Starý muž z ODS - a jeho stará strana
- Details
- Created: Saturday, 07 June 2025 08:47
- Written by Ing. Jiří Fiala
- Hits: 494
Marek Benda vystoupil do médií, kterým k Bitcoinové kauze sdělil, že už je "starý muž a nerozumí tomu... "
Řekl bych, že je to stejně skandální sdělení jako bitcoinová kauza sama a že názorně ukazuje, kdo nám to sedí v Parlamentu a koho necháváme o nás rozhodovat.
Předně : Markovi Bendovi je něco přes pětapadesát, tedy věk, kdy ne že se odchází z politiky (protože je to přece starý muž - tenhle věk znamenal obecně starý naposledy ve středověku, kdy se lidé dožívali zhruba půlky dnešní doby dožití), ale kdy by se do ní naopak mělo nastupovat - a to na základě životních zkušeností, vyzrálosti a znalostí. Pravda, pokud je člověk ovšem má.
Pokud celý život seděl ve Sněmovně, zcela izolován od reality života, před kterou navíc programově zavíral oči, namísto aby se s ní seznamoval, či se ji dokonce snažil změnit k lepšímu (ač to má v popisu práce)
Marek Benda proslul výrokem, že "dluhy se mají platit", což uplatňoval jako absolutní ochranu exekutorské mafie a vší té pakáže, co se kolem ní či kolem insolvencí pohybuje.
Rád bych se zeptal: Po kolika dluzích takto Marek Benda šel, aby zjistil, jak "se platí?" - dostane-li je tahle pakáž k vymáhání.
Zda stačí dluh zaplatit jednou, dvakrát, nebo dokonce třikrát, zda je smyslem vymáhání splacení dluhu - anebo totální okradení dlužníka (ať už dlužil za cokoliv a v jakékoliv výši) o veškerý majetek a ještě jeho uvržení do celoživotního dluhového otroctví, ze kterého není cesty ven.
Aby o tom neslyšel, musel by být hluchý a slepý. To ale není nejlepší kvalifikace pro poslance, jehož úkolem je starat se o své voliče a prosazovat jejich oprávněné zájmy.
Ptám se : Jaké životní zkušenosti Marek Benda nasbíral, když celý život jenom seděl v Parlamentu, nechával se zdvořile zvát na nejrůznější oslavné akce, kde nejspíš byly programem hlavně chlebíčky a občerstvení.
Kdyby namísto chlebíčků dostal pouta a strčili ho do cely - za to, že šel (se svým) dítětem na procházku nebo na výlet, kdyby mu pod záminkou "vymáhání dluhů" vykradli dům se škodou cca 200 tisíc - aby se po 10-ti letech zjistilo, že "zabavené věci nikdo neví, kde jsou a nikdy vydraženy nebyly" - a tedy že na dluhu se nezměnilo vůbec nic, akorát k němu ještě přibyly další náklady, takže veškerý majetek - v péči státních orgánů - jaksi beze stopy zmizel... , kdyby po něm vymáhali dluh 0,00 Kč, i s náklady řízení, kdyby skončil na půl roku v base za to, že se zeptal soudce, jestli náhodou ten není magor za situace, kdy soudce spatřuje vazební důvody v nepřebírání pošty - kterou nikdy neodeslal a kdy žádná nedoručená neexistuje - pak by jistě nebyl v pětapadeásti "unaven životem" - ale naopak vybaven nejlépe a po všech stránkách na to, aby mu rozuměl, věděl, kdo jsou skuteční škůdci a jak to co nejlépe napravit a změnit. Měl by k tomu chuť, i sílu.
A ještě k jeho prohlášení, že "už tomu nerozumí...".
Pokud vím, Marek Benda je z katolické, věřící rodiny. Alespoň jeho otec, coby disident, byl militantním katolictvím znám a proslulý.
Pokud to tak je, zcela jistě musí Marek Benda znát Bibli. Alespoň v jejích hlavních rysech.
A co je hlavním rysem Bible ?
Podle mě především ta dlouhá, mnohagenerační zkušenost - že lidé se v podstatě nemění.
Při čtení Bible až s úžasem zjistíte, jak lidé před dvěma a půl tisíci let - byli docela stejní jako my.
Pokud jde o emoce, pohnutky, motivy - tak ty jsou neměnné a stejné.
Láska, její nevlastní sestra - nenávist, zášť, závist, lehkomyslnost, pohodlnost, lenost, odvaha i statečnost, hrabivost, chamtivost i spasitelství - to všechno jsou lidské vlastnosti prostupující jak Bibli, tak i dnešní život.
Mění se technické prostředky, to jistě - ale ty nejsou podstatou bytí. A pokud jim nerozumím nebo je neznám, vždycky je někdo, kdo jim rozumí a může mi dát přednášku. Natož pak poslanci. Technické znalosti lze vždycky - a obvykle i docela snadno - doplnit. A hlavně : TY NEJSOU PODSTATOU ŽIVOTA.
Tou jsou naopak ty vlastnosti, popsané - naprosto přesně - už v Bibli. Viz výše.
Tak čemu pan Benda vlastně nerozumí ? Nebo - nechce rozumět ?
Tomu, že má za svou vlastní stranu ministra - mafiána, který už dávno před nástupem do funkce kradl ve velkém, prošlo mu to, a tak chce krást - a kradl - v ještě větším ??
