Vedení K 213 navštívilo OS v Prachaticích

 

Předseda K 213 následně - po dlouhém jednání, které se protáhlo do půl sedmé večer - sepsal s předsedkyní soudu JUDr. Marií Korbelou úřední záznam následujícího znění (vzhledem ke špatné čitelnosti fotokopie ručního textu, sepsaného předsedkyní soudu, záznam ještě přepisujeme v plném znění) :

"Upozorňuji tímto vedení OS v Prachaticích na symboly komunistického hnutí umístěné ve vstupním foyaé budovy zdejšího soudu. Protože se jedná o symboly hnutí směřujícího k potlačování práv a svobod občanů, je zcela nepřípustné, aby byly umístěny ve státní budově demokratického státu.

Vyzývám proto vedení OS v Prachaticích, aby ve spolupráci s majitelem a správcem budovy odstranili tyto symboly totality, zejména pak pěticípou hvězdu umístěnou na jednom z prutů.

Současně si dovoluji upozornit, že pokud by k odstranění komunistických symbolů z veřejné budovy v rozumné lhůtě nedošlo (za rozumnou lhůtu považuji maximálně 2 měsíce), odstraní je sdružení, jehož jsem předsedou.

Představa je taková, že budou námi odvezeny do depozita.

Skončeno v 18.45 hod.

Podepsáni : JUDr. Marie Korbelová                Ing. Jiří Fiala

 

_________________

Tak jsem se po delší době dostala ke čtení článků našeho sdružení - a vážně se nestačím divit. OS Prachatice - symboly komunismu přímo v soudní budově na očích všem návštěvníkům. OS Prachatice je zralý nejspíš na zavření. Pokud bych na takový soud přišla já, hned bych žádala jednání na jiném soudu pro zjevnou neschopnost OS Prachatice ctít demokratický řád v  ČR. Jak k takovému soudu může mít pak člověk důvěru? Na druhou stranu - je to jedno. Jiné soudy v soudních budovách znaky minulé doby nemají, ale myšlení a souzení bohužel ano. Je vidět, že na soudech si můžou dovolit vše. Zkuste Vy, kdekoliv ukazovat veřejně pěticípou hvězdu. Schválně, čeho se to dopustíte? To by mě fakt zajímalo, co by to bylo za paragraf.

Iveta

Podpora hnutí směřujícího k potlačení práv občanů. Stejný paragraf jako pro ty, co hajlují na stadionech nebo pochodech neonacistů. Těm to ale kupodivu neprojde. Že by dvojí metr ?

________________