Odpověď senátorce Gajdůškové

 

Vážená paní senátorko,
 
přiznám se, že jsem byl naprosto šokován Vaším stanoviskem k případu malé Terezy Smutné, které pod názvem "Rodič, který porušil povinnost odpovědnosti vůči dítěti, nemá mít právo na styk s dítětem" publikujete na svých webových stránkách.
 
    Toto stanovisko svědčí jedině o naprosté neznalosti případu, bez níž kupodivu přijímate takto zásadní a šokující závěry hraničící s útokem na základní občanské svobody a práva.
 
    Terezka nebyla do psychiatrické léčebny umístěna vůbec bezdůvodně, a pokud něco takového tvrdíte, tak buďto skutečně vůbec nevíte, kde se pohybujete, anebo se  dokonce programově snažíte mást a svádět veřejnost. Terezka byla do nemocnice umístěna proto, že trpí syndromem zavrženého rodiče těžkého stupně a za vypěstování tohoto snydromu plně zodpovídá matka Terezky. V nemocnici (nyní v Olivově léčebně) je proto, aby se alespoň částečně zbavila nánosu špíny a bahna nenávisti, kterou na ni za 10 let jejího života nakydala její matka.
 
    Pokud by měl tady někdo být zbaven práva na styk se svým dítětem, tak bezesporu matka, a to nejlépe hned, aby se vymanění Terezky z krunýře zášti a nenávisti podařilo co nejrychleji a bezproblémově.
 
    A otce (a současně i jeho dceru)  byste chtěla trestat za co ? Za to, že otec usiluje o zdravou dceru, která bude mít vyrovnaný vztah k oběma rodičům ? A dceři byste chtěla vzít toho zjevně lepšího z obou rodičů, tedy otce ? To přece nemůžete ani náhodou myslet vážně a tvrdit, že by něco takového bylo v zájmu dítěte, kterým se jinak oháníte od začátku do konce.
 
    Pokud útočíte a stěžujete si na soudce Sládka, pak vězte, že i když jsem já měl k němu také dříve výhrady, tak toto jeho rozhodnutí vejde do historie zapsáno zlatým písmem jako zcela průlomové rozhodnutí ve zkostnatělé, přefeminizované a celé Evropě k smíchu sloužící české opatrovnické justici.
 
Já jsem v hlubokém šoku, že člověk s názory jako máte Vy může sedět v Senátu, i když to na druhé straně vysvětluje, odkud berou zastání různé šovinistické feministické spolky, především ProFem, Koordona a další, které veřejně a nestydatě a hlavně za státní peníze propagují na veřejnosti militantní feminismus a otevřeně útočí - stejně jako Vy - na základní občanská práva mužů, tedy především nezadatelné právo vychovávat (a to osobní péčí a vlastním příkladem) vlastní děti.
 
    Vzhledem k tomu, že jsem se poměrně nedávno seznámil s Vaším projevem prozrazujícím nečisté praktiky jedné z těchto feministických organizací, Fondu ohrožujícího děti, měl jsem o Vás podstatně vyšší mínění, než jaké právě prokazujete, že si vzhledem k Vašemu stanovisku k léčení dětí postižených Syndromem zavrženého rodiče zjevně zasluhujete.
 
    Současně mi dovolte, abych se zeptal, jak je možné, že nijak neprostestujete proti dnes běžným praktikám celou Evropou odsuzované justice, kdy je otcům zcela bezdůvodně bráněno ve styku s jejich dětmi, ač na to mají zákonný i lidský nárok, anebo jim je vyměřováno zcela likvidační výživné, které nemá oporu v ničem vyjma zapšklé ženské snahy mstít se mužům za všechna domnělá příkoří (a jejich - od přírody - dominantní postavení). Jak to, že neprostujete, když tyto soudy útočí na základní občanská práva, a jak to, že se okamřžitě ozvete, sotva se - zatím jediný - soudce rozhodne konečně zjednat pořádek a učinit přítrž bezuzdnému řádění matky a bezdůvodnému štvaní dcery proti jejímu otci ?!
 
Máte snad útoky na základní občanská práva v popisu Vaší práce ? Já jsem se (asi naivně)  domníval, že Vás stát královsky platí za pravý opak.  
 
Věřím, paní senátorko, že ve vlastním zájmu co nejrychleji procitnete a, o případu Terezky Smutné si obstaráte alespoň základní informace a nenecháte se vláčet přihlouplými novináři, jinak zesměšníte nejen sebe samu, ale taky stranu, která Vás do Senátu vyslala a  Vás v něm udržuje.
 
    S pozdravem
 
 
                                                        Ing. Jiří Fiala
                                                    předseda a mluvčí K 213