Zcivilizování zákoníku : V tichosti a bez fanfár

Dvojí vzpomínka : Na založení K 213 a na toho, kdo to přesně předpověděl. 

Neplacení výživného přestává být trestným činem... 

Podle novely trestního zákoníku, platné od nového roku - 2026. 

Tohle sdružení - se stejným cílem - vzniklo v r. 2004. Znamená to tedy, že společnost - především ta oficiální, tedy vláda, parlament a zejména MSp - mají za naším sdružením snadno prokazatelné 22-ti leté zpoždění. To není žádná propaganda, ani vychloubání - to je věcné konstatování holého faktu. 

Před 22-ti lety jsme měli šanci zařadit se - coby stát - po bok civilizovaných evropských společností a států, kde vězení pro dluh bylo zrušeno už v 19. století. A to nemluvím o tom, jak pofiderní a nereálné v tomto případě to často dluhy byly, když si soudy vyměřovaly výživné podle momentální nálady a fáze menstruačního cyklu dané soudkyně. 

Tuto šanci jsme nenávratně propásli, prokazujíc tak, že jako stát - svou většinou a především tím, co tvoří tzv. státní aparát - do vyspělé Evropy nepatříme, a ještě dlouho patřit nebudeme. 

Minimálně do té doby, než se vzmůžeme na důstojnou vládu, ne vládu zkorumpovaných mafiánů, a následně pak i na to, aby státní aparát - a místa v něm - zastávaly důvěryhodné, spolehlivé a důstojné osoby - a ne aby to byl zaopatřovací ústav pro mentálně méně zdatné, duševně opožděné a morálně nevyvinuté jedince. 

Vzpomínám si dobře na tu vlnu vzteku a nenávisti, když naše sdružení s takto jasně definovaným, nedvojsmyslným programem vzniklo. Nechápal jsem ji tehdy. Ale brzy jsem ji pochopit měl. 

To když jsem se blíže seznámil se stavem a obsazením státních mocenských orgánů, především tedy policie a justice - a zjstil, že tzv. "pronásledování neplatičů" je pro ně úžasně výhodným byznysem a snadným zaopatřovacím programem na dlouhá léta dopředu - samozřejmě na účet celé společnosti, která pak ty náklady musí nést. 

Zavřít je všechny byť do luxusních zaopatřovacích ústavů by vyšlo daleko levnějc než je nechat volně řádit a "chránit zájem dítěte" tím - že mu zavírali rodiče a rozvraceli rodinné vazby na dlouhá budoucí léta dopředu. 

Teprve až stát výrazně zchudnul - a výrazně zaostal za civilizací, která už je někde jinde  - došlo najednou i na to, že ve vězení zbytečně sedí lidé, kteří by tam rozhodně sedět nemuseli - a že to není ani v zájmu jejich, ani v zájmu společnosti, natož pak toho dítěte, o které zde prý jde především. 

Přičemž, všimněte si - nejrůznější apely na to, že zavírání za neplacení výživného je kontraproduktivní a aby to tedy soudci nedělali, které bylo slyšet už dobře posledních 10 let - se zcela míjelo účinkem, soudy si dál dělaly, co chtěly - a že okatě škodí společnosti, jim bylo naprosto jedno. 

Až to vyšlo zákonem. 

Jinými slovy : S běžným podřízeným stačí promluvit (a soudci - stejně jako ostatní - zákonu podřízení jistě jsou, resp. měli by být) a vytknout mu, co nemá dělat. A on to už příště neudělá. Buranovi to můžete vykládat jak chcete, stejně to bude dělat pořád dál, dokud ho nevyhodí, nebo dokud bude mít tu možnost. 

Rvoněž výmluvná vizitka, kam většinu soudců můžete podřadit. Po dobrém a domluvami to zjevně nešlo. 

A ta předpověď ? 

