Co je to za hovada ....

Policie zaměstnává 40.000 lidí. Následující článek stručně shrnuje, k čemu tihle všichni jsou, pokud je skutečně spáchán kriminální čin.

To, co je v článku popisováno, samozřejmě není žádná výjimka, to je naprosté pravidlo. Policie trestné činy nevyšetřuje a není schopna je vyšetřit, obvinění háže na náhodné osoby, které se nějakým způsobem dostaly do jejího zorného pole - třeba ustavičnými stížnostmi na její naprostou neschopnost a jediné co jí  jde skvěle , je pronásledování nevinných osob, které si zvůli státních orgánů nemíní nechat nadále líbit.

Je to - až na naprosté výjimky, spočítatelné na prstech jedné ruky - sbírka zbytečně a státem uměle vydržované pakáže s jediným smyslem - chránit současné mocné proti oprávněné nespokojenosti občanů (tedy přesně totéž, co v diktátorských režimech) a poskytovat nadstandardní sociální zajištění debílkům, kteří by se jinak v civilu nemohli uživit.

Mimochodem, všimli jste si, že prakticky každou "nevyšetřenou" kauzu, o kterou se začali zajímat novináři, obvykle do několika málo dnů objasnil novinář samotný, a to bez policejního aparátu a policejních prostředků .... ?!!

znak_policie_cr1

_________________________________

http://www.blisty.cz/art/56832.html

________________________________

Popis: z bytu byl ukraden obraz ne zcela bezvýznamného autora (olej na plátně, zlacený rám, rozměry cca 80x55 cm, stáří obrazu cca 120 let, cena prý cca 600 000 Kč). Policii byla událost bezprostředně ohlášena, kriminalisty ohledáno místo činu, byl sepsán protokol, následně na příslušném oddělení předána fotografie obrazu pro usnadnění pátrání, zodpovězeny doplňující otázky.

Předpoklad - policií bude vedeno vyšetřování.

Popis: - po zákonem stanovené lhůtě oznámeno, že pátrání bylo bezvýsledné a proto bylo zastaveno.

Předpoklad – policií bude sděleno, jaké kroky ve vyšetřování byly učiněny. Nestalo se.

Popis – poškozený pátrá po osudu obrazu prostřednictvím internetu, veden vírou, že „na internetu je všechno“. Po několika měsících marné snahy zjištěno, že obraz po šesti týdnech od krádeže nabídnut v aukci a zřejmě i vydražen. Všechny podstatné detaily (název aukčního domu, adresa, tel., www. adresa, datum aukce, číslo draženého předmětu) sděleny telefonicky a následně e-mailem příslušnému vyšetřovateli.

Předpoklad - policií bude obnoveno pátrání v aukčním domě /kým nabídnuto, kým vydraženo, a bude pátráno, kým je obraz získaný z krádeže vlastněn, kde se obraz nachází atd./, tudíž budou využity poznatky předané vyšetřovateli poškozeným a povedou k navrácení ukradené starožitnosti právoplatnému vlastníkovi.

Popis - v telefonní centrále obvodního oddělení policie v průběhu tří dnů neúspěšně žádána informace o e-mailové adrese vyšetřovatele – opakovaně a marně. V odpověď na dotaz přímo vyšetřovali, kam mu možno elektronicky zaslat zjištěné poznatky, sděleno, že policie nemá zavedenu e-mailovou síť pro komunikaci občanů s policií /důvod: policisté by brouzdali po internetové síti/. Na žádost o jakoukoliv e-mailovou adresu policie ČR, kam by mohly být informace související s případem oznámeny, přislíbeno, že po jejím zjištění bude poškozenému telefonicky oznámeno. Během následujících dnů se tak nestalo.

Perlička - na žádost poškozeného o přepojení telefonního hovoru do kanceláře vyšetřovatele obsluhou policejní ústředny požádán poškozený o číslo telefonní linky volaného. Konstatování, že volající není zaměstnancem policie a telefonním seznamem tudíž nedisponuje, provázeno otráveným povzdechem „Tak to budu muset hledat.“

Popis - vzhledem k  týdennímu časovému odstupu od oznámení údajů o aukčním domu příslušný kriminalista dotázán na doposud učiněné kroky v pátrání a získána odpověď, že zatím žádné.

Během následujícího telefonického rozhovoru s vyšetřovatelem (po dalších cca třech týdnech) sděleno, že policie pátrá korespondenčním způsobem, tj. písemně požádala aukční dům o zaslání informací. Vyšetřovatelem navíc konstatováno, že policie při získávání informací naráží na problém s dodržováním zákona na ochranu osobních údajů.

Demokracie v kriminalistickém pátrání je unikát a vlastně zřejmě i světová rarita. Domněnka, že „korespondenční pátrání“ je vlastně upozornění zprostředkovateli prodeje kradené věci, aby byly zahlazeny veškeré stopy, jak u nabízejícího tak u kupujícího, se kryje s jistotou na cca 99 %. Dočkat se sdělení, že nabízející koupil obraz na inzerát od neznámé osoby je nasnadě. Lze domýšlet lhůty, které k tomu existují, že nejsou žádné hraničí s jistotou. Touto praxí je popřeno vše, co se o pátrání v kriminalistice učí a bylo praktikováno. Pouze zdvořilost všech zúčastněných v takovémto obchodu brání poslání policie i s její korespondencí ke všem čertům a dál.

___________________________________

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.