Kr.Úř. : Blbost se někdy může prodražit
- Details
- Created: Monday, 18 May 2026 21:16
- Written by Ing. Jiří Fiala
- Hits: 34
Zejména pokud by fungoval právní stát, jak má.
Nepochopit nebo cíleně nevyhovět závaznému rozhodnutí Nejvyššího soudu je svým způsobem blbost, svým způsobem profesní sebevražda (pokud by fungovala nějaká profesní čest a důstojnost, což v oblasti práva jsou pojmy zcela ojedinělé) - ale hlavně se to může dost prodražit. Jako ostatně každá blbost.
Když sednete na lep bankovním šmejdům, přijde Vás to draho. Často všechny úspory.
Když zaměstnáte na vedoucím místě blba, může se to prodražit ještě víc. Pokuty pro organizace jsou totiž podstatně vyšší než pokuty pro jedince - a začínají na sto tisících. Mohou končit i pěti miliony.
Jestliže si vezmeme, že na počátku byl dřevný odpad ani ne za dvě stovky - a šílená chuť dělat naschvály - tak se tyto naschvály mohou zatraceně prodražit. Zejména pokud blba necháme na téže pozici.
Podávat návrhy na výkon rozhodnutí u správního rozsudku nebývá obvyklé - ale proč ne ? Kdo chce kam, pomozme mu tam. Že ??
_______________
_______________

____________

_____________

______________
___________________
___________________
__________________________
__________________________