Nemohu zde nevzpomenout nestora návratu otcovské hrdosti, Dr. Bakaláře. Ten mi - někdy v r. 2008-9, když bylo vidět, že naše sdružení, a především tyto stránky, mají širokou čtenost i ohlas, řekl asi toto : 

"Děláte to dobře. Současně - a právě proto - se připravte na cestu očistcem, protože máte proti sobě mocné a všeho schopné síly."  A teď - to hlavní : "Jednou bude všechno, co jste chtěli - protože máte pravdu. Současně se připravte na to, že nikdo nikdy nepřipustí, že jste se o to zasloužili vy a že jste stáli na začátku jako předvoj ostatních.

Hluboká pravda, pane doktore. Mockrát jsem si na to vzpomněl... 

 

__________________

__________________

 

 

Zanedbávání výživného už nebude trestné | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

 

 

____________________________

____________________________

 

 

 

Comments  

0 # Allan 2025-08-24 06:50
Máte naprostou objektivní pravdu. Ještě se objevují hysterické názory, že skončí vydírací nástroj na údajné neplatiče.

Ovšem nikdo z těch kritiků nedokáže odpovědět, proč tato navíc ekonomická sebevražda s náklady věznění ten stav vymožení výživného téměř neřeší?! Selektivní spravedlnost, justiční zvůle se musí prosazovat i kdyby na chleba nebylo?

Také nikdo z těch oponentů nevysvětlí rozpor v tom, že ten údajný nezodpovědný rodič nastoupí klidně do vězení, místo aby zaplatil a zůstal na svobodě. Ovšem urputně pomíjí, že nemá z čeho. Nebo snad chtějí tvrdit, že rodič má ulity zdroje a dobrovolně a raději snese omezení svobody, než aby dal peníze na dítě?

Před pár týdny se nizozemský občan Eddy Hof úspěšně ubránil u místního soudu, který plně v souladu s právem a mezinárodním právem odmítl akceptovat český zatykač a dodání do výkonu trestu v ČR za pouhou nemožnost platit plné výživné po ztrátě zaměstnání. (viz např.FB Spolek Šalamoun)
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-24 17:58
Oponenti jsou jenom ti, co s tím nemají žádné zkušenosti a neprošli si tím - a o tom systému neví vůbec nic.
Vždycky se ty největší prasárny schovají za líbívá hesla - jako např. "Nejlepší zájem dítěte" - a "darebáci, co nechtějí platit na své děti" - ono to jsou líbivá hesla jen na první pohled. Opakovaně jsem se přesvědčil o tom, že pokud na ně kvalifikovaně odpovíte, najednou rozhodnost vystřídá mlčení a rozpaky - a nevědí, co na to říct. A odpovědí je pak to, že Vás začnou ignorovat a přeskakovat - jako nepohodlný důkaz.
"Nejlepší zájem dítěte" - není brát nehorázné prachy, ani zruinovat otce. Nejlepším zájmem dítěte je, aby je oba rodiče vychovávali. V poměrech, ve kterých sami žijí. Když ne spolu, tak každý zvlášť - ale - vychovávali. A ne platili.
Nejlepším zájmem dítěte samozřejmě není ani to, aby mu jednoho z rodičů společensky zlikvidovali tím, že ho zavřou - a tím i rozvrátí rodinné vazby natrvalo.
"Darebáci, co nechtějí plati na své děti" - často se totiž ukázalo, že to třeba ani nejsou jejich děti, přičemž jak matka, tak justice zoufale brání prokázání toho, čí děti to vlastně jsou - protože - opět - prý by to nebylo v zájmu dítěte.
A žít z podvodu zájmem dítěte snad je ??

A tak bychom mohli jít bod po bodu.

