Daniela Kovářová : Co je moc, to je příliš !!

 

 

MSP – Daniela Kovářová

 

ministryně spravedlnosti

 

 

 

Paní ministryně,

 

 

 

přiznám Vám bez mučení, že čím déle Váš resort sledujeme, tím méně od něj očekáváme, přesto nám vždy znovu dokáže vyrazit dech a dokázat, že hranice nemožného lze donekonečna posouvat tam, kam představivost normálního smrtelníka už nesahá.

 
 

O poslední posuny hranice nemožného jste se výrazně zasloužila Vy sama, a proto dovolte, abych na ně reagoval, jsa motivován nejen pocity a dojmy svými, ale především desítkami reakcí, které nám na převzaté články na našich stránkách, jichž jste autorkou, nepřestávají chodit.

 
 

Především je nám líto, že oficiální masmédia věnují tak málo pozornosti Vašim skvostným výrokům a názorům, kterou by si tyto jistě zasluhovaly. Myslím, že některé výroky by skutečně měly být na titulní straně všech klíčových novin, aby je nemohla přehlédnout ani jinak dosti otupělá veřejnost.

 
 

Sem bych bezesporu zařadil Váš výrok o tom, jak jste hrdá na členství v KSČ, které Vám v roce 1987 nabídnul jistý řecký bůh, jinak Váš spolužák z fakulty. Tento výrok by rozhodně neměla přehlédnout celá Evropa a doufám, že jste se jím pochlubila také Jean-Paulu Costovi, když jste ho nedávno navštívila.

 
 

Je to naprosto totéž, jako by ministryně poválečné spolkové vlády veřejně šířila, jak je hrdá na svoje členství v NSDAP, které jí bylo nabídnuto ještě v roce 1944, tedy v době, kdy o nacistickém Německu nemohl mít nejmenší iluze ani slepý a hluchý.

 
 

Vaše pohádky o exponované škole mi znějí zvláště směšně za situace, kdy sám jsem jen o pár let dřív vystudoval zahraniční obchod a někdy – tuším kolem roku 1983 – mi rovněž na fakultě bylo dáváno všemožně najevo, jak by bylo oceněno moje členství v KSČ, která se tehdy snažila shrábnout do řad svých kandidátů ty prospěchově nejlepší studenty, aby na ni mohlo býti pohlíženo jako na výkvět nejlepší inteligence.

 
 

Na rozdíl od Vás jsem při této příležitosti nepociťoval hrdost, ale dosti nesmlouvavý vztek, který jsem také příslušným poslům dal nekompromisně na vědomí. Nabídky sice ustaly, reakce však byla taky stejně nekompromisní : Nemohl jsem jet nikam z nabízených výměnných stáží v rámci AISEC, ač jazykové zkoušky, které v demokratických zemích byly jedinou podmínkou účasti, jsem tradičně skládal nejlépe z ročníku.

 
 

Tím chci jenom říci, že si každý mohl vybrat, a to i na tak exponované škole, jakou zahraniční obchod jistě byl. Mohla jste si tedy zcela jistě vybrat i Vy. U Vás ale toto dilema nejspíše vůbec neexistovalo, zvláště když Vás oslovil jistý řecký bůh, a kdyby Vám nabídnul třeba členství v satanské sektě, jistě byste ráda přijala.

 
 

Je jistě skvělé, že chválíte statečnost tam, kde není a hlavně že sama jdete nejlépe příkladem – Vaše servilní poklonkování vlastnímu resortu by se při tom neskutečném bordelu, v jakém se současná justice nachází, dalo přirovnat jedině k projevům Lubomíra Štrougala či Milouše Jakeše z dob hluboké totality, dokud jich byli ještě schopni, v současné justici spíše vzbuzuje otázky o Vaší schopnosti zdravého úsudku – viz : http://pravo.novinky.cz/minule/p138a06c.php

 
 

Já musím naopak konstatovat, že neznám zbabělejší, hloupější, nadutější, servilnější - a hlavně – zaostalejší - čeládku než jsou soudci současné české justice (těm asi pěti výjimkám, které se v ní rovněž nachází, se tímto omlouvám, ve skutečnosti však potvrzují jen smutné pravidlo), kteří se i s neozbrojenou veřejností odvažují setkat pouze za přítomnosti ozbrojené justiční stráže, bez ní obvykle nevytáhnou paty z jednací místnosti a kteří – a to hlavně – se bojí měření sil především v oblasti, kde jim fyzická síla ozbrojených složek není nic platná - tedy v diskusi před kamerou, kde by své postoje a svoje skutky měli umět před veřejností obhájit.

