Finanční gramotnost ? A - čí ??

Mainstream pořád dokola omílá dlužníky a finanční gramotnost - jakoby to byli naprostí pitomci. Jakoby v tom byl jediný a úhlavní problém, proč se nedaří dluhy vymáhat a exekuce likvidovat. Někteří možná jsou, ale v tom problém určitě nespočívá. 

 Dlužníci zákony netvořili, ani nenesou žádnou odpovědnost za současný insolvenční zákon a hlavně pak za způsob jeho aplikace v praxi. 

Nenajdete mnoho zemí, kde zákon slouží pouze k obohacení hrstky insolvnenčísch soudkyň, správkyň a exekutorů - a to až tak, že na věřitele nic nezbude - a dlužníci o všechno přijdou. 

A je s podivem, že o TOMHLE  se nikdy nikde nedočtete, ani to nikomu viditelně nevadí. A to ani těm, kterým by to nutně vadit mělo - tedy např. Asociaci věřitelů. 

Anebo jen další nastrčená loutková organizace - k tomu, aby se nikdy nic nevyřešilo, ale stále něco řešilo ?? A dělalo se, že se "něco řeší" - ale holt se to nějak nedaří, protože - ti dlužníci, přece... 

 

Nebylo by na místě se namísto o finanční gramotnost dlužníků začít zaobírat finanční gramotností a hlavně motivací insolvenčních soudkyň, správkyň a exekutorů - v jejichž jediném zájmu byl INS zákon vytvořen a hlavně se v současnosti provádí ?? 

 

 Mail Mgr. Petře Kolářové, výkonné ředitelce České asociace věřitelů : Proč si stěžuje pořád na dlužníky - a jejich nepostižitelnost - a ne na podstatu věci, která tkví v nefunkčním, zjevně zločinném systému ?? 

 

Inspirace : 

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ctyri-z-peti-predluzenych-lidi-maji-vic-exekuci-najednou-mnozi-rezignovali-254105#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

 

Finanční gramotnost a vymahatelnost pohledávek

 
 
Mgr. Petra Kolářová 
 
https://www.seznamzpravy.cz/….cz
 
Dobrý den, 
 
přečetl jsem si výše uvedený článek, Vaše vyjádření, vypadá to, jakoby byl hrozný problém z dlužníka cokoliv vyrazit a věřitelé byli rádi, když vyrazí aspoň něco. 
 
Dovolil bych si Vás seznámit s problémem přesně opačným. 
 
Dlužník chce zaplatit, a to dokonce ze 100%, ba dokonce jasně řekl, čím a jak - soud a insolvenční správce mu v tom brání, seč jim síly stačí. 
 
Je tohle normální ?? Je tohle výsledkem zákona o insolvenci a údajně chtěným programem oddlužení ?? 
 
Protože s tím mám aktuální a vlastní zkušenosti, tak vím, o čem mluvím. 
 
Podle mých zjištění a mého - podloženého -  názoru - zákon o oddlužení slouží ke dvojímu účelu : 
 
Zmapování VEŠKERÉHO  majetku dlužníka, bez ohledu na to, kolik a komu dluží - a následnému rozprodeji (či spíše rozkradení) tohoto majetku za zlomkové ceny 
 
Zajištění luxusního a bezpracného života pro všechny, co se na tomto rozkradení podíleli - od insolvenční soudkyně, přes INS správkyni po provádějícího exekutora. 
 
S tím, že na věřitele se pak logicky dostane jen zlomek, zbytek, nebo taky nic. 
 
Nebylo by na místě, když už se mluví o finanční gramotnosti, začít především u soudců a právníků samých ?? 
 
Protože nejen že nemají žádné ekonomické vzdělání, ale ani základní představu, co přijatelné a normální je - a co je státem organizovaná a za dobro vydávaná velkozlodějna. 
 
Protože není normální - a v souladu s finanční gramotností - aby dlužník platil dluhy 2x či 3x dokola - a pořád nebyly zaplaceny, není normální, aby státní systém doslova bránil v doplacení dluhů (protože by patrně přišly o kšefty soudkyně a správkyně) a není normální, aby dužník platil 20-ti - 30ti násobky původního dluhu. 
 
Kdysi jsem se - jako zaměstnanec zahraničního obchodu - účastnil vymáhání našich pohledávek v zahraničí, tak jsem viděl, jak tam probíhají konkukrsy či právní ochrana věřitelů - a pokud by probíhaly tak, jako teď nově u nás - a to jen díky tomu, že insolvenční zákon tvořili zjevně právníci a hlavně exekutoři - tak by se tam věřitelé prostě vzbouřili a tu justici roznesli na kopytech. 
 
Se současným systémem insolvencí NIKDY NEDOJDE K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU, většinou ani nedojde k úhradě dluhů (což by Vás jistě mělo zajímat) - a jediné, k čemu dojde, je zmizení, resp. převedení veškerého dosažitelného majetku do rukou několika soudkyň, správkyň a exekutorů - což nelze označit jinak než jako nehorázné obohacení zločinného gangu státních a přidružených zaměstnanců, spojeného s tzv. "oddlužením" či vymáháním pohledávek. 
 
Nějak mi tato sdělení, podle mě zcela zásadní, ve Vašich stanovisích, vyjádřeních a názorech zcela chybí, bohužel. 
 
Věřím, že si je alespoň uvědomujete. 
 
S pozdravem 
 
Ing. Jiří Fiala 
 
P.S. 
 
Nahlédněte sem :  (a pokud hájíte zájmy věřitelů, tak s tím něco dělejte, protože okrádají vás, stejně jako dlužníky - a ne o málo). 
 
 
_____________________________
 
http://www.k213.cz/JOOMLA/4112-ins-uz-jste-se-predvedli
 
 
http://www.k213.cz/JOOMLA/4123-mala-sumarizace
 
 
http://www.k213.cz/JOOMLA/4126-hyperocha
 
 
______________________
______________________
 
 
 
 
 
____________________________
____________________________