20 let ve vězení na základě křivé dětské výpovědi - pozor SOUTĚŽ !!

Jakou váhu má dětská výpověď, na které chtějí stavět naše soudy, zejména pokud je v neprospěch otce ? Právě otevřený případ v Kanadě ukázal, že nulovou.

Děti ve vystresovaném prostředí vyšetřovacích služeben řeknou cokoliv, o čem se domnívají, že od nich vyšetřovatelé chtějí slyšet, jen aby už měly pokoj.

Je to normální, přirozené a dětské. Co normální není, na takových výpovědích cokoliv stavět. 

Otec strávil 20 let ve vězení za zneužívání dětí, ty to nyní popřely

 

Bývalý kanadský policista Clyde Ray Spencer strávil ve vězení 20 let za zneužívání svých dvou dětí. Ty ale nyní popřely, že by je otec zneužíval. V obnoveném případě syn, kterému tehdy bylo devět let, uvedl, že tehdejší vyšetřovatelce skutečně řekl, že ho otec zneužíval, ale jen proto, aby už od ní měl pokoj. Nadřízený policistky měl navíc aféru s matkou obou dětí.

Více :

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/173591-otec-stravil-20-let-ve-vezeni-za-zneuzivani-deti-ty-to-nyni-poprely.htmlProtože naše sdružení bývá hanlivě napadáno, že si dělá svou vlastní spravedlnost (my se jen nažíme prosadit obecnou spravedlnost tam, kde státní orgány zcela selhaly a selhávají) , napadlo nás vyhlásit následující

SOUTĚŽ !!!!

Vyhlašujeme tímto PRÁZDNINOVOU  čtenářskou soutěž o nejzajímavější náměty na způsob řešení výše popsané situace :

Co byste udělali vy, kdybyste dostali tento případ do rukou a měli :

a) odškodnit otce za 20 let věznice
b) odškodnit děti za 20 let bez otce
c) rozhodnout o vině či nevině dětí za křivé obvinění otce (a trestu)
d) rozhodnout o vině  a trestu pro vyšetřovatele, soudce a státní zástupce, kteří případ projednávali, rozhodli a odsoudili, z nichž někteří se dost možná chtěli otce účelově zbavit (mimomanželský vztah k matce dětí) a jiní jen byli pohodlní, líní, slepí a hluší.

Soudy nám zatím do rukou nesvěří - zkusme to tedy aspoň na stránkách. Omezení nejsou žádná, fantazii se meze nekladou. My na závěr pak vybereme řešení, o kterém si myslíme, že je nejspravedlivější, které bychom prosazovali sami, kdybychom mohli a měli na to prostředky a autora odměníme a zveřejníme (dá-li k tomu souhlas).