Tak takhle ne, pane Sarkozy !!

 

Už když jsem v televizi zahlédnul, že po blízkovýchodním písku rajzuje kromě našich poslů míru také francouzský prezident , hned jsem zavětřil mezinárodní ostudu. Protože tohle se prostě nedělá.

Párkrát se mi i za mou obchodní kariéru stalo, že jsem zjistil, že na stejném úkolu, který byl zadán i mně, potajmu pracuje ještě kolega, který objíždí a obtelefonovává stejné zákazníky, protože pan šéf chce mít jistotu, že si vybere toho lepšího - a vždy jsem reagoval jednoznačně : Buďto toho rychle necháte, anebo sbohem ! Protože tohle se prostě nedělá. Jestli se chcete přesvědčit, kdo z nás je lepší, tak nám zadejte alespoň různé oblasti, když už jinak stejný úkol, a pak se to dá porovnat a rozhodnout, ale ne proti vší etice obchodního jednání a obchodních zásad, aby se v jedněch dveřích potkávali dva konkurenti z téže firmy.

Asi stejně, jako bývá proti zásádám dobrého vychování chodit se dvěma slečnami současně, případně chodit se slečnou, o které vím, že chodí současně minimálně s dalším pánem.

Co platí pro obchod a pro lásku, dvojnásobně platí pro diplomacii.

A tak když už byl jednou ten směšně nevyspělý a nezkušený mladší bratříček jmenován předsedající zemí unie, měl by dostat příležitost to také sám a zodpovědně zkusit, i když Vás to může štvát, pane Sarkozy, čí se jevit směšným při Vašich zkušenostech, popularitě a energii.

Při vší úctě, pane Sarkozy, k Vašim volební výsledkům i k Vaší popularitě na domácí půdě, která - jak jsem slyšel - je značná (a upřímně Vám ji přeji), nemůžete nám takhle zesměšňovat toho šaška Schwarzenberga, to se fakt nedělá.

My taky víme, že je to neschopný kašpárek, který si ani neumí převzít od Vás sochu, když už mu ji přivezete až pod nos, což je činost, kterou by jinak zvládla každá sekretářka - ale tak ho proboha nechte, ať to všichni vidí sami, to je vždycky nejlepší - a to, že je to neschopný kašpárek, tak to, pane Sarkozy, můžeme říkat akorát my !! Jinak nám na něj nesahejte, to by mohlo být zatraceně zle !

Když už se o tu Gazu tak berete, přestěhujte si ji v klidu kompletně na francouzskou Riviéru, uvidíte, co Vám pak řeknou Vaši voliči. Anebo si do té Gazy jeďte aspoň týden po Schwarzenbergovi, když už Vám to nedá a musíte tam být,  však ono se to tam nezblázní a Gaza Vám nikam neuteče a když počkala půl století, počká už ten týden taky, nevěříte ?

A hlavně nezapomeňte : To, že je Schwarzenberg neschopný šašek, to můžeme říkat akorát my, Vy se musíte povinně tvářit, že to je ten nejlepší diplomatický génius, kterého celá Evropa kdy zrodila. A jak nám ho budete takhle okatě a před celým světem zesměšňovat, tak bychom si mohli třeba vzpomenout, kdo nám to nandal u Slavkova a chtít vám to po dvě stě letech oplatit. Rakušáci by se za tím účelem jistě rádi přidali, dokonce by zapomněli i na Temelín a Dukovany - a máte nás před Elysejským palácem dřív než řeknete švec.

Neboť to se přeci nedělá - zesměšňovat nám naše šašky.

N´est ce pas ?

__________________

http://www.novinky.cz/clanek/158235-joschka-fischer-mise-kterou-vedl-schwarzenberg-byla-chaoticka-a-ostudna.html