Kdo jinému jámu kopá ...

jednak se dost (a někdy i zbytečně) nadře, jednak pak do ní může sám později spadnouti ...

Přesně to se teď stalo ředitelce odboru pro evropskou integraci ministerstva vnitra madam Flaigové - Vronské a následně pak nejspíše její právničce, kterou její americký manžel nazývá "Miss Italian Name" pro obížnou zapamatovatelnost jejího nečeského příjmení.

Jak už proběhlo našimi stránkami, madam Vronská podala na našeho předsedu, který jejího amerického manžela zastupuje ve sporu o dítě před soudem i před jinými orgány státní správy, trestní oznámení pro údajné nedovolené podnikání, které mělo spočívat v tom, že opakovaně zastupuje nejrůznější otce u soudů po celé naší krásné vlasti.

Podstatou trestního oznámení bylo asi 20 spisových značek z různých soudů, kde měl údajně p. Fiala vystupovat jako zmocněnec otce. Jenže - kde je paní Vronská - Flaigová vzala ?

K soudním spisům přece mají přístup jen účastníci řízení, jejich zástupci a soudce - nikdo jiný. Alespoň tak praví občanský soudní řád. Orgány činné v trestním řízení jen se zvláštním povolením a jen s důvodným podezřením o dosud neobjasněné trestné činnosti.

To pan Fiala také vyšetřovateli okamžitě namítnul. Ten připustil, že paní Flaigová asi bude muset původ svých informací vysvětlit.

A - nevysvětlila.

Následně přišel panu Fialovi tento okouzlující přípis ( i policajti vám kupodivu mohou někdy poslat něco příjemného !!) , který mu sděluje, že se potvrdilo jeho podezření, že tyto údaje byly získány nezákonnou cestou.


http://k213.files.wordpress.com/2010/02/min.jpg

Vzhledem ke skutečnosti, že nymburská policie postoupila věc do Kladna, kde má kancelář "Miss Italian Name " - Corradiniová, zdá se být jasné, kdo měl tuto nezákonnou činnost provádět.

Na postup a přpadná opatření kladenské policie jsme samozřejmě velmi zvědavi a budeme o nich neprodleně informovat - ale : Je to pokrok, co ?

Ještě přede dvěma roky by panu Fialovi rovnou sdělili obvinění - pak by teprve začali zjišťovat, jestli pro něj existuje alespoň nějaký - byť sebemenší - důvod - a jeho případnými námitkami, jakožto námitkami "sprostého obviněného" by se samozřejmě nikdo nezabýval.

V tento postup také zcela jistě věřila i soudružka z ministerstva vnitra, když podávala svoje oznámení.

A najednou - co to ?

Že by si nymburská policie konečně vzala k srdci sérii zdrcujících porážek a osvobozujících rozsudků, které v pronásledování pana Fialy už za několik let utrpěla - a raději začala stíhat skutečné kriminální živly ?!!

Inu - doufejme ve spravedlnost, alespoň před volbami.

Neboť se stává obecně známým faktem, že panem Fialou ztělesňované sdružení K 213 už není žádným trpaslíkem v plenkách a v politických šarvátkách mocných může sehrát i nebezpečnou roli jazýčku na vahách. A tak se s ním prostě musí počítat.

A co kdyby se to do budoucna otočilo - a bylo pak zatraceně dobře moci se také něčím pozitivním (nikoliv jen bezuzdným pronásledováním) vykázat ?!!

Ať tak, či tak, je to rozhodně zajímavý obrat ve vývoji tohoto případu.

A na závěr ještě drobné poučení těm, které pan Fiala zastupoval a mohlo by se jich to týkat - nezákonně získané podklady nelze pro trestní stíhání kohokoliv použít jako důkaz, zvláště pak za situace, kdy policie sama potvrzuje svoje podezření z trestné činnosti těch, kteří je získali. Při takovém podezření, i kdybyste byli předvoláni k podání vysvětlení (což nelze za těchto okolností předpokládat), můžete toto zcela legálně odmítnout, právě s poukazem na nezákonně opatřené podklady.

Což vám také tímto vřele doporučujeme.

___________________________________  
Ten vývoj se " slavnou" Kateřinou Flaigovou-Vronskou se mi moc líbí. Rozhodně jej dotáhněte do konce, včetně "zásluh" té její slavné právní zástupkyně, která - jak se zdá - se také namočila v tom nelegálním zjišťováním informací ze soudních spisů.

Zdravím
ZT
____________________________________

NOBELOVA CENA

Vážený pane Fialo,

Za to jak učíte naše soudy práva nás všech a za ten tuhý mač který s justicí vedete bych to spíše viděl na Fialovu cenu.

Držím pěsti.

S pozdravem

Marcel Volenec, Plzeň

___________________________________

Mám takový bezva pocit ..., že članků typu 'Kdo jinému jámu kopá' bude moci být psáno čím dál tím víc.....
A ten pocit je PARÁDNÍ!!!
TLESKÁM a SMĚJU SE:-)

B.
____________________________________

A tak to je tedy řiť s tou ředitelkou odboru pro evropskou integraci. Jak jsem si přečetl na Vašich stránkách, tak nadřízení za ni plně stojí, prý je kvalitní.

A tak si říkám, když takto moudře hájí své vlastní zájmy, že bude nakonec asi trestně stíhána, tak jak asi hájí zájmy ČR na poli EU? Takovou kvalitní ženu, takřka geniální, to aby jeden pohledal.

Ta nás asi tak dokonale zaintegruje, že to půjde IN, ale OUT už ne. Připoutejte se, pojedeme asi z kopečka.

A.
____________________________________

Jirko, nemyslím si, že miss italien name má až takovou pravomoc, že by ji byly informace ze soudů poskytnuty. Spíše to vidím na zneužití pravomocí Kateřiny Vronské z pozice MV. To by byl průser jako mraky! Doufám, že jste na ní již podali trestní oznámení. Olda Mezl
____________________________________
Ať si to policajti vyšetří. Já si taky myslím, že to na ni ta pi... hodila a až půjde do tuhýho, začnou to holky házet jedna na druhou - to se pak ještě dozvíme věci !!!
____________________________________

Ahoj,
  tak to je dobrý.A byl bych velice rád,kdyby se tím jakékoli státní orgány
  SKUTEČNĚ zabývaly.
  Jirka je fakt dobrej,že je jako buldok.Drřím palce.
  Zdravím
Míra Kapr
_____________________________________