Kolik si rozdělili bývalý soudce Janek spolu s opatrovnicí ?

Dodatečně zjišťujeme, nakolik byl zákrok K 213 loni v březnu oprávněný, akorát že měl přijít mnohem dřív.


Handicapovaný pár přišel o byt. Marně se jej snaží získat zpět

Kauza mentálně postižených lidí, kterým jejich opatrovnice vyměnila byt se ztrátou několika milionů korun, nemá ani po dvou letech šťastný konec.

 
 

Handicapovaný pár se prý marně pokouší nemovitost dostat zpět prostřednictvím nové opatrovnice. Byt, o který přišli, vlastní firma podnikající s nemovitostmi.

 

„Nejde elektrika ani plyn. Vůbec se nám tady nelíbí,“ říká nájemnice Libuše Růžičková. „Nevěděli jsme, že v tom budou nějaké podvody,“ dodává její přítel Jiří Patrný.

 

Handicapovaní byli zoufalí, když se na jaře 2008 přestěhovali do bytu firmy v Hradci Králové. Jako nesvéprávná svěřila paní Růžičková výměnu svého bytu v hodnotě zhruba 13 milionů korun opatrovnici. Ta ale rozjela podezřelou hru.

Z bytu za 13 milionů do jiného ani ne za dva

Za lukrativní byt o rozloze sto dvacet metrů čtverečních v domě v centru Prahy dostala paní Růžičková byt v Hradci v hodnotě necelé dva miliony korun. Opatrovnice paní Růžičkové Ivana Jarošová podle svých slov tržní cenu neřeší.

 

Výměnu posvětil opatrovnický soud. Ten vycházel z pět let starého posudku, kde byla nominální cena pražského bytu 2,5 milionu korun. „V tuto chvíli věc je u nás skončená,“ říká soudce pražského opatrovnického soudu Kryštof Janek.

 

Paní Růžičková tak dlouho čekala na výměnu opatrovnice, aby mohla Jarošovou zažalovat.

 

„Chtěli jsme podat trestní oznámení. Ale ani nová opatrovnice nám v tom vůbec nepomohla,“ říká paní Růžičková.

 

Nesvéprávnost handicapované v majetko-právních vztazích prý musí potvrdit soud, a tak se nic neděje. Podle mluvčího královéhradeckého magistrátu Václava Svobody nemá město v tuto chvíli mandát k tomu, aby paní Růžičkovou zastupovalo.

 

Pražský byt se hned po výměně objevil v nabídce realitních kanceláří za 13 milionů. Bývalý jednatel firmy si stojí za tím, že výměna byla korektní. „Bylo to za částku, která byla opodstatněná znaleckým posudkem. Byt prodán není,“ tvrdí.

Jedinou šancí, jak dostat byt zpět, tak zůstává pro paní Růžičkovou zažalovat opatrovnici Ivanu Jarošovou.

___________________________________
Více na :

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/handicapovany-par-prisel-o-byt-marne-se-jej-snazi-ziskat-zpet.html


http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/handicapovany-par-prisel-o-byt-marne-se-jej-snazi-ziskat-zpet.html
___________________________________