V Nymburce se už soudit nebude

 

V nejbližší době měly proběhnout ještě další dvě trestní soudní jednání - obě podle § 213 - a to 5. a 8. března (asi jako dáreček mé bývalé ke komunistickému svátku MDŽ),  a dnes mi přišla oznámení o jejich zrušení. Obou. Oficiální odůvodnění říká, že soudce musí vyčkat rozhodnutí KS v Praze. Je jistě zajímavé, že když jsem mu námitku podjatosti, hlouposti a všeobecné morální ubohosti vyslovoval, žádného nadřízeného rozhodnutí vyčkávat nemusel a jednání klidně nařídil.

Najednou čekat musí.

Osobně se domnívám, že stojíme těsně před vyloučením nymburského soudu ze všech mých kauz (minimálně trestních), oficiální potvrzení o tom jsem ale ještě zatím nedostal. 

Nicméně i tak je nepochybné, že zrušení tří trestních soudů během 14-ti dnů samo o sobě signalizuje velmi vážné důvody na straně soudu a těmi důvody nebude nic jiného, než že vyšším justičním představitelům (těm pitomcům v Nymburce to asi nedojde nikdy, nebo minimálně dokud nebudou mít francouzské výsadkáře na dvoře) došlo, že doba na monstrprocesy z 50. let je nenávratně ta tam. A tak teď bezradně přešlapují nad rozlitým mlékem.

A tak to vypadá, že po vyřízení Prahy 9 čeká tentýž osud další soud.

I bez znalosti justice či práva, i bez toho, že byste věděli, jak to vypadá třeba v Německu či ve Francii - asi přesto každého napadne, že pokud jeden člověk vyloučí pro podjatost už tři soudy (včetně pražského městského), pak asi nebude s tou justicí něco tak úplně v pořádku, že ?

___________________________

Samá "lepší" data monstrprocesů si ten nymburský takysoud vymýšlí...25.
únor, výročí komunistického puče, 8. březen, komunistický svátek MDŽ a
do třetice - i ten 5. březen do toho zapadá velice zvláštním způsobem:
5. března 1953 si peklo přece konečně sebralo velkého Josifa
Vissarionoviče!

VL.K.