Obvodní soud pro Prahu 9 - otevřená, páchnoucí, justiční stoka.

 

Pomalu si zvykám na to, že mě zatavují či oslovují lidé, které neznám, což považuji za normální daň za medializaci. Poslední týden mě ale skoro všichni zastavují s jedinou otázkou : Co říkáte tomu, že Obvodní soud pro Prahu 9 nevzal do vazby městského strážníka, který v opilosti propíchnul a usmrtil jistého Američana, který měl tu smůlu, že jel zrovna kolem, když byl rozdováděný "muž zákona" v ráži. 

Ono totiž vešlo již vcelku v obecnou známost, že mě tentýž soud strčil do vazby hned dvakrát, poprvé za krásný předvánoční víkend se starším synem, podruhé za to, že jsem se šel na osud svých synů na soud už jen zeptat.

No, co bych tomu asi tak říkal, milí tazatelé: Já jsem svůj názor na tento soud dával hlasitě najevo už nejpozději od roku 2002, kdy jsem ministerstvu spravedlnosti navrhoval (a myslel zcela vážně), ať laskavě neprodleně uzavře minimálně opatrovnické oddělení tohoto soudu, protože takovou sbírku přihlouplých lidských hyen, nemajících o psychologii a zájmech dítěte ani nejmenší potuchy, by kraj světa  pohledal. Moje výzva zůstala samozřejmě bez odezvy, a tak mohla Tondrová "ztratit spis", který se pak dva roky hledal a rekonstruoval, a tak mohla dosud beztrestně řádit i přihlouplá Kloudová, a tak mě kretén Sluníčko mohl beztrestně strkat do vazby, kdy se mu to zlíbilo - až stát prohrál ve Štrasburku i gatě a podle závěrů a protokolů k jejich rozsudku, takovou hrůzu tamější soudci asi neviděli hodně dlouho. Škoda jen, že tuto hrůzu stát nedokázal dosud přenést na ty, kteří za ni nesou plnou zodpovědnost, a to nejen morální, ale v mém případě zjevně i trestní, protože o nic jiného než o masové zneužívání pravomocí se samozřejmě nejednalo.

Obvodní soud pro Prahu 9 již tradičně a po léta sloužil a slouží jako úložiště nevyhořelého justičního odpadu, což ostatně platilo a platí nejen o tamějším soudu, ale také  - a možná především - o tamějším státním zastupitelství, potažmo tamější policii. Ostatně, v řádně vedené policii by asi dlouho nevydržel někdo, kdo se po nocích fláká ožralý jak prase po ulicích a zabíjí na potkání lidi nožem.

Pokud jde o soud samotný, dvojka Rudý - Malý hovoří za vše, protože takovou kombinaci komunistického grázla s naprostým ignorantem by asi jinde ve světě sotva kdo našel. Kromě justice by tyhle dva pány zaměstnaly už jedině komunální služby, a to ještě jedině na osobní přímluvu primátora, aby jim nemuseli vyplácet podporu.

Čtyři grácie z opatrovnického oddělení - tedy Horká, Tondrová, Kloudová a Svobodová - by se na soud hodily jedině jako uklízecí četa, což jsem jim jasně sděloval prakticky od počátku, co jsem s nimi měl tu čest.  Ostatně, rozsudky Kloudové, plné gramatických chyb, stejně jako ruzsudky Tondrové, kde pro změnu chyběly celé půlky výroků z rozsudku, by obstály tak možná ještě v mateřské školce, kde si děti hrají na hodného šerifa a zlého soudce a kam tyhle dvě mentálně jedině patří.

Kdo sledoval Hutkův pořad "Příběhy železné opony", tak dobře poznal smutně proslulého maďarského Žida Rudého (dříve Rott), který řádil především v politických procesech 50. let a deptal dlouhými léty těžkého komunistického žaláře ty, kteří se rozhodli odejít ze země před komunistickým terorem přes Šumavu a Český les a měli tu smůlu, že padli do rukou provokatérů nebo pohraniční stráže. Syn, jak se zdá, nepadl daleko od stromu, a tak se účastnil především procesů s Chartou ´77, což mu vyneslo místo v seznamu nejhledanějších lidí, sestaveným Chartou, kteří se aktivně podíleli na perzekucích demokraticky smýšlejících osob v tehdejším Československu. Dnes titíž lidé mají demokracii hájit, bránit a zavádět do praxe, což je samozřejměš výsměchem, který je možný jenom u nás.

Takže co tomu všemu říkám ? Tomu, že já jsem šel do vazby za výlet se synem, zatímco zákeřný vrah běhá dál po svobodě ? No, coby : Že pokud někdo ještě potřeboval důkaz o tom, jaká lidská, společenská i justiční spodina tenhle soud okupuje a provozuje, tak ho teď má.

Lidí, kteří mají s tímhle soudem co do činění, a nechávají si to mlčky líbit, je mi skutečně upřímně líto.

Ing. Jiří Fiala