Mostecké redakce

se začínají probouzet... 

 Aneb :  Pro naše čtenáře - v předtermínu

Dobrý den,

dovoluji si obrátit se na Vás s ohledem na blížící se senátní volby. Rádi bychom v našem periodiku prezentovali všechny kandidáty formou jakýchsi vizitek.

Jejich součástí bude jméno, věk, povolání a také informace o tom, co chcete v Senátu dělat.

Otázky zní: Jaké by byly Vaše priority, pokud byste se stal/a senátorem? Čeho byste chtěl/a dosáhnout? Na co se chcete zaměřit?

Netřeba odpovídat na každou zvlášť. Stačí jediná odpověď, přičemž vzhledem k omezenému prostoru prosím o délku v podobě maximálně pěti jednoduchých vět.

Požádám Vás o zodpovězení do pondělí následujícího týdne.

Děkuji

S pozdravem

Monika Gordíková, MF DNES Severní Čechy

__________________

 

 

Dobrý den, paní redaktorko,
 
děkuji za Váš zájem.
 
Moje priority vychází z mého programu, a ten se týká zásadní reformy justice. V konkrétních podmínkách Mostecka by to znamenalo důkladnou revizi činností zdejšího soudu a státního zastupitelství, potažmo policie, kterou má státní zastupitelství k ruce.
 
Hovořil jsem krátce s předsedou soudu o opatrovnické justici a jeho představách o ní, mám pocit, že jeho představy vycházejí spíše z populismu nežli z reálné životní praxe a jsem si už nyní jist, že pokud bych se stal senátorem, chtěl bych o činnosti zdejšího soudu vědět všechno a zdaleka ne se vším bych byl spokojen.
 
Poté bych navrhoval a prosazoval zásadní opatření ke zlepšení výkonu spravedlnosti na okrese, včetně personálních.
 
Stačí Vám to takhle ??
 
S pozdravem a přáním hezkého dne
 
Ing. Jiří Fiala,
kandidát č. 5

__________________

__________________

O korespondenční rozhovor se zajímal i místní  HOMÉR a jeho šéfredaktorka Pavlína Borovská :

 

Dobrý den, paní šéfredaktorko,
 
k Vašim otázkám :
 
1. V  čem chcete jako senátor pomoci Mostecku?
 
Posledních 15 let se věnuji takřka výhradně justici. Zastupuji - především rodiče - u soudů v opatrovnických řízeních, vedu sdružení, které za práva rodičů dlouhodobě bojuje a dlouhodobě činnost a stav justice ostře kritizuje.
 
Je to oblast, která se týká každého z nás, ať už si to uvědomujeme, nebo ne a ať už jsme se s prací justice setkali, nebo jsme zatím měli to štěstí, že se nám toto setkání vyhýbalo.
 
Justice a otázky její nápravy jsou samozřejmě záležitostí celostátní, nikoliv regionální, přesto má v každém regionu svůj specifický obraz a podobu.
Moje úsilí se tedy soustředí na práci justice v dané oblasti, její účelnost, efektivnost a především mravnost, protože to je oblast, o které justice velmi nerada slyší.
 
Přináším do této oblasti - a tedy i na Mostecko - zejména zdravý selský rozum, jak už i napovídá název strany, za kterou - jako nestraník - kandiduji.
 
 
 
2. Jak konkrétně chcete pomoci?
 
Zcela jistě mne bude zajímat práce zdejšího soudu a státního zastupitelství, především pak opatrovnického oddělení soudu, případně navazujících složek, tedy Městského úřadu, odboru sociálních služeb (OSPOD) a také policie.
Přiznám se, že Okresní soud v Mostě je jedním z mála v republice, kde jsem zatím žádnou kauzu neměl, o to pečlivěji bych se proto věnoval seznámení se s jeho prací a jeho soudci. Pokud bych nabyl přesvědčení, že jejich práce či jejich profesní úroveň není odpovídající požadavkům doby, usiloval bych o jejich výměnu, a to včetně prosazení zákonů, které to rychleji umožní.
Jedním z hlavních bodů našeho programu je zavedení soudních porot, nic jistě nebrání tomu, aby tyto poroty - než to zákon umožní zcela legálně - vznikaly spontánně a začaly pracovat alespoň neoficiálně - a bude jistě zajímavé posoudit, k jakým rozhodnutím dospěje soudce a k jakým porota ve stejném případě.
 
