Pane Klausi, podepište - a jděte !!

 

Od politické reprezentace, která postupně a krok za krokem uchvátila po tzv. sametovém Listopadu moc, si už národ zvykl v podstatě nic nečekat. Zvykla si na to i ona reprezentace sama, že se od ní nic nečeká - a tak si v klidu dál krade svoje provize za státní zakázky, staví a kupuje si vily a bazény a netuší, že jedno má jisté - stejně ostudné místo v dějinách, jako Husák s Biľakem, v jejichž díle víceméně pokračují.

Dalo by se říci, že zde platí skoro přímá úměra - čím více vil , bazénů a jacht v zahraničí, tím ostudnější místo jednou v českých dějinách zaujmou.

Občan otupěl a přestal se o ně zajímat. Pochopitelně ke své vlastní škodě.

Z šedivého průměru až podprůměru nyní výrazně vybočil dokonce sám prezident Klaus, bohužel směrem ještě zápornějším než hedonistická sebranka z vládnoucích stran.

Jeho smutně proslulý a zatím ničím rozumným nepodpořený euroskepticismus ho dovedl až k sabotáži vůle vlastního národa a parlamentu, kterými byl do své vysoké funkce dosazen a jmenován.

Celý národ pak dovedl skutečně na sám chvost evropské integrace, kdy - pokud jste se dosud za český pas za našimi hranicemi jenom styděli - teď už ho při přejezdu hranic pro jistotu  rovnou zahodíte a budete radši za běžence než za občana země, která jako poslední sabotuje evropskou integraci a na kterého si všude budou ukazovat prstem.

Není těžké si domyslet, co by pro nás znamenalo zůstat mimo toto společné evropské úsilí. Není těžké si to domyslet jak při pohledu do historie - a to i velmi nedávné - tak zejména při pohledu na mapu, ze kterého plyne jediné zjištění : Buďto se rychle, pevně a hlavně pokud možno natrvalo zařadíme do relativně prosperující Evropy,  a tím i západní, euroatlantické civilizace, kam celou svou historií  bytostně patříme, anebo sklouzneme do tápání a chaosu, který dříve či později skončí ve chřtánu nenasytných východních hegemonií. A odtamtud už cesta zpátky buďto vůbec nevede, anebo je velmi dlouhá, obtížná a posetá tisíci mrtvol.

Pan Klaus, navzdory své - zdá se - jistě nemalé inteligenci - mapu asi v životě neviděl a o historii nikdy neslyšel, nebo slyšet nechtěl.

Neslyšel - nebo nechce slyšet ?!! To je přece sakra rozdíl !!

Aby jeho sabotáž už beztak 40 let opožděné evropské integrace měla alespoň nějakou přijatelnou skořápku, vytasil se pan prezident nyní s kartou , o které by si rozumný Čech řekl, že už je dávno zakopána a upadla v historické zapomnění - se strachem ze sudetských Němců.

Stačí se jen letmo podívat do historie, abychom snadno zjistili, kdo na tuto kartu sázel vždycky především. S výjimkou několika málo let pochopitelných poválečných protiněmeckých nálad to pak už byli vždycky jenom komunisté a jejich pohrobci. Však také právě oni neopomněli panu Klausovi hlasitě zatleskat.

Samozřejmě, že taková rádoby populistická argumentace je faktickým holým nesmyslem, že si dnes už jen těžko představit stařičkého Sudeťáka, jak se nad hrobem třese na hromady ruin, které mu z jeho někdejšího majetku u nás po desetiletích pustošení zůstaly a hlavně - že Lisabonská smlouva nic takového ani neumožňuje a podobné myšlenky jsou i proti základním zásadám evropské integrace - kterými bezesporu je a zůstává neměnnost evropských hranic a neotvírání starých - nota bene válečných a opakovaně uzavřených -  křivd a nároků. 

Už staří Římané naprosto správně razili logickou zásadu : Qui bono ? Tedy - přeneseno do praxe : Chová-li se někdo podivně a těžko vysvětlitelným způsobem, zeptej se - komu to slouží, kdo z takového chování má prospěch - a hned víš, odkud vítr fouká.

A tady není opravdu těžké si domyslet, odkud vítr fouká, aby člověk cítil v zádech syrový dotyk ostrého  východního mrazivého  dechu ze sibiřských plání.

Pane Klausi, prý na Vás kdysi vedla StB spis a prý ho nyní mají kremelští vládci ?!! Jaképak hrůzy asi musí skrývat, jestliže Vám to stojí za zradu vlastního národa ?

Brežněv prý kdysi řekl nadějí opojenému dubčekovskému vedení : "Na demokracii zapomeňte, milánkové !! Československo má pro nás natolik strategickou polohu, že jsme pro něj ochotni riskovat i třetí světovou válku !! "

Nakolik znám ruské velkopanské choutky a zkostnatělé myšlení, tipnul bych si, že na tomto postoji se nezměnilo dodneška ani za mák. A ani nezmění.

Není jistě těžké si představit a domyslet, že vyrvat z evropské integrace zemi uprostřed Evropy by výrazně znemožnilo integraci samotnou minimálně v celé Evropě střední, ale dost možná i jižní a západní.

A opět se ptejme : Qui bono ?

Pane Klausi, ať už je za Vaším postojem cokoliv - a nechci to - hlavně ve Vašem zájmu - raději rozebírat - máte poslední šanci, jak si zachránit před historií i před vlastním národem již tak notně pošramocenou tvář : Připojte už bez sebemenších průtahů svůj podpis pod listiny, které nás vřazují pevně mezi ostatní evropské národy - a pak si už klidně jděte. Třeba do důchodu na Sibiř nebo do černomořských letovisek, Putin Vám jistě nějakou rezidenci přidělí, už tak jste pro něj udělal víc než dost.

A nás nechte jít tam, kam patříme a kam jsme dvě generace patřit nesměli.

Úplně to stačilo.

Všem.
________________________

  Rozesláno a podepisuji se pod názor. AH
________________________

Vážení,
preposílám zprávu od p. Jirího Fialy
(http://www.k213.cz/start.php?act=read&art=1761), jednoho z nejstatecnejsích
obcanu této smutné krajiny. Moc bych si prál, kdyby jeho motivace jednou
vysla z nejdulezitejsí výzvy doby, kterou kazdý z nás prozívá jinak, ale
cítí stejne. Ta výzva byla vyslovena pred cca 2000 léty a je zaznamenána v
Ev. ap. Matouse, (.Mt. 28:18; 20.)
Mojmír Kovář
________________________

http://www.novinky.cz/domaci/181683-havel-se-tvrde-oprel-do-klause-kvuli-lisabonu-chova-se-pry-nebezpecne.htmlhttp://www.novinky.cz/domaci/181683-havel-se-tvrde-oprel-do-klause-kvuli-lisabonu-chova-se-pry-nebezpecne.html
_________________________

Lisabonská smlouva nedává nikomu slib, že se budou rozdávat pozemky Němcům. Stejně si Vás německé firmy koupí pane Klaus , třeba i přes ruské distributory. Ti už dávno mají taktiku dobývání světa obchodem a ne válkou. Jirka
_________________________

Ústavnímu soudu už nikdo nevěří :

STEM: Ústavnímu soudu věří nejméně lidí od roku 1997

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/stem-ustavnimu-soudu-veri-nejmene-lidi-od-roku-1997/402241

__________________________