Šílený exekutor?

 

Právě jsem se vrátil z Košíku, kde jsem se seznámil se situací na místě. 

Kusé zprávy, které podal během dne Jan Šinágl a posléze doplnili i my, byly v podstatě téměř přesné.  

 

Čtyři či pět lidí vedených exekutorem Fendrychem a ozbrojených pistolemi, vtrhlo do domu pana Fialy v době jeho nepřítomnosti – shodou okolností měl zrovna Jirka Fiala jednání na policii v Nymburce, o kterém se vědělo dopředu!!! 

 

Seznam odvezených věcí našemu předsedovi sice předložen byl, ale když ho chtěl kontrolovat, vzápětí mu ho vytrhli exekutoři z rukou. Bylo v něm napsáno jen několik málo položek – naložili plné auto. Narychlo utekli několik minut před příjezdem policie.  

 

Skutečně odvezli výpočetní a další techniku, která byla pro potřeby provozu K 213 zapůjčena sponzory. Dále odvezli exekutoři dle všeho i smlouvy o zapůjčení těchto věcí, které našli v kanceláři občanského sdružení K 213. Takže patrně přesně věděli, co činí!  

 

Pana Fialu fyzicky napadali a vysmívali se mu, že ho obviní z napadení veřejného činitele. Chovali se prý neuvěřitelně vztekle.  

 

Odcizili i věci dětí pana Fialy, např. i jejich dětské knihy s věnováním. Jiné věci těch chlapců různě rozhazovali a šlapali po nich. Např. kroniky dětí byly po odchodu exekutorů nalezeny mezi odpadky, které byly určeny ke spálení.  

 

Většina odvezených věcí nemá valnou hodnotu finanční (kromě snad výpočetní techniky, které je ale také již starší). Zisk exekutorů bude tedy zřejmě nevalný. Nadělali hlavně škody mravní a pro pár tisíc korun, které sotva asi pokryjí byť jen jejich nejnutnější (skutečné) náklady, si v tomto případě zadělali  tak za milión ostudy. 

 

Připomeňme sled jejich kroků za poslední cca dva týdny:  

 

Exekuce na účet s případem nesouvisejících osob – na vkladní knížky nezletilých chlapců a účet občanského sdružení K 213.

 

Exekuční příkaz na tři roky neexistující stavební spoření.  

 

Dnešní vloupání a útěk před policí!!! 

 

Protože výkon práva v naší zemi vypadá, jak vidíme i z tohoto případu a není reálně možno věřit, že se občané v ČR dovolají spravedlnosti, budou následovat tomu přiměřené odvetné kroky K 213.  

 

Ing. Jiří Štefek ( pověřený mluvčí K 213; www.k213.cz )