Nevím, kolik je v tomto senátním obvodě občanů postižených exekucemi, ale těch se moje činnost bude týkat především, protože tímto směrem hodlám napřít své hlavní úsilí. Současný stav v této oblasti je naprosto děsivý a nesnese srovnání s ničím na světě. Nemá skutečně obdoby ani v minulosti, ani v současnosti.  
 
Skutečnost je taková, že zde došlo k naprosto nepřípustné privatizaci výkonu práva, nota bene osobami a skupinami osob, které z větší části patří ne-li za mříže, pak zcela jistě na Úřad práce a do maximálně dělnických profesí. A jestliže jim byl "svěřen výkon práva", je to povýšení loupežnictví na zcela legitimní řemeslo, které nese zlaté ovoce - a zůstávají za ním jen trvale zpustošené duše často nevinných lidí, jejichž exekuční tituly by neobstály před žádným porotním soudem složeným z myslících občanů.
 
Z Mostecka pocházejí také četné stížnosti adresované Evropskému soudu pro lidská práva - budu se snažit oslovit jejich autory, alespoň ty, o kterých se dozvím -  a pomoci jim - coby bývalý mluvčí Štrasburského výboru -  v jejich oprávněných stížnostech uspět. Stav české kanceláře tohoto soudu je pověstný a patří k současným ostudným kapitolám naší justice stejně jako její celý vnitrostátní viditelný zbytek.
 
Voliče tohoto senátního obvodu si dovoluji odkázat především na webové stránky našeho sdružení - tedy www.k213.cz - kde najdou množství zajímavých videoreportáží, natáčených na soudech, státních zastupitelstvích, policii, atd. Jsou natolik svérázné, že nesnesou srovnání s žádným v současnosti působícím českým médiem a vřele doporučuji je občanům shlédnout.
 
Najdou tam na mne také kontakty a bude mi potěšením, pokud je využijí k tomu, aby se mne na cokoliv zeptali. Krom toho se budu po Mostecku často pohybovat a snažit se být voličům co nejblíže.
 
Pokud bych ve volbách uspěl, přenesl bych na Mostecko zcela jistě nejen svou kancelář, ale s vysokou mírou pravděpodobnosti i svoje bydliště.
 
______________
 
Tak, tolik moje odpovědi. Pokud byste chtěla některou rozvést, dejte mi vědět.

_________________

_________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2017-01-19 13:54
"Zeman je politickým hrdinou čecháčka a Trump je hrdinou jeho americké obdoby myšlenkově omezeného bělošského nacionalisty," konstatoval Harwood. "Oba vyvolávají znepokojení svou mimořádnou arogancí a neotesaným chováním, svou všudypřítomnou pomstychtivostí vůči politickým a osobním nepřátelům a děsivým způsobem posvětili a povzbudili ty nejprimitivnější, protihumanitární a protidemokratické nálady mezi obyvateli vlastních zemí, a to včetně sexismu, rasismu a xenofobie," dodal.
 
zahranicni.eurozpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-01-19 13:55
Česká odposlechová republika: Konec velrybaření, policie musí pro informace do ulic

zpravy.tiscali.cz/.../

Odposlech je návykový jako droga. Hlavně v případě některých útvarů

hlidacipes.org/.../
0 # Saxána 2017-01-19 19:01
Už to tam visí.
volby.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-01-19 22:12
Koukám, že ANO se stalo stranou učitelů. Nikoho jiného jsem tam ještě neviděl.
Bohužel, nemají u nás nejlepší pověst - a ti, co jsem viděl, to jenom dotvrzují.
Naprostí mimoni - viz MÚ v Kroměříži. :sad:
0 # Saxána 2017-01-21 08:46
ceskatelevize.cz/.../216562243400010-tot-muj-sad
Námět, scénář a režie Barbora Chalupová :)
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-01-22 18:33
Exmanžel moderátorky Mirky Čejkové: Na alimentech dluží 39 milionů

blesk.cz/.../...
_____________

Vždycky jsem zastával názor, že u sportovců není myšlení jejich nejsilnější stránkou... Resp. co jim kdo přidal na svalech, to jim ubral na rozumu...

Kdyby ten truhlík věnoval tomuto sdružení jednu setinu z toho, co mu vyměřili, tak ho budem do smrti zastupovat a výživné by bylo desetinové ... :-)
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-01-22 18:34
Úklidová firma SAXÁNA všude po Mostě řádí... Vidět každou chvíli. :-)
0 # Saxána 2017-01-22 22:16
No vida. A zrovna jsem chtěla založit úklidovou firmu. Na Sbírku zákonů.
Tak asi HUGO :)

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.