Redaktor Martin Veselovský se zaplétá do lží víc a víc ...

 

Česká televize – Milan Fridrich,

ředitel zpravodajství

 Vážený pane řediteli,

 

 

 

            chci Vám tímto podat stížnost na redaktora Martina Veselovského, podivit se, jakým způsobem mohou pracovat redaktoři veřejnoprávního média, které snad chce být objektivním a současně Vás požádat o zodpovězení několika dotazů .

 

            Dne 28. ledna t.r. odvysílala ČT v pořadu Události, komentáře ve 22.30 na ČT 2 také přímý vstup se mnou, ve kterém se mě redaktor Martin Veselovský ptal poměrně urážlivým způsobem na věci, které se nikdy nestaly a které jsem bez přípravy a pohotových důkazů mohl těžko vyvracet, jako třeba že jsem roztrhal talár a ukousnul ruku justiční stráži. 

 

Nic z toho samozřejmě není pravda, žádný talár jsem nikdy neroztrhal a žádnou ruku nikdy neukousnul, ono to ani dost dobře není možné, i kdybych chtěl – a proto jsem se zajímal, od koho má Váš pan redaktor tak skvělé informace, zjevně vycucané z prstu, které se nemohl obtěžovat vůbec ověřit.

 

            A Váš redaktor si vymýšlel dál – prý to ví od médií, která u toho byla, teď mi dokonce mailem psal cosi o nějaké právničce, která prý u toho rovněž byla – samozřejmě je to lež, žádná média a ani žádná právnička u toho nebyly, v jednací síni tehdy (27. dubna 2006) byla jen soudkyně Svobodová, účastníci řízení (bez právního zastoupení), justiční stráž, já a dva kolegové ze Spravedlnosti dětem a K 213 Luboš Patera a Karel Hájek – jinak nikdo. Což lze samozřejmě prokázat právě pořízeným dokumentačním filmem, který natočil Luboš Patera.

 

            Proto se Vás chci zeptat a požaduji od Vás slušnou, pravdivou úplnou a seriozní odpověď :

 

-         Od koho má Váš redaktor Martin Veselovský údaje o tom, že jsem roztrhal talár a pokousal justiční stráž  a jakým způsobem si je ověřil ? Upozorňuji, že správná odpověď na otázku „od koho“, není Média či právnička, ale konkrétně uvádí např. Český rozhlas, redaktor Marek Valenta  - nebo: advokátka Jana Malá, číslo ČAK to a to … , kteří byli tehdy a tehdy tam a tam a viděli to a to.

 

 

 

-         Je v České televizi běžné, že si její redaktoři ve zpravodajském vysílání  vymýšlejí urážlivé báchorky o lidech, které mají interviewovat a následně je pouštějí do éteru jako hotové pravdy ? 

 

-         Je v České televizi běžné, aby redaktor přebíral bez jakéhokoliv ověření kdejakou povídačku ?

 

-         Od koho má Váš redaktor pověsti o tom, že můj štrasburský rozsudek se týkal pouze průtahů v řízení ? Jakým způsobem si to ověřil ? Viděl ten rozsudek někdy vůbec ? Je schopen číst a porozumět právnímu textu, jestliže má o něm dělat reportáž nebo interviewovat dotyčného ať už stěžovatele, soudce, pracovníka ministerstva spravedlnosti ?

 

Kromě odpovědí na výše uvedené otázky, bych Vás, pane řediteli zpravodajství, chtěl požádat o vysvětlení, jak je možné, že údajně profesionální redaktoři odvádějí zcela neprofesionální výkon, jak je následně možné, že i nadále působí ve veřejnoprávním médiu a zda tuto praxi hodláte provozovat a trpět i nadále.

 

Za Vaši odpověď předem děkuji.

            S pozdravem

 

           Ing. Jiří Fiala

Příl:      - Maily s redaktorem Veselovským ze dne 23. února 2008

Číst zespoda nahoru :

Teď mně dochází  -  právnička ? Ona tam nějaká byla ? Neviděl jsem ani
jedinou !  Média ? Opět tam nějaká byla ? Jediný, kdo to natočil,

byl Luboš Patera !

Nechcete si konečně přestat vymýšlet a zjistit si, jak a co se vlastně stalo ?

----- Original Message -----
From: "Martin veselovsky" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
To: "Ing.Jiří Fiala" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Sent: Saturday, February 23, 2008 11:39 AM
Subject: Re: Dotaz na Vaši serioznost


Pokousaná justiní stráž - svědectví od přítomnné právničky plus
zúčastněná média - dva zdroje.
Nepletu-li se, pak rozsudek MSPLP nemluví vůbec o podstatě vašeho
sporu, ale o delce rizeni.
Ještě nějaké výhrady?
mv

------------------------ Původní zpráva -------------------------
> Pane Veselovský,
>
>     ještě se považujete za seriozního redaktora, když přebíráte 2
> roky staré a nikdy neověřené pohádky o roztrhaných talárech a
> ukousnutých rukách z bulvárních médií ??
>
>     Nemyslíte, že by podstatu věci daleko lépe než Vaše dosti
> směšné pohádky ozřejmil ve věci vydaný rozsudek mezinárodního
> soudu, o kterém jste kupodivu nepronesl nikdy ani slovo a
> dokonce pochybuji, že o něm dodnes co víte ?!!  Nemyslíte si,
> že je taková neznalost docela zásadním pochybením ve Vaší
> přípravě ?
>
>     Neměl byste si ty znalosti doplnit ?
>
> S pozdravem
>
> Ing. Jiří Fiala