Připomínka soudu s panem Fialou a dalšími občanskými aktivisty

 

Soud s panem Fialou a dalšími aktivisty občanské společnosti se bude konat:

 

U OS Kladno 23. dubna 2010; v 9:00 hod.; místnost č. 2 – přízemí 

Bližší informace též viz.: http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=2240

 

Připomeňme si nyní v bodech podivné okolnosti věznění předsedy K 213, pana Ing. Fialy:

Pan Fiala je občansky aktivní člověk a navíc blíží se volby – není možné za těchto okolností o věci zarytě mlčet a dokonce informace o uvěznění pana Fialy tajit, jak se justiční orgány neúspěšně pokusily. Přirozeně toto by nemělo být správně  možné, ani v případě  jakéhokoliv jiného občana a v jakémkoli jiném čase!!!

Připomínáme, že předseda občanského sdružení K 213, Ing. Fiala, byl policií zadržen v době, kdy se předpokládalo, že bude sám (zajel do města nakupovat). Čistě náhodou tomu tak nebylo - sám nebyl. Jinak mohl být zadržen klidně a daleko snáze den před tím, kdy se nacházel přímo na policii v Chrudimi či ještě krátce před tím, kdy přednášel na půdě Senátu. Při těchto příležitostech mohl být sice zadržen ale neutajilo by se to, protože byl ve společnosti svých kolegů, stejně jako by se patrně neutajilo, kdyby ho zadrželi v jeho bydlišti a současně kanceláři K 213.

Důkladné informace o uvěznění pana Fialy byly získány pouze lstí, když jistý občan zatelefonoval na OS Kladno a představil se jako člověk z justice – poté mu tam doslova „vyklopili“ všechny okolnosti zadržení a uvěznění pana Fialy a on je dal na vědomí dál. Do té doby byla veřejnost informována nanejvýše neochotně a omezeně.

Panu Fialovi nybylo umožněno kontaktovat advokáta, přestože o to žádal. Advokát pana Fialy měl v den jeho uvěznění dva telefonáty ze skrytého čísla. Když hovory přijal, nikdo se na druhé straně neozýval – doufejme, že to nebyly telefonáty od police, která tak jen předstírala panu Fialovi, že jeho právníka kontaktuje.

Řadě dalších aktivistů otcovského hnutí v ČR jsou nyní hromadně nařizovány soudy (převážně v jejich rodinných záležitostech) na stejný den, kdy se má konat tento citlivý soud na Kladně. Je nasnadě, že právě oni by první chtěli na Kladno přijet a justice se jim v tom evidentně snaží zabránit.

Pan Fiala nedostal k dispozici rozhodnutí o vazbě! Nemůže tedy ani řádně a relevantně formulovat stížnost.

Slušné orgány státu samozřejmě k takovým okolnostem nemlčí. Tady můžou mlčet jen ti zodpovědní, kteří mají špatné svědomí, kteří mají, co tajit. Mlčení v tomto případě je vizitkou gaunerů.

Připomeneme také, že záminkou  k vazbě našeho předsedy je soudní projednávání dva roky staré blokády Okresního státního zastupitelství v Nymburce. Tedy pan Fiala spolu s dalšími aktivisty K 213 má být souzen prakticky za to, že si před dvěma roky na protest stoupnul někam před dveře. Nikomu při tom neublížil. Byla to naopak šéfka nymburského státního zastupitelství, která pana Fialu na té akci fyzicky napadla (bušila do něj pěstmi) a vulgárně ho urážela.

Dosti vypovídající je také to, že justice chce znovu trestně stíhat blokádu přesto, že již nedávno musela v souvislosti s podobnou akcí (Blokáda MS v Praze z dubna roku 2008) konstatovat, po rezolutním zásahu Nejvyššího soudu ČR, že takové jednání není trestným činem!!! 

 

 _________________

Názory čtenárů:

------------ Původní zpráva ------------
Od: ing. Lumír Blažej <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Předmět: Re:Ing.Jiří Fiala
Datum: 19.4.2010 15:49:33
---------------------------------------------

Ahoj,Jirko !!
Nám teď sporadicky fungovala server,teprve nyní jsem vyprázdnil schránku na SEZNAMU a otevřel po 10 dnech stránku K213 - a šok Ing.J.Fiala v Ruzyni ?!!!!!
Ta hovada,je zavřít,to není spravedlnost,to není justice,to je současné české svinstvo !Jak píší příspěvky-nedodržování vlastních zákonů !!
Jirko,prosím Tě,předně chci podepsat petici pro podporu p.Fialy,stáhnul jsem si v .pdf formulář,elektronicky nejde poslat ?
Jinak hodlám vytisknout,podepsat a poslat,podpisů bych měl víc,ale je třeba sakra pohnout,že jo?

Na 23.dubna je nalajnováno líčení,ten Koudelka patří do blázince Chocholouškovi,to už je podruhé (za 10 let),co došlo k politováníhodné události ,tj.před volbami ing.Fialu odklidili,dobře vědí,proč mají z něj strach !!! Kéž už se najde člověk (Rychetský ? Už nevěřím ...),který tarasnicí rozpráší ty pokřivené "vykonavatele zákona"- Koudelky a jemu podobné !!!!!! Fakt by zasluhovali kličkovat před výbuchy a prchat v roztrhaných talárech !!!

Jirko,napiš,prosím ,ale ten novodobý středověk v česku mě už sere pěkně dlouho !!!

Lumír
___________________

 

Vážený pane inženýre, děkuji Vám za důležité informace. Hned si otevřu
www.k213.cz. Mám dojem, že chtějí v pátek spáchat na Vás "štrasburských
otcích" jakousi malou Noc dlouhých nožů z r. 1934. Ovšem Noc dlouhých
nožů jen malou. Nemohou a nebudou Vás přece vraždit. A hlavně, to
uličnictví se jistě dost rychle obrátí proti nim. O to už se všichni
postižení společnými silami jistě přičiníte. To rozdělení na mnoho soudů
v týž den je na jednu stranu rafinované, ale na druhou stranu trochu
(hodně) směšné. Sám se chystám na OS v Kladně, a jak nyní od Vás vím, do
místnosti č. 2. S pozdravem J. Dus.


Dne 18.4.2010 20:12, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. napsal(a):
> Vážený pane Dus,
>
> nemáte-li internet (všechny informace jsou na www.k213.cz ), pak vězte, že spolu s panem Ing. Fialou budou souzeni i další stateční kolegové a ti dostali předvolání - na rozdíl od pana Fialy, který obeslán nebyl a místo toho ho strčili rovnou do basy.
>
> Takže např. od nich máme předvolání, tedy i informace kdy a kde bude soud.
>
> Ano, bude na Kladně (OS Kladno) v 9:00 hod. místnost č. 2
>
> S pozdravem Jiří Štefek

Pozn. redakce: Pan Dus je evangelický farář, signatář Charty 77 a politický vězeň z dob komunismu - tedy pan Fiala se stal nyní jeho kolegou coby vězeň svědomí!