Likvidace nepohodlné osoby pokračuje

 

 http://k213.files.wordpress.com/2009/10/il_foto.jpg

 Policie zase zatýká pana Fialu – ilustrační foto z října loňského roku

Dnes ráno byl pan Fiala znovu přepaden policií. Stalo se tak přesně v 7:56 hod. před řeznictvím v Nymburce, kam si zašel na ranní polévku. Naštěstí náhodným svědkem celé události byl i jeden ze členů K 213, který pohotově zadržení pana Fialy natočil na kameru. Záznam má naše redakce k dispozici a bude zveřejněn poté, co ho kolegové zpracují.

Přítomní policisté panu Fialovi (a tedy i na záznam sdělili), že po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání a že příkaz k tomuto vydal Okresní soud v Kladně. Poté ho odvedli a zanedlouho se odmlčel i telefon pana Fialy.

Pan Fiala na Kladně nikdy ani nebyl, nemohl tam tedy spáchat trestný čin.

Kladenský soud nebyl k záležitosti příliš sdílný – jeho představitelé i oba mluvčí dílem nebyli k zastižení, dílem zavěšovali telefony sotva zaslechli, o co jde.

Nakonec se redakci přeci jen podařilo zjistit, že na pana Fialu byla uvalena vazba. Kladenský soudce Koudelka jí zdůvodnil údajným vyhýbaním se pana Fialy trestnímu řízení v souvislosti s blokádou Okresního státního zastupitelství v Nymburce z listopadu roku 2008. To však obvykle k vazbě v praxi nestačí, pokud má obviněný trvalé bydliště, kde se zdržuje a je mu možné tam doručit poštu.

První jednání ve věci se uskutečnilo cca před dvěma týdny a pan Fiala se z jednání omluvil pro kolizi s dalšími dříve nařízenými soudními jednáními. Zároveň soudce Koudelku vyzval, aby mu doložil, proč se věc má vůbec soudit na Kladně, když příslušný je Okresní soud v Nymburce a obžalovanému nebylo doručeno žádné usnesení o vyloučení nymburského soudu a delegaci věci na Kladno (patrně se justice stydí prozradit něco o nedobrých poměrech na Okresním soudě v Nymburce, které takové usnesení – vyloučení celého soudu – nutně musí odhalovat).

Kladenský soud místo nového předvolání pana Fialy a doložení jeho nynější příslušnosti věc projednávat, rovnou uvalil vazbu za okolností, jak je popsáno výše.

Koudelka ve věci vůbec postupuje velmi zvláštně, patrně ve snaze mstít se sdružení K 213, které je známo otevřenou a na naše poměry i odvážnou kritikou poměrů v justici. Ostatní aktivisty K 213, kteří jsou ve věci taktéž obžalováni spolu s naším předsedou, nechává Koudelka obesílat policií, přestože si všichni poštu řádně přebírají. Policie tak opakovaně chodí do jejich bydliští, šikanuje je a dělá ostudu po okolí.

Nyní se redakci K 213 též podařilo zjistit místo uvěznění pana Fialy. Proto další zprávy uveřejníme večer.

Děkujeme za pochopení.