Selanka na teplickém soudě

 

Dnešní hlavní líčení bylo nad očekávání krátké a nic podstatného či výrazně nového nepřineslo.

Pokračovalo výslechem svědků - poškozených, resp. údajných poškozených, a sice ústeckých soudců Hejdukové a Peřicha. Oba to jsou trestní soudci, oba soudili kauzy, ve kterých byli obžalováni bývalí příbuzní pana Patery, kteří mu znemožňovali styk s jeho synem a oba jim nadržovali zcela nestandardním způsobem. Hejduková protahoval trestní řízení na neuvěřitelných 15 let, aniž si byla ochotna připustit, že se dopustila - velm mírně řečeno - něčeho nestandardního - a Peřich dokonce zrušil trestní stíhání bývalé manželky pana Patery Radky Paterové pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, když vydal usnesení, ve kterém tvrdil, že prý trestná činost obžalované je málo společensky nebezpečná (připravit dítě o tátu je pro tohoto kašpárka zcela banální záležitost), načež trestní stíhání zastavil. Nic zvláštního mu na tom nepřipadalo.

Pan soudce Peřich působil dojmem, a to od prvního pohledu, studenta Mazánka, který uhlazeně šprtá dřep, aby nepropadl z tělocviku. Pan soudce Peřich nešprtal dřep, zato dobře našprtal feministický pohled na svět, podle kterého je otec bezprávným platičem, který k výchově vlatních dětí jinak nemá co říci. Ostatně, právě on sám je nejlepším důkazem toho, že v jeho výchově otcovská ruka a otcovský vzor výrazně chyběly, kterýžto handicap už asi do smrti nebude schopen vykompenzovat.

Z jednání, postojů i vyjadřování věc vyřizujícího soudce Krase byla cítit snaha celou nepříjemnou záležitost - tedy kauzu obžalovaného Luboše Patery -  co nejdříve a co nejbezbolestněji spláchnout a osobně bych si tipnul, že věc směřuje mílovými kroky k osvobozujícímu rozsudku, i když u našich soudů nikdo nikdy neví dne, ani hodiny.   

Atmosféru se tentokráte nesnažil hrotit ani intervenující státní zástupce, který - na rozdíl od posledně - vystupoval věcně a svoje nenávistné emoce, bohatě vyjadřované obžalovanému při předchozím hlavním líčení, držel tentorkáte profesně velmi na uzdě.

A tak jediným povyražením z celého soudního jednání byl asi hlavně můj výstup na začátku jednání, resp, ještě před jeho zahájením, kdy jsem přistoupil k soudcí Krasovi, předložil mu občanský průkaz a požádal ho o povolení rozšíření obžaloby také na mou osobu, neboť činnost obžalovaného plně schvaluji a nedopustil jsem se jí jenom proto, že jsem na daném místě a v daném čase nebyl. Kdybych tam býval byl, není pochyb o tom, že bych se býval choval ještě daleko rezolutněji a ostřeji nežli sám obžalovaný a že tedy žádám i státního zástupce o rozšíření obžaloby na mou osobu, neboť i schvalování trestné činnosti, pokud se kdy obžalovaný jaké dopusitl, je trestným činem, a že tedy na sebe podávám do protokolu trestní oznámení a žádám, aby bylo prošetřeno.

Údiv obou, jak soudce, tak i státního zástupce, byl asi stejně velký jako nechuť připustit, aby se už tak velký průšvih ještě dále rozšířil, a tak soudce prohlásil, že tento výstup nebude ani protokolovat, i když jsem na protokolaci trval a nebude ho nikterak komentovat - ačkoliv státní zástupce je zcela jistě povinen stíhat trestnou činnost, o které se dozví - a o téhle se právě dozvěděl, takže bylo jeho povinností konat.

Kupodivu - nekonal, čímž v podstatě řekl, že v mém jednání žádnou trestnou činnost nespatřuje, a pokud tohle nebylo trestným činem, nemůže jím být ani jednání obžalovaného, za které je žalován, neboť jinak by se nutně muselo jednat z mé strany o trestný čin schvalování trestného činu.

Po asi hodině a půl soudce Kras odročil jednání na pondělí, 27. dubna 2009, od 9 hodin, kdy by měl dokončit důkazní řízení a přejít k závěrečným návrhům. Lze tedy očekávat i vynesení rozsudku a ukončení celé věci před soudem prvního stupně.

____________________

http://www.justicetv.eu/causy/zlospol/zlospol11.htm

____________________

Jirko, já tě nestihnul dnes pochválit. To garde, které si hned na začátku dnešního soudu udělil státnímu zástupci a předsedovi senátu , bylo něco geniálního!, to by nevymyslel ani režisér Troška do svých filmových taškařic. Obvinit sám sebe a dožadovat se potrestání, jen podtrhlo tu šaškárnu, proč je vlastně Luboš Patera stíhán. Škoda, že jsi to v sobě tutlal bez našeho vědomí. Jak znám ostatní ze zúčastněné veřejnosti, drtivá většina by se ráda připojila. Tak tedy díky. Olda ¨

Nevykládej si to jako zbabělost. Bylo to naprosto šokující, na což bohužel nikdo nedokázal reagovat. O.

___________________

Zdar,
tak jak koukam, viz:
http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=1359
tak to dnes byla pekna taskarice.. :)
blahopreji..
F

__________________
Vlastně je to pravda. Kdyby mě to napadlo, tak bych se i já připojil...
Ostatně nění ještě pozdě takto učinit v dubnu!!! NP

_________________