Co právě řeší policie ČR ?!!

 

Čím se zabývá Policie ČR?

 

 

 

 

 

Dne 13. listopadu 2007 neznámý pachatel hodil dýmovnici se slzným plynem do advokátní kanceláře JUDr. Černého a spol. na Vinohradské třídě v Praze. Hasiči z domu vyvedli v dýchacích maskách šestnáct lidí. Na místě zasahovali i záchranáři a ošetřili tři lidi, kterým se dostal slzný plyn do očí.                           (zdroj Novinky.cz)

 

 

 

 

Dnes jsem byl v této věci předvolán na MO Policie Praha 2 k podání vysvětlení, kdy jsem byl zmíněným advokátem vytipován jako jeden z možných pachatelů, přesněji jako osoba, která by na tomto jednání mohla mít zájem.

 

 

 

 

Jedná se o právního zástupce bývalé manželky a faktem je, že naše vztahy rozhodně nejsou přátelské, kdy tento „advokát“ za peníze tchána bez uzardění  hrubě porušuje advokátní etická pravidla. V řízeních před soudem vědomě lže. Zneužívá totální neschopnost soudců, kdy jim „předhodí“ nějaký nesmysl, na který se pak soud zaměří a podstata řízení se stává podružnou záležitostí. Hrubě poškozuje moje práva, kdy soudu o mojí osobě podává informace, které s danou věcí nemají žádnou souvislost, ale o to více mají schopnost poškodit moje dobré jméno. Dokonce se i mimo soudní jednací síň snažil ovlivňovat státního zástupce v můj neprospěch. Několikrát jsem na něj podal trestní oznámení. Podal jsem i několik stížností k advokátní komoře. Všechno bylo smeteno ze stolu, že on pouze vyjadřuje názor klienta. Vedu proti němu i spor na ochranu osobnosti.

 

 

 

 

Advokátní kancelář údajně netuší, kdo měl na jejich „vykouření“ zájem, proto teď policie prověřuje všechny osoby, které vystupují v kauzách těchto advokátů, a které podobně jako já k tomu mají teoretický důvod.

 

 

 

 

Ale něco tady nesedí!!!

 

 

 

 

Útočník se bez větších potíží dostal až před dveře kanceláře. Někdo ho tedy musel pustit do domu. Útočníkovi také někdo musel otevřít dveře do advokátní kanceláře. Je velice nepravděpodobné, že by nějaká advokátní kancelář přijímala klienty bez předchozího objednání, proto je také nepravděpodobné, že by někdo jen tak otevřel dveře a nepřesvědčil se o koho se jedná, zejména když je dům (jak jsem se dnes dozvěděl na policii) prošpikován průmyslovými kamerami. Údajný útočník nebyl nijak maskován a dokonce si ani nezakrýval obličej.

 

 

 

 

Ale co se dělo dál, je ještě podivnější. Již hořící dýmovnici se slzným plynem některý z advokátů údajně vzal do ruky a z kanceláře jí vyhodil zpět na chodbu. Nedokážu si představit, co bych v podobné situaci dělal já, ale vím zcela jistě, že bych od podivného hořícího a kouřícího předmětu utíkal rychle pryč a rozhodně bych ho nebral do ruky.

 

 

 

 

Policie věc řeší jako trestný čin Výtržnictví dle § 202 tr. zákona, protože několik obyvatel domu bylo zasaženo slzným plynem a bylo nutné je ošetřit. Podíval jsem se tedy na vysvětlení k tomuto trestnému činu. Kancelář advokátů by bylo za určitých okolností možné považovat za veřejně přístupné místo. Za veřejně přístupné místo se však nepovažují byty a jiné prostory (tedy i nebytové prostory) v obytném domě. Dům je obytný a nejsou tedy splněny znaky uvedeného trestného činu.

 

 

 

 

Není to čistě náhodou všechno  trošku jinak? Neměla by policie stíhat někoho jiného než toho  „neznámého“ pachatele?

 

 

 

 

Luboš Meszner