Rozhovor s Věrou Miřackou, předsedkyní Krajského soudu v Praze, také o štrasburských rozsudcích.

 

Po 7 týdnech od objednání došlo na termín u předsedkyně Krajského soud v Praze, paní Věry Miřacké. Každý si může sám učinit závěr o tom, zda je paní předsedkyně natolik vytížená, anebo natolik doufala, že na ten termín zapomenu, případně mi do něj něco vleze, že se schůzka nakonec neuskuteční.

Uskutečnila se, já nezapomínám. Nikomu a nic.

Paní předsedkyně soudu se na ni ovšem cítila připravena teprve při přesilovce 4:1, kdy vedle mě asi na metr stál justiční strážce připravený po mně kdykoliv skočit - a ona sama seděla na protější, dosti vzdálené straně stolu, po boku se dvěma pobočnicemi - zatímco já jsem musel nechat kolegu Štefka povinně v předsálí. Kdyby se něco semlelo, nikdo jistě nepochybuje, čí verze by byla pro soud věrohodnější - zda těch čtyř, včetně paní předsedkyně, anebo ta moje.

Moc konkrétního jsem se od paní předsedkyně nedozvěděl - v obecné rovině se vyjadřovat nebude, ke konkrétním kauzám se taky vyjadřovat nebude, k dobrým mravům se vůbec nemá co vyjadřovat, pokud se mi nelíbí, že mě soudí samé baby, tak prý diskriminuji lidi podle pohlaví, paní předsedkyně do ničeho nemůže zasahovat - takže je jistě pro laika na místě otázka, proč je vlastně předsedkyní soudu, případně proč ten soud za těchto okolností vůbec nějakou předsedkyni potřebuje.

Když jsem se zeptal na respektování štrasburských rozsudků, začala mi vykládat o komunitárním právu, ve kterém prý byli soudci školeni. Školení se však neúčastnila a neví, co bylo jeho obsahem. Předsedkyně sodu !!

K tomu lze navíc poznamenat, že komunitární právo, tedy právo Evropské unie, nemá se štrasburskými rozsudky prakticky nic společného - pojednává o pravomocích a zodpovědnosti jednotlivých evropských orgánů a organizací, rozhodně ne o tom, jak a proč se mají členské země řídit konečnými rozhodnutími Evropského soudu pro lidská práva.

Ostatně - posuďte sami :

http://ley.cz/k213/Predsed_KS_Praha.wma

_______________________

Pod čarou :

Co to vykládala  ta přesilovková předsedkyně 4 na jednoho . Jaká diskriminace soudkyň z důvodu pohlaví?      O diskriminaci soudkyně by se mohlo jednat jedině tehdy, pokud by byla poškozená a to například tím, že by ji K213 vyhodilo z práce ve spolupráci s kárným senátem, na základě podnětu odůvodněného zejména přítomností  dámského přirození , mléčných žláz a působení  estrogenů v jednací síni.

V rozhodování o osudu  účastníka soudního jednání může být řeč pouze o případné diskriminaci účastníka o jehož osudu je rozhodováno, který má právo na zaručené vyloučení diskriminace. Tato záruka zajištěna není , pokud v jedné kauze působí stále soudci jednoho pohlaví, přičemž tak zjevně nelze možnost diskriminaci vyloučit ani minimalizovat.  Zdraví Jirka Š.