Vláda nikoho

 

Přijdete na ministerstvo, vkročíte do kanceláře ministra - a tam nikdo nebude. Respektive bude tam nějaký pán, který sice bere ministerský plat, ale ve skutečnosti nic nedělá nejen nyní, ale nic nedělal ani nikdy předtím a je jen malá naděje, že někdy něco dělat bude - tak tohle prosím, bude vláda, která má řídit a reprezentovat Českou republiku a vytvářet její imič v zahraničí.

Ačkoliv se v resortu ministerstva spravedlnosti pohybujeme již dobře deset let, jméno Aleše Pejchala nám tedy vůbec nic neříká, což znamená, že to bude pán jako ti všichni ostatní - uhlazený, nažehlený, bez vlastních názorů a orientace, ochotný jít s každým a kamkoliv, když za to budou peníze a když k tomu třeba přibude - alespoň na chvilku - i nějaká ta pomíjivá sláva. Kdo jiný by totiž o členství v takové vládě mohl stát ?

Vládnout by nám správně měli nejlepší z nás, o kterých většina ví, co jsou zač, o kterých nikdo pochybovat nemusí, protože se mohou prokázat svým celoživotním snažením, svou prací, svými transparentními - a nebojácnými -  postoji, svou mnohaletou prací na kterémkoliv poli lidské činnosti.

O nikom z níže uvedených však nelze říci ani ň v tomto směru.

Jsou tu nuly, vždycky to nuly byly a zase nic jiného než nuly z nich nebude. Pokud je na nich vůbec něco zajímavého, pak jedině to, že bezesporu vždy dokázali skvěle splynout s davem, přikrčit se a přetrvat každou bouřku.  Nikdy nikomu neodporovali - a podívejte, kam to dotáhli !!

Co ostatně čekat od předsedy vlády, který sám byl od roku 1980 v KSČ, a to v době, kdy o její zvrhlosti mohl nevědět jedině naprostý idiot,  čímž jasně světu sdělil, co je zač a jakou má životní filosofii - že půjde třeba s čertem, jen když mu zajistí plný žlab a služební postup.

Díváte se na Sňatky z rozumu ?  Dívejte !! Tak takový pan Josek z  tehdejšího Krajského soudu v Chrudimi, co si "dovolí pocházeti z Rychnova nad Kněžnou" - tak to jsou přesně oni. Prodejné úřednické nuly, u kterých vždycky nula od nuly pošla a které to u nás také k nule povedou.

Jestliže Topolánka s Nečasem jsme měli za hochštaplery a grázlíky, pak nevím, jestli nahradit je velkými nulami je zrovna to správné řešení.  

Jedno ovšem nechápu : Proč tak dlouho hledáte ?! Kdybyste totiž čistě náhodou zastavili na ulici potřebný počet lidí, případně vpadli do první firmy nejblíž Strakovce a tam je posbírali všechny,  o nic horší by to nebylo a být ani nemohlo.

K čemu je dobrá vláda nul ? Výrazným lidem, kteří o něco usilují - k ničemu. Nulám k tomu, aby přežily dalších pár měsíců života, stejně nulových, jako všechny předtím.

A tak si zapamatujme hlavně jedno přísloví, během následujícího období bude zvláště aktuální :

Nula od nuly pošla.

A Vy, co nejste nuly, buďto vraťte pas a odstěhujte se na druhý konec světa - anebo s tím, sakra, něco dělejte !! Stejně, jako to děláme my. Nebo líp !! Nikdo vám v tom nebrání - nuly rozhodně ne - a pilnosti a vynalézavosti se meze přece nekladou.

_________________

Přehlídka nul má následující podobu :

Ministři navržení za koalici
obrana Martin Barták, náměstek ministryně
spravedlnost Aleš Pejchal, advokát
 finance Tomáš Uvíra, vrchní ředitel MF
 životní prostředí Petr Kalaš, exministr
 doprava Gustáv Slamečka, náměstek ministra dopravy
 zdravotnictví Dana Jurásková, ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice Praha
 školství Tomáš Zima, děkan 1. lékařské fakulty
 Ministři navržení ČSSD
 zahraničí Jan Kohout, náměstek ministra
 vnitro Martin Pecina, šéf antimonopolního úřadu
 průmysl Ivo Pěgřímek, předseda Českého báňského úřadu
 práce a sociálních věcí Petr Šimerka, náměstek ministra
 místní rozvoj Rostislav Vondruška, šéf Czechtourismu
 evropské záležitosti Marek Mora, náměstek vicepremiéra Alexandra Vondry nebo diplomaté Rudolf Jindrák či Štefan Fülle
 zemědělství Jakub Šebesta, šéf zemědělské inspekce