Poměrně zásadní rozhodnutí

Krajský soud v Praze vyhověl odvolání pana Fialy proti vyloučení z případu pro tzv. "opakované zastupování" a konstatoval, že odborové sdružení Spravedlnost, za které pan Fiala vystupuje u soudů, je řádně zaregistrovaným odborovým sdružením, které ze zákona zastupovat svoje členy u soudu může a že pokud pan Fiala tvrdí, že obecným soudům nepřísluší zkoumat, zda je toto sdružení takové či makové,  tedy zda to jsou ty správné odbory nebo ne, má naprosto pravdu.

Tímto rozhodnutím vyrazil krajský soud nejen dech prvostupňovému soudci Konečnému z OS Praha - Západ, který usnesení o nepřipuštění zastoupení sdružením Spravedlnost vydal, ale nejspíš i svému "velkému bratrovi", Městskému soudu v Praze, který se na - pro něj trpasličí - pražský krajský soud dívá tradičně přes prsty. 

Není jistě bez souvislostí uvést, že pražský městský soud předtím vydal nejméně pět (a počítáme-li případy, kdy jménem tohoto sdružení vystupoval i pan Luboš Patera, pak minimálně patnáct) usnesení přesně opačných, v nichž si účelově ohnul zákon tak, jak se mu to hodilo - tedy tak, aby oba zmocněnce sdružení ,tedy jak p. Fialu, tak p. Pateru, pokud možno vyloučil, nejlépe pak navždy.

A hle - naráz přijde - na rozdíl od všech předchozích - řádně zdůvodněné a o platný zákon se opírající rozhodnutí Krajského soudu v Praze, které je všem těm předchozím - nezdůvodněným, nezákonným a zjevně účelovým - blábolům - hozenou rukavicí.

Rozvírající se propast mezi chováním, jednáním a rozhodováním krajského a městského soudu v Praze, tedy dvou odvolacích soudů v jednom městě, byť hlavním, je tak stále hlubší a hlubší. A dnes už nepřehlédnutelná.

Pokud pan Fiala namítá podjatost Městského soudu v Praze, pak asi ví, o čem mluví. Krajský soud totiž skoro denně dokazuje, že rozhodovat lze i jinak.

Stejně jako denně prokazuje, že jde-li soudu o právo a podstatu věci, nikoliv o vyřizování nevyřízených účtů s tím, kdo soud - a to opakovaně, ač sám právní laik - na hlavu porazil, pak je jednání s panem Fialou, resp. jím zastoupeným sdružením,  věcné, rychlé a konstruktivní.

Pan Fiala se tak dostal do poměrně zajímavé právní situace, kdy přechodem hranic hlavního města se pro něj zcela zásadním způsobem mění i právní stav, popř. status, ve kterém se nachází.

Pro Okresní soud v Nymburce, a zejména pak pro Městský soud v Praze, zjevně hodně špatné zprávy ...

Soudkyni, která toto rozhodnutí vydala, patří naše poděkování a uznání. Zdaleka nejen proto, že vydala rozhodnutí ve prospěch našeho předsedy a všech jím zastupovaných pronásledovaných, ale zejména proto, že se nebála se přísně přidržet zákona, a to i za situace, kdy si ho (zákon) konkureční městský soud ohýbal, jak se mu hodilo, a  také za to, že její zdůvodnění je právně fundované, logické a intelektuálně na výši.

http://k213.files.wordpress.com/2009/11/oo_1.jpg


http://k213.files.wordpress.com/2009/11/oo_2.jpg

_________________________

Tak - a je to !! Krajský soud zcela jistě nechce dopadnout stejně jako Sváčkův a vést s K 213 otevřenou válku. Ona se totiž může zatraceně vymstít. A to zatraceně brzy !! Zdeněk
________________________

To se ale dějou věci !!

Je pražský Krajský soud vůbec v této zemi ?

Již totiž poněkolikáté se držel přísně zákonů této země a dal panu Ing. Fialovi za pravdu.

Žádná osobní nevraživost, pouze platný zákon - a o znalosti zákonů již téměř hrdiny a zakladatele hnutí otců, není pochyb.

JB - TR
________________________

Zdravím, pane Fiala

blahopřeji k Vašemu vítězství nad Krajským soudem Praha !!! Při důsledném, neúnavném vymáhání práva a současné medializaci se nakonec ledy hnou, jak je vidět. Držím Vám palce a sdílím s Vámi tuto radost !!!

A jen tak dál !!!

příznivec   

Pozn. redakce : Pokud jde o vítězství, pak spíše nad soudem městským, nežli krajským. Krajský jen zákonně a spravedlivě rozhodl.
________________________

tak jsem to cetl viz:
http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=1863
Blahopreji, ten krajsky soud se mi zacina libit cim dal tim vice.. :)
F
________________________