Ubožejší než komunisti

necasPokud chtěl někdo vidět ubohost současné vlády v přímém přenosu (a měl snad o ní ještě nějaké pochybnosti), pak se mu jí dostalo vrchovatě.

Ještě v neděli Nečas tvrdil, že bez bezpečné většiny vládnout nebude - a tu že musí dát dohromady Karolína Peaková se svými přeběhlíky, jinak že budou předčasné volby. A že se o tom rozhodne už v pondělí.

Je pondělí večer - a jedno je jisté: Že Karolína Peaková žádný klub, natož s většinou, dohromady nedala.

A Nečas - i se svou souputnicí, studenou pannou, Miroslavou Němcovou?

Prostě to přejdou - a jde se dál, jakoby se nechumelilo. Není jim to ani trapné, natož aby se za svá - ještě včerejší - slova zastyděli.

Touha udržet se u moci zuby nehty a za všech okolností jde u těchto duševních ubožáků daleko za hranice běžné lidské důstojnosti a názorně ukazuje, jací mrzáci nám v současnosti vládnou.

I bezdomovci mají svou hrdost - a to na podstatně vyšší úrovni než tihle chudáčci na nic dobří a nikomu prospěšní.

I Cikánům se občas stane, že mluví pravdu - jenom Nečasovi s Němcovou se to stát nemůže nikdy. Alespoň pokud jde o jejich "předpovědi", jak skončí s vládou a jak se úpajně nebojí nových voleb. Právě dnešek ukazuje, že se ničeho nebojí víc a že asi ví, proč.

Těchto ubožáků nám může být akorát tak líto.

Kdyby to byly soukromé osoby, byla by to jenom jejich soukromá tragedie a jejich soukromý pád do propasti - jak morální, tak profesní. Ale protože ztělesňují stát navenek, je to bohužel neskutečná ostuda i pro nás ostatní.

I ti komunisti v r. 89 poznali, kdy to už nemá smysl - a potichu vypadli - s tím, že si nechali bohatě krytá zadní vrátka, kterých teď drze a čím dál masivněji používají. Díky této své prozíravosti také mohli odejít ještě relativně důstojně a v klidu.

Byla v Evropě jedna země, kde komunisté tolik prozíravosti neměli. Rumunsko. Odešli stejně - akorát že za střelby a rovnou na hřbitovy.

Vypadá to, že Nečas si právě v těchto dnech volí rumunský způsob odchodu ze scény.

Popřejme mu proto, ať je mu země lehká....

____________________________________

http://www.novinky.cz/domaci/265610-politicka-situace-stve-cechy-stale-vice-nespokojeno-je-79-procent-z-nich.html?ref=boxE

____________________________________

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.