Fico to řekl na plnou hubu

 

Slovenský premiér si nebral servítky, když "na plnou hubu" sdělil domácí i evropské veřejnosti, jak se to vlastně má s tzv. českou výjimkou, kterou si údajně vyvzdoroval prezident Klaus (a snaží se to  - zejména domácí veřejnosti - prodat jako svoje vítězství a ochranu českých národních zájmů).

Samozřejmě, že s Benešovými dekrety nemá dojednaná výjimka vůbec co dělat (a pozornému posluchači také neuniklo, že o nich v dovětku vůbec také žádná zmínka není) , nýbrž že hlavním dopadem, který bude "Klausova výjimka" na české občany mít, bude to, že se - na rozdíl od všech ostatních Evropanů - nebudou moci domáhat ochrany svých práv, budou-li (např. státem) porušena či pošlapána - u evropských soudních orgánů, především u Evropského soudního dvora v Lucemburku.

Asi by prezident Klaus jen těžko vyšel s takto otevřenými kartami na světlo a řekl svým občanům, že výjimku chce proto, aby stát nebyl neustále popoháněn před evropské soudní instituce, kde by prohrával jak na běžícím pásu - stačí se podívat, jak dopadají spory, kde je Česká republika žalována ve Štrasburku u ESLP - a proto vyrukoval s pohádkou o prolomení Benešových dekretů, na což mu - zejména starší generace, které naskakuje husí kůže, sotva jen zdálky zaslechne o sudetských Němcích - sedla jako moucha na mucholapku.

Takže, milí občané, žádní sudetští Němci, ale jediným dopadem bude, že až vám někdo ukradne majetek celých generací v podvodném konkursu, až vás navíc ještě šoupnou úplně bezdůvodně do basy - tak si můžete jít stěžovat akorát na ono pověstné nákladní nádraží,  nebo na lampárnu.

Evropské soudní instituace, které by vám jinak v tomto případě poskytly účinnou ochranu a odsoudily stát k obrovským kompenzacím, vám - právě díky Klausově výjimce - zůstanou uzavřeny.

Inu, co jste si zvolili, to teď máte. A ničemu se pak nedivte. Klausova výjimka z vás nadělala evropské otroky a kašpárky, kteří si - na rozdíl od všech ostatních - budou muset nechat skoro všechno mlčky líbit.

Stali jsme se (stali jste se) - otloukánky Evropy.

Každý nechť si sám zváží, jestli zrovna tohle je pozice, kterou by si přál zaujímat.

__________________________________

Bravo! Jde do zpravodajstvi! JS