Argumenty jsme měli vždycky my, ne oni. Oni vždycky skončili trapným mlčením. Když jim to jejich naučené papouškování někdo snadno a logicky vyvrátil. Proto se s náma přestali bavit, když zjistili, že nejsme žádná banda primitivů a že před kamerami vyjdou jako pitomci oni, ne my. Od té doby nás přestali před ty kamery zvát. Čímž asi mysleli, že se problém vyřešil...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-24 18:15
V Bosně a Hercegovině hlasují občané o rozsudku soudu

O verdiktu nad Dodikem mají hlasovat občané

ct24.ceskatelevize.cz/…317

ct24.ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-25 09:58
Ublová vede


Vdova po politickém vězni nedostala odškodnění. 10 let stíhání, ale rozsudek nikde


www.ceska-justice.cz/…ny/

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-25 11:19
Právnická fakulta za normalizace: komunisté, kariéristé a antikomunisté na jednom místě


hlidacipes.org/…te/

hlidacipes.org/.../
_________________

A změnilo se na tom něco ? Snad jenom to, že ty antikomunisty, pokud tam nějací zbyli, vyhnali.
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-25 18:48
Tvrdit, že země byla v roce 1945 SSSR osvobozena, by si v Polsku netroufl ani tamní estébák.

babylonrevue.cz/…vi/

babylonrevue.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-25 18:57
Sponzoroval si vlastní oškubání :

Bývalý sponsor ODS, exfotbalista Baroš oškubaný při rozvodu:


expres.cz/.../...
LN
___________

Teď ještě na něj můžou poslat exekutora. Rovněž vybraného a spustlého - podle vzoru ODS.
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-25 19:17
Užijte si komunistické justice, zvláště ti, co si ji sponzorovali :

super.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-27 11:21
Pracovala paní Blažková pro Daňhela? Lež, říká Blažek, dokument svědčí o opaku

hlidacipes.org/…ku/

hlidacipes.org/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-27 19:31
Temná struktura temných lidí...


Za nečinnost a ukrývání spisů před šéfy dostala státní zástupkyně podmínku

www.lidovky.cz/…sva

lidovky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-27 19:36
Evidence majitelů prý není v zájmu spravedlnosti :

Soudy rozhodly: Veřejně přístupná evidence skutečných majitelů porušuje jejich ústavní práva


www.info.cz/…ava

info.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-27 19:40
Ministerstvo spravedlnosti spustilo kampaň k novele trestního zákoníku, změny vysvětluje online

www.novinky.cz/…974

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-28 04:14
Co řeší soudy :

novinky.cz/.../...

Zrušil to až Ústavní soud - tzn. že tenhle evidentní nesmysl prošel přes všechny tři stupně soudů... Za co si je platíme ??

Mají statisíce za to, aby si uměle vyráběly práci v neexistujících případech ??
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-28 06:22
Absolutni nezavislost rovna se absolutni blbci nebezpecni sobe a svemu okoli LS

Soud potrestal muže za to, že praštil holí do plotu, kterého se držela sousedka. Naprosto přes čáru, řekl Ústavní soud


Vyhrocený sousedský spor, kde si ani jedna strana nebrala servítky, skončil potrestáním jen jednoho z aktérů. Ten dostal podmínku za to, že přímo před policisty praštil do plotu holí, kterého se držela sousedka. Soudy řekly, že kdyby neuhnula, mohl jí zlomit prsty a že trest přispěje ke zklidnění situace. Takové odůvodnění ale smetl Ústavní soud.

novinky.cz/.../...

Cože až US tohle musel zarazit? A Kde je hromadné zatýkání těch fízlů, prokurátorů a soudců až po NS, kteří patří jednoznačně do Bohnic? LS
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-28 06:49
Prý budou agresivnější :

seznamzpravy.cz/.../...

My taky.
___________

Mimochodem, kdyby jejich politici dělali něco pořádně a starali se o lidi, a ne o sebe - tak by teď nemuseli mít kampaň žádnou a ušetřené peníze věnovat na něco podstatnějšího. Třeba na nové aleje.
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-28 16:55
Dvojí až trojí metr :
__________________

Růžička hojně nasypal jenerálovi do korýtka:

ceska-justice.cz/.../...

