Hlasování v Pimprlamentu

snemovnaSamostatný příspěvek na aktuální téma nám zaslal náš parlamentní dopisovatel Pavel Havlíček.

_____________________

Praha 27. dubna 2012                                                                               Od našeho zvláštního zpravodaje

 

 

 

K premiéře hry „Hlasování o důvěře vládě“, uvedené Loutkovým divadlem principála Nečase

 

V pimprlové komedii stalo se, že sněmovna podpořila Nečase. V této nepovedené taškařici šlo o to, že Kalupinka byla pověřena tím úkolem, aby v Pimprlamentu sehnala principálovi skupinu marionet, které by vytvořily zdání, že na tomto divadle se hraje poctivá hra. Hra však působila velmi nepřesvědčivě. Jedinými, kdo se smáli, byli herci, publikum však většinou plakalo. Někteří diváci dokonce hartusili a dožadovali se vrácení vstupného. U této loutkoherecké společnosti je jasné, že dlouho nepřežije. Protože nebudou-li diváci, nebude ani divadlo.

Při shánění marionet se vyskytl velký problém. Figurky byly totiž vyrobené na zakázku, a tím pádem poněkud dražší, a divadelní kasa vydrancovaná. Ale nakonec přece jen sehnala se slevou nějaké poběhlíky a poběhlice, kteří spolu vytvořili vykutálenou partičku, nazvanou na principálovu počest Platfusforma.

Potom principál se svými  najatými pomocníky zatahal za nitky, a všechny pro tuto komedii zakoupené čerstvě vyřezané loutky poslušně zvedly ručičky, takže nakonec se téměř už zdálo, že všechno dobře dopadlo. Principálova radost byla však předčasná.

Z početného komparsu, hlasujícího pro loutkovou vládu, vybíráme některá charakteristická jména:

 

Bezecný

Boháč

Vysloužil

Janek

Dr. Husák

 

Při závěrečné kontrole protokolu však došlo k trapnému faux-pas.

Zjistilo se totiž, že jedno pimprle se jmenovalo Doktor, a jedno Husák, ale hlasovací zařízení, vyrobené ještě v době komunismu, zapsalo pouze jméno jedno, čímž se do zápisu k Husákovi vloudila novinářská kachna.

Hlasování bylo proto zpochybněno a zítra se bude hlasovat znovu.

_______________________________________

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.