A když ničemu pan Benda nerozumí - tak má za to, že to je ta nejlepší kvalifikace pro post ústavního soudce, jak se o tom - jistě na jeho popud - mluvilo ?? Kdyby mu to bylo proti mysli, asi by podobné spekulace rázně a jednou provždy utnul.
Jestliže má ODS - jako hlavní vládní strana - hlavního svého poslance, který je v 55-ti "starým mužem", čímž asi chtěl říct i "vyhořelým", jenž "ničemu nerozumí" - ač je šéfem poslaneckého klubu, pak je na místě se ptát, co je to asi za poslance, kteří si takového předsedu zvolili do čela a co asi umí a prosazují ti ?
Bylo by jednoznačně na místě tyto vyhořelé lidi vyzvat k okamžitému odchodu z politiky, s tím, že se naškodili už dost a sami říkají, že další nápady už nemají, ba ani se neorientují v běžném životě - a jejich stranu rozpustit.
S tím, že pokud kdy k něčemu dobrému přispěla, tak naposledy před 30-ti lety, a od té doby už je jen zbytečným závažím a přítěží.
_________________________
_________________________
Já jsem starý muž, bitcoinová kauza je naprosto nesrozumitelná, říká poslanec ODS - Seznam Zprávy
_________________________
_________________________
Comments
blesk.cz/.../...
www.irozhlas.cz/…hrk
irozhlas.cz/.../...
idnes.cz/.../...
Získal ho ve stejné době jako já. Když jsem si při čtení tohoto článku vzpomněl, jak mne na FF v Brně drtili - kolik požadavků jsem musel splnit, jak jsem musel publikovat doma i v cizině, jak dvě různé oponentky práci rozebíraly zprava zleva, jak se komise přes hodinu vyptávala na vše možné - a potom se tento podvodník v Plzni s někým domluvil a byl z něj doktor, tak jsem si říkal, že toto snad nemůže projít. Že to prošlo na právnické fakultě, mne už dnes neudivuje, ale že to nevadilo pražským voličům a dalších 15 let Bendu volí do sněmovny, to mi hlava nebere. Je to otřesná ukázka nejen mafiánských poměrů v ODS, ale i omezenosti českého národa.
Český vynález ELORYKS - Aktuálně.cz
zpravy.aktualne.cz/.../...
seznamzpravy.cz/.../...
novinky.cz/.../...
Prý stres ze soudů...
Expremiér Nečas se rozvádí. Na vztahu se podepsal stres ze soudů, uvedla jeho žena www.idnes.cz/…huc
idnes.cz/.../...
novinky.cz/.../...
novinky.cz/.../...
novinky.cz/.../...
Další tzv. expert z ODS, tentokrát v komunálu:
idnes.cz/.../...
LN
Nevyšlo by to levnějí?
J.K.
www.novinky.cz/….cz
novinky.cz/.../...
_______________
A kdo ty vesty teda nakoupil ? Kdo je vybral a na základě čeho ? Kdo prováděl vstupní testy kvality ?
To ty flinty před pěti roky střílely o tolik míň, že je tehdy neprostřelily - a teď jo ???
blisty.cz/.../...
______________
On byl podán v České Lípě. O to je to podivnější, že za jediný stihli věc předat a ještě i rozhodnout, sepsat to a vydat. To rozhodně není normál ní.
Jinak, ten soud v ČL by vlastně příslušný byl, protože tam jsou děti, jenže spis je pořád ještě v Děčíně, a tak to poslali do Děčína, za spisem. To bych i chápal - ale samotné rozhodnutí už ne, a vůbec pak ne tu zázračnou rychlost, s jakou bylo vydáno.
Odvolací důvod ?? K čemu ten je dobrý ?? Že je to nesmysl, vidí každý soudný na první pohled. A čemu pomůže, že to po prázdninách zruší ?? To jsou prostě nevratné a nenapravitelné věci. Ty prázdniny nikdo už nevrátí.
Pokud jde o spravedlnost, měla by vypadat asi takto : O co více jsou to nevratné a nenapravitelné věci, o to přísnější by měl být postih pachatele.
Takže - podle přirozeného citu pro spravedlnost - bych to viděl asi takhle :
a) Soud zašle otci, OSPODu a na školu dětí písemnou omluvu, s tím, že věc bohužel absolutně nezvládl, neboť rozhodoval hloupý, nezkušený a nevzdělaný diletant, že je to sice soudu líto, ale když nedostává z právnické fakulty lepší materiál, nic jiného mu nezbývá.
b) Diletanta čeká kárné řízení, jehož výsledkem bude odevzdání taláru a zákaz další činnosti ve státní správě.
c) Otce čeká náhrada škody, přiměřená zmařené dovolené. Krom zmařených nákladů samotných (zamluvený hotel či ubytování a cestovné) je to zcela jistě i náhrada zmařené příležitosti a nemateriální újma, po náhradě bezprostředních nákladů bych to viděl tak na 100 tisíc. Ty v první fázi zaplatí MSp (nemá si navrhovat a jmenovat debily do funkce soudců) - a hned v druhé je přeúčtuje diletantovi samotnému.
Komu se líbí tohle řešení a kdo je považuje za spravedlivé, nechť zvedne palec...
A to mi řekněte, jestli by se něco podobného ještě někdy potom opakovalo...