Zvědavec osvobozen

Za celkově podprůměrný lze označit dnešní soud se "Zvědavcem" Vladimírem Stworou, který byl obžalován za to, že zveřejnil překlad článku pátrajícího po rozporech v absolutních číslech židovských obětí za zatím poslední světové války. 

Vzdor celkovému podrůměru, skončil soud, jak skutečně měl - tedy  osvobozujícím rozsudkem.


Dnešní soud ve věci "Zvědavce" Vladimíra Stwory byl typický především svou ubohostí a poprůměrností,  vlastní prakticky pro všechny zúčastněné - od truhlíkovitého obžalovaného a jeho ještě truhlíkovatějšího právního zástupce přes státního zástupce až po soudce. A především po veřejnost. Teprve při pohledu na ni jsem si  totiž uvědomil, jak dalece jsme dokázali vychovat tu "svou" veřejnost, která chodí na naše soudy a jaký je díky tomu rozdíl mezi ní a - řekněme - běžnou veřejností, zjevně přítomnou na tomto soudě, která nejen že nemá žádné právní vzdělání, ale především žádné zkušenosti s naší justicí.

Z obecného formátu jelimánků, kteří se poprvé ocitli ve velkém městě, vybočoval pouze soudce (Pavel Vosmanský - to nebyl jelimánek, nýbrž vyčůránek) a státní zástupce (Petr Bláha) - což zase byla klasická justiční svině, nažehlená, zákeřná a hluchá ke všemu, co se u soudu prokázalo nebo i jen zaznělo.

Tatrman právník si nepoučil svého jelimánka Zvědavce ani v tom smyslu, aby věděl, co to je vyjádření k obžalobě a nepředčítal tam svoje plamenné rádoby humanistické projevy, které byly vším možným jenom ne vyjádřením k obžalobě.

Dojem naprostého jelimana ještě zvyšovala údajná hluchota obžalovaného, který chvílemi sylšel, chvílemi neslyšel nic a připomínal skutečně spíše kašpárka nežli redaktora rádoby známých internetových stránek.

Z této role obžalovaný vybočil pouze tehdy, když začal hovořit o Židech a problematice s nimi spojené (a to na otázku na Židy a sionismus),  neboť bylo zjevné, že přeci jen má daleko rozsáhlešjí přehled o tomto tématu nežli je u nás dnes běžné.

Co mi doslova vyrazilo dech, byla skutečnost, že spis obsahoval celou řadu s případem nijak nesouvisejících článků, které soudce ve spisu vedl, aniž je z něj vyčlenil, ale především - že spis obsahoval zjevně neplatný znalecký posudek - a nikomu to nevadilo !! Tedy ani soudci, ale především pak obhájci obžalovaného, kterému to mělo vadit především a hlavně - měl trvat na předvolání a výslechu znalce, což neučinil. A pro to mohou být jen dvě možná vysvětlení - buďto byl obhájce obžalovaného skutečně naprosto neschopný (a to téměř na hranici použitelnosti)  a ani tohle nevěděl, anebo - předem znal výsledek, a proto se výslechem znalce, byť posudek vyzněl jednoznačně v neprospěch obžalovaného, vůbec nehodlal zdržovat (a věděl, že mu to nebude vyčítáno).

Důkazní situace byla z pohledu trestního řádu  jasná jako facka - trestný čin předpokládá úmysl jej spáchat, a o ten se tady nemohlo jednat ani náhodou, a tak soudce nakonec poskakujícího, pocházejícího a nahluchlého jelimana zprostil v plném rozsahu, protože mu nic jiného nezbývalo.

Ostatně - mým hlavním dojmem dnes bylo to, že smyslem celé téhle frašky bylo zjistit, kdo vlastně za Zvědavcem stojí  a nakolik je stávajícím strukturám nebezpečný. A jak to celé funguje. Tam také směřovala naprostá většina otázek soudce, ač vlastně s obžalobou nijak nesouvisely a obhájce  měl správně proti nim protestovat.

Při zjištění, že se jedná o poskakujícího tajtrdlíka, si naše justice - a s ní i další ctěné státní orgány - jistě zhluboka a na dlouho vydechly.

S výjimkou K 213 totiž na obzoru žádný skutečně vážný nepřítel široko daleko opravdu není. I když různými kašpárky se ten obzor jenom hemží.

Korunu všemu nasadilo na závěr tleskající publikum, které tak asi ani netušilo, jakou hloubku vlastní blbosti právě předvedlo. Tleskat soudci, který předtím odsoudil v téže věci téhož obžalovaného trestním příkazem, ač musel vědět, jaká blbost to je a navíc po těch "výkonech", co dneska i pan soudce předváděl a kdy mu nakonec nic jiného než obžalovaného zprostit nezbývalo, ač pominul nejpodstatnější části důkazního řízení - to může buďto osoba slabá duchem, anebo naivní hlupáček, který je skutečně na soudě poprvé (a nemá ani potuchy, jaká ubohost se právě před ním odehrála).

Těmi se to ovšem kolem obžalovaného Stwory jenom hemžilo.

Byl na ně skutečně pohled k popukání.
________________________

Video ze soudu :


http://www.youtube.com/watch?v=wP_Mw1PcUXI
_______________________
Související články :

http://www.mediafax.cz/krimi/2967896-Muz-ktery-popiral-holocaust-byl-u-soudu-v-plnem-rozsahu-zprosten-viny


http://www.mediafax.cz/krimi/2967896-Muz-ktery-popiral-holocaust-byl-u-soudu-v-plnem-rozsahu-zprosten-viny

(Článek s tímto názvem může samozřejmě napsat jedině naprostý hňup, už proto, že dotyčný byl zproštěn - takže asi holokaust nepopíral. Krom toho mu to ani nebylo kladeno za vinu. Obrázek typického průměrného současného nvoináře).
_______________________

http://www.ct24.cz/domaci/75024-kauza-zpochybnovani-holokaustu-stwora-zprosten-obzaloby/


http://www.ct24.cz/domaci/75024-kauza-zpochybnovani-holokaustu-stwora-zprosten-obzaloby/

Tohle už má - kupodivu - úroveň i objektivitu podstatně vyšší.
_______________________

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/soud-osvobodil-muze-ktery-zverejnil-preklad-clanku-o-holokaustu/411457
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/soud-osvobodil-muze-ktery-zverejnil-preklad-clanku-o-holokaustu/411457
_________________________

Díky ! Řekl bych, že toto je první nezaujatá informace na profesionální
úrovni o průběhu soudu.
Otevření očí. Obou. No mainstream, no fanclub.
Jenom si myslím, že po něm půjdou dál, ty články jsou systému totiž vysoce
nebezpečné..
Ale to Tě omlouvá, že je nečteš.
To, že je poprvé u soudu za tajtrlíka taky chápu. Kdo by nebyl.. Aleš
_________________________