Dětem k jejich svátku.

 

Milé děti,

zase po roce máte svůj krásný letní svátek, provoněný posečenou trávou, čerstvě usušeným senem a květy černého bezu. Jistě ne náhodou byl váš svátek vybrán v nejkrásnějším období v roce. Protože jste budoucností nás všech, stojí za to, aby právě vám toto nádherné období patřilo.

Užívejte ho stejně radostně a bezstarostně, jak radostné a bezstarostné má vaše dětství být. A nenechte si ho ničím a nikým zkazit. Starostí a problémů na vás v dospělosti čeká mnoho, bezstarostné chvíle štěstí a radosti však už jen velmi zřídka.

Průvodci vašeho dětství nechť jsou vám vaši rodiče, kteří vás učí chodit nejen po chodnících, ale i ve světě lidí a také vyhýbat se všem nebezpečím, která na vás často čekají, dokáží pofoukat odřeninu, přečíst večer pohádku a pohladit po vlasech, když jdete spát.

Jsou to nejbližší a nenahraditelní lidé, které na světě máte a jejichž obrovskou cenu často naplno pochopíte, až vás nelítostný běh přírody, střídající generaci za generací, od nich oddělí navždy.

Nikdo jiný než vaši rodiče už pro vás nikdy nebude mít tolik lásky, tolik odpuštění a tolik porozumění. Važte si jich a nezapomeňte, že až jednou dorostete, a oni zestárnou, měli byste jim jejich lásku a péči oplatit. Tak to na světě chodí už od pradávna, tak je to zařízeno a tak je to dobře.

A ti, kteří se kdy pokusili tento odvěký koloběh života narušit, vždycky  špatně končí.

Myslíme na vás, zejména v tento váš sváteční den, jsme s vámi, třeba i na dálku a naše pohlazení patří především těm, kteří je nemohou od svých rodičů dostat osobně.

Užijte si naplno, v klidu a radosti uprostřed svých blízkých, tuto nádhernou letní neděli.

Za K 213

Ing. Jiří Fiala, předseda sdružení