Bobošíkové se stýskat prý nebude

 

Strana zdravého rozumu vsadila na špatného koně.

Spojila se - jako jediná, jak sama Bobošíková potvrzuje - s kandidátkou, která názorovou rozbředlost a charakterovou bezzásadovost vydává za politický pragmatismus (viz článek níže) a spojí se třeba s čertem, jen aby se udržela u moci (nebo se k ní dostala).

Petr Hannig, předseda a zakladatel Strany zdravého rozumu, tak bohužel doplatil na svůj bezbřehý levicově orientovaný populismus, založený především na eurofóbii, nedostatečné politické prozíravost a absenci politických i společenských názorů prakticky na cokoliv. 

Když jsem ho ještě na podzim upozorňoval, že po kolapsu ODS je na politickém trhu poptávka především po nové, skutečně pravicové straně, zřejmě mi nemohl rozumět, protože nevěděl, o čem mluvím. Snil jen o tom, že se spojí s nějakou hvězdou, která ho vynese až ke kýženým metám slávy a moci. Jedno s jakou.

Když jsem Bobošíkovou veřejně odsoudil jakožto naprosto nepřijatelnou osobu pro jakoukoliv rozumnou stranu (co si  taky myslet o ženské, kterou ODS poslala převzít televizi, načež si tam dokázala během týdne proti sobě poštvat celý televizní komplex natolik, že dokonce neváhal jít ani do jindy nevídané stávky o Vánocích a bez časového omezení - a co si myslet o ženské, která je tady z Bruselu coby dup, ještě se ověší třešničkami, jen komunisté písknou, že by potřebovali kandidátku na prezidentku), přestal mne pan Hannig na jejich schůze zvát.

A jsem tomu docela rád.

Je pravda, že SZR v těchto volbách dosáhla rekordu, kdy jen těsně skončila pod hranicí volitelnosti, tedy pod pěti procenty, což by jinak byl výsledek nevídaný. Zejména pro stranu, která má sice hezký název a i několik schopných lidí, ovšem nedokáže ani jasně říct, jestli je pravicová nebo levicová a z každého gesta či slova pana Hanniga je cítit právě jen levicový populismus spolu s  eurofóbií, typickou především pro lidi bez vzdělání a všeobecného rozhledu.

Nakolik byl tento výsledek zasloužen prací těch několika schopných a nakolik všude rozvěšenými plakáty Bobošíkové po úspěšně provedené plastické operaci, to už jen těžko odhadnout, neboť - jak správně zpívá Pepa Nos - lidská blbost nezná mezí.

Jedno se mi ale zdá naprosto jisté - Strana zdravého rozumu dosáhla svého vrcholu, zaslouženého především předchozí prací, a pokud bude pokračovat v tom, na co nachytala euroskeptické voliče v těchto volbách (proč v nich vlastně kandidovala, že, když má k Evropě takové výhrady ?!!) , bude následovat již jen strmý pád ke dnu jako u každého úspěchu nezaloženého na programu a skutcích, ale na populismu a jediné kandidátce s výrazným poprsím ( i o něm ostatně pochybuji, že je pravé, stejně jako cokoliv, co kdy Bobošíková řekla nebo napsala, natož myslela).

Jsem si jist, že pokud by bývala tato strana schopna jasně definovat, že chce být proevropskou, pravicovou stranou a dělat politiku se zdravým rozumem, který zde opravdu masově chybí, mohla v brzké budoucnosti vystřídat a nahradit ODS.

Takhle nahradí už akorát přátele pana Hanniga k nedělnímu mariáši.

Více též na :

 

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/neuspesna-bobosikova-styskat-se-mi-nebude_123558.html