Okresní soud Plzeň-jih se omlouvá

 

Tak tedy – soudkyně Marková se prý omlouvá. A za co? No, za jakési své pocity. Zvukovou nahrávku prý zakázala proto, protože jí pán z veřejnosti oznámil prý kategoricky a z toho dovodila, že narušil důstojnost jednání a proto (patrně jaksi za trest ???) mu jí zakázala.  Za nezákonnou lustraci veřejnosti (tedy nezákonné počínání soudce směřující proti zásadě veřejnosti soudních řízení) se zase paní Marková omlouvá, pokud se stěžovatele „tímto dotkla“.

Mám-li to říci zcela otevřeně: Ta Marková musí být neskutečná kráva a nyní se omlouvá jen pod tlakem a se skřípěním zubů.

A ještě něco. Proč vlastně např. při dopravním přestupku nestačí omluva, pokud se občan svým přestupkem „snad osobně dotkl“ třebas vyšetřujícího policisty?!! Jak to, že soudce si myslí, že v nejhorším se omluví a vše je skončeno!!! Pochybení té Markové nebyla zrovna malá. Zásada veřejnosti je jedním ze základních principů soudních řízení a má svůj obrovský smysl. Navíc soudce má jít příkladem v dodržování práva. Je mu více dáno, právem se od něj i více očekává (stará biblická zásada). Běžný občan dostává např. i za neúmyslný dopravní přestupek, který třebas ani nikoho nikterak neohrožoval, pokutu. Jak to, že předsedkyně soudu má za to, že pár nelogických blábolů, ve kterých se vyskytuje i slovo „omluva“, stačí k vyřízení nezákonného počínání soudkyně - dokonce při výkonu  pravomoci!

 

http://k213.files.wordpress.com/2009/08/pj_1str.jpg

http://k213.files.wordpress.com/2009/08/pj_2str.jpg