My jsme sice taky přišli o kariéru, ovšem odškodnění a renta dosud žádná. LN

______________

Zatímco běžným lidem mají problém proplatit lístky na vlak a náhradu mzdy, když je léta zbytečně otravovali, tak vyvoleným papalášům rozdávají stovky milionů...
Dobrý, že ?? To bude asi ta selektivní rovnost před zákonem...

Ale, když už se tak stalo - k něčemu by to přeci jen mohlo být dobré. Ne jen jako precedens, jak se má odškodné stanovovat a v jaké výši - ale hlavně : Nechat ho konečně zaplatit. Těm idiotům, co to celé spustili a léta udržovali. Především z OSZ, protože to nese rozhodující díl odpovědnosti...

A jinak - ten nepoměr je viditelný na první pohled : Miliony Jourové (která byla ve vazbě 3 týdny - a už se z toho věšela), miliony Vitáskové (která nebyla zavřená ani hodinu), miliony Parkanové - ti všichni totiž strašně trpěli.
Zatímco ostatní si na to prý měli dávno zvyknout...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-29 11:01
Soudy zavřou... ???

No - už se těšíme, má to jen jedno riziko : Aby si náhodou někdo nevšim´, že nikomu nechybí...
________________

Obehraný (Po)Šuk z NS: v prosinci nebude na platy soudců, soudy nemají peníze, a tak zavřou:

seznamzpravy.cz/.../...

LN
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-29 11:03
Když Česká republika zažalovala knížecí nadaci, byl to skutečně zásadní moment. S tím jsem ani já, ani moji kolegové nepočítali.

hlidacipes.org/…em/

O dobrých a špatných šlechticích :

hlidacipes.org/.../
0 # Alexej Mruzek 2025-08-29 12:50
Pane ing. Fialo. Děkuji Vám za mne i za všechny ostatní údajné neplatiče výživného, kteří byli odsouzeni za neplacení výživného na nezletilé dítě, ačkoiv jejich děti potřebovali pro jejich úspěšnou výchovu vše kromě jejich kapesného, zejména potřebovali nekompromisní výchovu se zaměřením na jejich bodoucí samostatný život. Vy tupé bolševické krávy! Uvědomujete si vůbec, čeho jste vašimi debilními rozdudky dosáhly? Dosáhly jste pouze definitivního ukončení jakýchkoliv sympatií odsouzený rodič vs.jeho potomek a odsouzení rodič vs. děti jeho potomka. A ještě jste si za vaše amorální svinstvo nestyděly požádat o naše společné peníze. Třikrát hanba vám všem! Nechejte se vycpat a vaše vycpsaniny umístit do muzea 20. století.
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-30 09:48
Tupé bolševicko-feministické krávy poškodily celé dvě generace (nejméně) našich dětí. A ještě za to shrábly miliony. A ještě by si rády hrály na "spravedlnost".

Dojde na zabavování jejich majetků, aby si ty poškozené děti uvědomily, kdo je poškodil, čím a proč - a kdo za to nese odpovědnost.

Děkuji za uznání, patří nám všem, kdo se na tom jakkoliv podíleli. Především tvůrcům a udržovatelům našich stránek - protože bez nich by o nás nikdo nevěděl a nebýt obsahu stránek (který něco podobného vyvrací), brzy by nás prohlásili za blázny a bandu psychopatů, jak to stejně nejraději dělali (a právě ty stránky snadno dokazovaly, že to jsou jen pomluvy) - ostatně, jako s každým, kdo nepíská jejich notu.
Jak se říká : Čas prověří a ukáže. Kdo měl pravdu a kdo kde stál - a kdo stál správně.
Tady to ukázal po 22-ti letech. Naprosto jednoznačně.
Za všechny škody za těch 22 let někdo může.
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-30 09:41
Starosti Hadrfouse bych chtěl mít :

sport.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-30 19:15
Zmatek a protichůdná rozhodnutí... Zn. česká justice

www.ceska-justice.cz/2025/08/spor-mucha-museum/
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-30 19:16
Popadané stromy, laguna na dálnici, hasiči měli napilno. Brzy se po bouřkách vyjasní

www.echo24.cz/…ved

echo24.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-30 19:19
K čemu slouží TOP 09 :

