Úřad majetkový - a škody, způsobené soudci...

Celým názvem : Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Potká ho dnes každý, kdo se chce soudit se státem. Např. o odškodné za trestní stíhání. 

Dnes jsme na tento úřad zašli informovat jej o zásadních skutečnostech, které mu zjevně doposud unikaly : Totiž že škody státu působí soudci svými nespravedlivými rozsudky, a nikoliv poškození. A hlavně : Že pokud zastupuje MSp před soudem, je zjevně v zásadním střetu zájmů. 

Jeho úkolem je totiž vymáhat škody, způsobené státu - ne je krýt a bagatelizovat. Jeho hlavní protistranou v těchto sporech tak rozhodně není poškozený občan, proti kterému tento Úřad nejčastěji vystupuje, ale právě a hlavně - ministerstvo spravedlnosti, zodpovědné za orgány z resortu své působnosti. 

Protože je velmi naivní představa, že škody, vyplacené na odškodném, jsou jediné škody, které stát utrpěl (a musel zaplatit). Ty hlavní škody z křivých rozsudků jsou někde úplně jinde - a úkolem tohoto úřadu je tyto škody vyčíslovat, pojmenovat - a hlavně vymáhat. Po těch, co je způsobili. 

Žádný ze soudců totiž nedělá zadarmo. Berou platy. A ne malé. 

Senát odvolacího soudu představuje 3 soudce, každý po 150 tisících měsíčně, to máme cca 800,- korun na hodinu. Snadno z toho spočítáme, či můžeme spočítat, kolik takový odvolací rozsudek stojí : Počet hodin soudního jednání + počet hodin přípravy na něj - krát osm set - a máme to. Plus k tomu provoz soudu. Protože ani ten se neprovozuje zadarmo. Otop, osvětlení, voda, energie, úklid... Administrativní pracovníci. 

Když budu hádat při spodní hranici, řekl bych, že běžný, nejjednodušší, odvolací rozsudek, při jediném jednání a hodině času na ně, přijde daňové poplatníky na nějakých 20 tisíc. To už není tak málo. 

K tomu rozsudek prvostupňový. Řekněme - 30 tisíc. 

A jestliže odvolací rozsudek někdo zruší, jsou tyhle peníze vyhozené oknem. Jestliže nadřízené soudy ruší tyto rozsudky pořád dokola - a soudce, bohužel stále týž, není schopen vydat nic jiného než pořád dokola tentýž paskvil - vyhazuje stát těchto 20 tisíc pořád dokola. Viz Stibral - a předchozí reportáže o něm. 

Přitom : Úřad pro zastupování státu, podáte-li žalobu na stát o odškodné, se s vámi bude soudit o každou korunu - a statisíce, které prošustroval stát v justici, ho vůbec nezajímají. 

Přišli jsme proto úředníkům otevřít oči - a upozornit je na to, proč tento úřad, mimochodem nikterak malý, funguje a proč byl zřízen. 

A že je zcela v rozporu s jeho základní definicí, aby zastupoval ministerstvo spravedlnosti, které za všechny tyto škody nese veškerou odpovědnost. Protože jeho zodpovědností je, mít takové soudce, kteří hned napoprvé rozhodnou spravedlivě a správně, při fundované aplikaci platných zákonů. 

Že jsou takoví soudci science fiction ? No, v současnosti jistě - ale pomozme jim uvědomit si vlastní odpovědnost - třeba tím, že se - konečně - začnou vyčíslovat škody, jež svou nekvalifikovaností způsobili. A později, pokud to nepochopí, tak i vymáhat... 

Vždyť proto tu ten úřad je... 

Ne proto, aby se stal prodlouženou rukou represe (kterou v současnosti zjevně je) vůči momentálně nepohodlným občanům, kteří se provinili jen tím, že se na nich soudci vyřádili - a oni si to nenechali mlčky líbit... 

Mimochodem - nemůže vás nezaujmout, že ač tolik vlád pořád jednalo o statutu úředníka, pak si najmenovali dokonce superúředníka, tak najít úřad, který ví, co má dělat - je u nás skoro neřešitelný problém - a podívejte se, jak se s tím vypořádal tento Úřad... 

Zápis, v době vyspělé elektroniky, kterou je úřad bezesporu vybaven, sepsaný na koleně, rukou tiskového mluvčího... Tak vypadá úřad 21. století...

A to, prosím, jeden jako druhý. Tenhle Úřad nebyl v tomto směru žádnou výjimkou. A pokud, tak leda proto, že ten zápis vůbec dokázal - na židli, ve vrátnici - sepsat. Protože mnozí jiní - včetně MSp a většiny soudů - by nedokázali ani to.

A odkazovali by vás - zcela v rozporu se svou základní definicí úřadu coby instituce - na to, ať si to sepíšete sami doma - a oni by pak nemuseli dělat už vůbec nic...

Tak - TOHLE - jsme tam dnes sepsali... A budeme to i nadále velmi bedlivě sledovat. Protože obsah tohoto podnětu je zcela způsobilý od základů změnit nejen tenhle Úřad, ale i justici jako takovou...  