 
 

Takovou odvahu za posledních deset let nenalezl nikdo z nich a VY rozhodně nebudete výjimkou, ač o neexistující odvaze a neexistujících kvalitách pracovníků justice dokážete psát obsáhlé pohádky v podobě novinových komentářů (možná se jednou stanou klenotem národního písemnictví, asi jako Černí baroni či jiný humoristický román).

 
 

Protože jsme na soudech posledních minimálně 7 let denními hosty a známe tu Vaši justici podstatně lépe než Vy, mohu Vám na steru příkladů doložit, že jedinou odvahu, kterou justice – až na nepatrné výjimky - prokazuje, je odvaha stáda, tedy jakási masová davová psychóza řídící se zajetými – pro ostatní společnost naprosto nepřijatelnými – kolejemi. Z těchto kolejí vybočit se nikomu nedoporučuje, je to smrtelně nebezpečné. Zvláště pak pro karieru soudce.

 
 

Jediné, co Vám bezesporu nelze upřít, je typičnost.

 
 

Ano, troufám si tvrdit, že jste typickou představitelkou české justice, že takových přihlouplých, zbabělých, ke všemu konformních, pohodlných a stádových husiček bez vlastního názoru, zato s komunistickou morálkou i minulostí, jsou plné soudy.

 
 

Přesto se nedomnívám, že by zrovna tohle měla být kvalita ministryně spravedlnosti členského státu Evropské unie.

 
 

I když jsme si již před Vámi zvykli na kde co a hlavně na to, že člověk zvyklý na prostředí mezinárodního obchodu musí svoje standardy asi tak desetkrát snížit, pak je podělit dvacíti, pak je odmocnit desátou odmocninou a odečíst dvěstěpadesát, aby byl s to vůbec pochopit, kde se česká justice pohybuje a nachází, přesto mám ten pocit, že Vy z těchto standardů ještě výrazně vybočujete – a to bohužel směrem dolů.

 
 

Jinými slovy : Když seberu první ženskou s vysokou školou na ulici, kterou potkám a udělám z ní ministryni, nebude to horší, spíše naopak.

 
 

Proto Vás, paní ministryně, tímto žádám (a současně i radím) : – ODEJDĚTE !!!

 
 

Odejděte hned, včera bylo pozdě, vemte s sebou i všechny plzeňské mafiány od Rösche, co jimi zamořujete ministerstvo, a vraťte se, odkud jste přišla.

 

Protože co je moc, to je prostě příliš.

 

Dáváme Vám na to 14 dnů, do podzimu se rozhodně nenecháme navenek zastupovat nějakou husou, která je hrdá na své členství ve zločinecké organizaci, po marném uplynutí této lhůty Vám v tom odchodu pomůžeme, a to zase všemi prostředky, které my máme k dispozici.

 

Doufám, že budou dostatečně slyšitelné i pro ty, kteří Vás tam nainstalovali a po Vás by mohli chtít zase zkusit někoho podobně ubohého, který se již z dřívějška svou absolutní konformitou ke všemu coby poslušný kašpárek osvědčil.

 

A nebojte se, o svoje rozhodně nepřijdete !! Svůj sex před jídlem i po jídle můžete skvěle praktikovat v přilehlých nuselských hospodách, tam je vždycky dost opilců, abyste za tímto účelem mohla nějakého sbalit. Jsou nenároční a hlavně totálně ožralí, takže to jistě zvládnete i Vy.

 

 

 

S pozdravem

 

Ing. Jiří Fiala

 

předseda K 213

_________________

Naprosto s Jiříkem Fialou souhlasím!
  Vladimír Hučín

_________________

Kamaradka Vlasty Formankove a ocenuje Andelu Dvorakovou?! Bohyne
 spravedlnosti YUSTITIA opustila tuto zemi, aby se nemusela hanbou propadat
 kazdy den hloubeji. Jan Sinagl

_________________

 

V pondělí jsem nad Ona dnes skutečně málem spadla pod stůl a posléze si
šla nalít alkohol...

já nemohu dělat nic, žádnou kritiku, proože jsem prakticky stejně stará
jako ona - o rok starší, a taky z Brna, chodily jsme sooplu do ročníku,
ale neznala jsem ji.... takže v momentě, kdbych se ozvala, tak všichni
řeknou, že jsem bláznivá a závistivá. ale TAKOVOU míru neexistence
sebereflexe, to jsem ještě neviděla.... a odvolaný komoušský státní
zástupce Rampula je už zase zpět....

držte si kloubouky, jedem z kopce, normalizace právě začíná...

Klára Veselá Samková

_________________