Miliony bez soutěže inkasovala od Prahy advokátní kancelář členů TOP 09

www.irozhlas.cz/…hrk

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-30 19:20
Podmíněné propuštění u krátkých trestů sice není příliš časté, ale v tomto případě by to možné bylo.

www.blesk.cz/…tml

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-31 13:49
MPSV nezvládá péči o postižené. A ani pro to nic nedělá.

Otevřená zpověď matky bojující o pomoc s péčí: Šla jsem se udat na OSPOD

www.seznamzpravy.cz/…754

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-08-31 14:45
Současný odchod amerických a sovětských vojsk z Československa nebyl samozřejmostí - ale diplomatickým úspěchem USA :

hlidacipes.org/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-01 15:44
Politika - výnosné, leč rizikové povolání :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-01 19:08
Nebojte se nezdarů :

seznamzpravy.cz/.../...

Nebojte se nezdarů,
můžete být blbí.
Já i moje žena Eva to svým rozumem tvrdí.
Na to co řeknete,
nemusíte dávati si pozor.
Vždy jako já a moje žena Eva,
můžete o 180 ° včas změniti svůj názor.
J.K.
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-01 20:21
Dvě eura za den vězení. Odškodnění pro „kopečkáře“ je směšně nízké, míní advokát

www.idnes.cz/…pkz

idnes.cz/.../...


To jsme si všimli dávno...

Může mi někdo vysvětlit, v čem jsou ty vládnoucí - prý pravicový - prasata pravicový, když nejsou schopný odškodnit ani prokazatelné oběti komunistické totality ???
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-01 20:23
Nevěřím systému jako celku :

info.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-01 20:42
Tajemství trestaneckého hřbitova na Pankráci. Poslední cesta vězňů vedla dírou ve zdi


www.metro.cz/…rab

metro.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-01 20:55
Zvládá policie složité hospodářské kauzy?

www.ceska-justice.cz/…ek/

ceska-justice.cz/.../...

Ta přece nezvládá ani odeslat poštu...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-03 04:34
Útok na Babiše :

Bylo to ve mně ...

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-03 05:07
Klasika : Policie nevypátrala ... - redaktoři Seznam Zpráv ho měli během chvilky ...

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Allan 2025-09-04 14:51
Poučné. Za kritickou informací exemplární i peněžní trest. Jak bude potrestán vrah v uniformě za vraždu v Ďáblicích? Mlátičku z loňského roku chtěli vyřešit "kázeňsky"?
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-04 08:52
Dejte peníze advokátovi :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-04 09:47
Diag Human, Bitcoiny - a volby :

hlidacipes.org/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-05 11:59
Nezaplatil desátek ??

Policie chce obžalovat známého exekutora. Kvůli zbrani nalezené v jeho úřadu

www.seznamzpravy.cz/…234

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-05 12:03
Koudelka: Bradáčová lhala o pobočce NSZ, podávám podnět kárnému řízení


www.ceska-justice.cz/…ce/

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-05 17:35
Ubývá advokátů ochotných obhajovat ex offo, říká místopředsedkyně advokátní komory Novotná

www.echo24.cz/…ffo

echo24.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-05 17:39
příkladné hospodaření státu :

Stát zaplatí za každý bitcoin „odškodné“ přes 300 tisíc, dohromady desítky milionů

www.idnes.cz/…jan

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2025-09-06 10:52
Šmejdi se derou mezi nás nevoliče, viz Netolický, exSocDem:

seznamzpravy.cz/.../...

LN

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.