Máme dotaz. Vojín Kotas.

 

Vláda České republiky,
Strakova akademie, Praha 1 - Malá Strana


 Věc : Žádost o poskytnutí informace dle Zákona č. 106/99 Sb.

Vážení pánové,

 z tisku jsme se dozvěděli, že pan premiér Mirek Topolánek se zúčastnil finálového zápasu mistrovství Evropy ve fotbale, který se konal ve Vídni v neděli večer, dne 29. června t.r., a to se zdůvodněním, že "je jistě v zájmu státu, aby se takového podniku zůčastnil, neboť tam povede řadu rozhovorů s významnými evropskými osobnostmi", a právě proto mu prý tento záměr vláda schválila, ba dokonce s tím, že na cestu na fotbal do Vídně může použít vládního speciálu ministerstva vnitra. 

Rádi bychom vládě ČR v této souvislosti položili několik otázek, které s finálovým zápasem mezi mužstvy Německa a Španělska ve Vídni bezprostředně souvisí :

1) Kterému týmu pan premiér Topolánek fandil a jakým způsobem to dával najevo ?

2) Za předpokladu, že fandil vítězným Španělům, podařilo se mu dosáhnout příslibu španělské vlády o zlevnění mandarinek, pomerančů, vína a seatů pro český trh, případně přesvědčil španělskou vládu o vhodnosti sponzorského daru České republice - a jakého (stačí uvést tuny mandarinek, vagony se sardinkami, vlaky seatů, apod.)

3) Za předpokladu, že pan premiér fandil Německu : Kdo je zodpovědný za takovou neprozíravost a kdo tak špatně vyhodnotil mezinárodní fotbalovou situaci a jaké za to ponese důsledky ?

4) Se státníky a představiteli kterých dalších zemí se pan premiér Topolánek na fotbale ve Vídni setkal a co konkrétně dalšího dohodnul ?? ( stačí opět uvést hektolitry francouzského či italského vína věnované na oslavu vítězství či tuny sponzorsky věnovaného tureckého kebabu za týmž účelem).

5) Jak bylo se získanými sponzorskými dary a konkrétními výhodami poskytnutými České republice na vídeňském fotbalovém utkání naloženo a komu byly  rozděleny ??

Závěrem dovolte vyjádřit naše pevné přesvědčení, že poskytnuté dary a dohodnuté výhody postačily panu premiérovi alespoň na úhradu zpáteční cesty, aby nemusel z Vídně pěšky.

Vyčerpávající odpověď očekáváme na adrese našeho sdružení Košík č. 91, PSČ 289 35.

S přátelským pozdravem

Za občanské sdružení K 213

Ing. Jiří Fiala                  Ing. Jiří Štefek  

předseda                              1. mluvčí