 

 

 

 

 

 

 Justice není jedinou oblastí, kterou ANO poněkud nezvládlo... 

 

 

 

_________________

_________________

Dodatečně přišlo i toto písemné potvrzení

 

_________________

_________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-18 07:26
Jediný zmetek z Městského soudu. A co škod napáchal... A že jich tam takových ještě je !!!

seznamzpravy.cz/.../...

________
Takový typický, "soudem přidělený", opatrovník...

"Problém je v tom, že Vladimíra Pateru zastupoval soudem přidělený opatrovník, který byl – namísto hájení zájmů mandanta – nečinný."
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-18 07:33
Akceschopná policie :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-18 13:54
Zapojte se do dotazníku EU !!
A už jen z jeho prosté formulace odhadněte, nakolik vážně to s rovností mužů a žen EU myslí, když v mnoha oblastech diskriminaci mužů dotazník vůbec nepřipouští a automaticky předvídá, že diskriminovány jsou pouze ženy …

EU gender equality :

ec.europa.eu/.../...

A TOHLE jsem jim tam na závěr připsal :

Muži jsou v soudních sporech o péči o děti v ČR diskriminováni tak nehorázným způsobem, že se žádné ženě v žádné jiné oblasti o něčem podobném ani nesnilo. Nejhorší je, že orgány EU to vůbec nezajímá. Vnitrostátní orgány to rovněž nezajímá vůbec, naopak, z druhořadého postavení mužů si udělaly státní rodinný program, na kterém ještě drze odmítají cokoliv měnit. Diskriminace mužů a jejich druhořadé postavení, plně srovnatelné s apartheidem, jsou tak v ČR denní a samozřejmou, státem nejen tolerovanou, ale přímo organizovanou skutečností. K tomu se ještě přidává cílená kriminalizace těch, co se nehodlají s vyloučením ze života svých dětí smířit, zjevně feministickou justicí. Běžně se tak děje, že např. případy domácího násilí, zjevně smyšlené manželkami pro získání výhod v rozvodových sporech, "vyšetřuje" u policajtů vyšetřovatelka, u soudu soudkyně + státní zástupkyně, u odvolacího soudu 3 soudkyně + státní zástupkyně - takže chlapa obžalovaný vidí poprvé - až v kriminále, a to jako bachaře nebo policajta. Pokud se domácí násilí děje na mužích, nikdo je nevyšetřuje a netrestá, a pokud ano, soudy udělují naprosto směšné tresty ve srovnání s mužskými odsouzenými. Současnou situaci nelze označit jinak než jako programový feministický teror, kde muž má jedinou roli - tohle všechno zaplatit na daních, na které obvykle jen on vydělává.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-18 14:45
Minář: Babiš s Benešovou se nám vysmívají. Demokracii ale ohrožuje víc naše lhostejnost

info.cz/.../...
______________
Neméně ohrožuje demokracii naše hloupost, nevědomost - a svedení davu k falešným, laciným cílům...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-18 19:39
Doporuceni demonstrantum:

Vudce demonstrace by si mel precist tyto stranky, aby vedel za co ma smysl demonstrovat!
Bures s Benesovou a ostatni volici jejich strany ANO se demonstracim (bez obsahu) mohou skutecne jen smat!

Nahrazenim "posrane" Listiny ZLP podepsanou (v 1991) Umluvou ZLP se spousta veci vyresi sama!!!
Demonstrace s takovymto obsahem by jiste oslovila velke mnozstvi obcanu, dokonce i tech, kteri dosud slepe volili populistu, Bures s Benesovou by se dostali pod tlak a ten by kazdy tyden silil! Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-18 17:32
Jednota v justici se drolí. Benešová může přinést svěží vítr, tvrdí Ištvanův žalobce

forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-18 17:43
Chtěl jen mast, musel před soud

idnes.cz/.../...
0 # Kedul 2019-05-18 19:58
"k Vaší žádosti o informace ze dne 17. 4. 2019 sdělujeme následující. Ministerstvo spravedlnosti ČR nemá k dispozici statistické údaje o trestní odpovědnosti osob, a proto nelze zodpovědět Vaše dotazy pod body č. 1 až 5. Zdejší úřad nedisponuje ani údaji vyžadovanými v bodu č. 6 Vaší žádosti.
...
Je třeba zároveň připomenout, že Ministerstvo spravedlnosti ČR není orgánem činným v trestním řízení (těmi jsou policejní orgány, státní zastupitelství a soudy), proto je zcela mimo jeho působnost hodnocení postupu těchto orgánů v jednotlivých trestních kauzách."

Tady mate odpoved proc si justicni mafie dela co chce a neni za nic a nikomu odpovedna ... nikdo nevi co dela a proc a na zaklade ceho to dela ani to nikoho povereneho a odpovedneho vubec nezajima .... kdyz to nezajima ani ministerstvo nespravedlnosti proc by to melo zajimat nejake jine ministerstvo? cislo jednaci tohoto priznani ministerstva je MSP-284/2019-OSV

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.