Ondra už může do školky

Nečekaným, leč naprosto logickým a důkaznímu řízení plně odpovídajícím výsledkem dnes skončil celodenní maraton na soudě v Semilech:

SM_-_M

 

 

Soudkyně nakonec rozhodla o vydání předběžného opatření, nařizujícího okamžité předání syna matkou otci - čímž legalizovala skutečnost, jež nastala již na konci července, kdy otec odmítnul matce dítě vrátit, když se ukázalo, že nemá kde bydlet a že dítě vlastně ani není vrátit kam.

To nezabránilo matce, aby - v zádech s feministickou justicí (a bezbřehou podporu obdržela především z Trutnova a z Hradce) - pořádala nájezdy na syna s cílem ho - za asistence policie - urvat a odtáhnout na věky.

To se jí - řekněme - i díky našemu sdružení - nezdařilo.

A po 4 měsících marných pokusů soud - vida zcela neudržitelnou situaci - začal konečně jednat.

Tentokráte to byl soud v Semilech (ostatně matka se klidně při výslechu přiznala, že tam spis beztak účelově přenesla - což se jí stalo - alespoň po dnešku - osudným).

V Praxi to ovšem vypadalo tak, že ač se syn dostal do klidného prostředí u svého otce, mnoho klidu v něm beztak neužil: Nemohl do školky (kam by si ho matka jistě snadno přijela "vybrat"), nemohl prakticky bez dozoru na ulici, stále byl napůl v ilegalitě, někdy i naplno.

Tento stav hrozil, že se na něm podepíše stejně vážně jako rozvrácené prostředí u matky.

Po dnešním celodenním dokazování, trvajícím od rána do čtvrt na pět, hluboce za úřední, ba i pracovní hodiny soudu, vydala přeci jen soudkyně Jitka Janečková věc zásadním způsobem řešící rozhodnutí, které jednak umožní dítěti konečně normální život, a současně i matce běžný styk a kontakty s ním, což za formální platnosti předchozího - dávno překonaného - rozsudku, vydaného bez dokazování, jen na základě "dohody rodičů", která hned vzápětí přestala fungovat - nebylo prostě možné.

Minimálně ne bez rizika, že matka dítě popadne a nikdo jí v tom nezabrání - a otec dítě dlouho pak už neuvidí, jestli vůbec kdy.

Protože jsem Ondru zažil zblízka a vím, co to je za šikovného a bystrého klučinu, mám obrovskou radost i sám za něj.

Je to totiž jako vysvobození ze zakletí.

A nutno doplnit, že paní soudkyně byla té píle a laskavosti, že alespoň zápis s vydaným PO o předání péče otci nechala vyhotovit ihned a také na něm ihned vyznačila vykonatelnost.

Dlužno dodat, že otce - jindy přetížené státní zastupitelství (ve Žďáru) - mezitím už stačilo nejen obvinit, ale také odstíhat za "mařenku", tedy maření výkonu úředního rozhodnutí - a na příští týden již je nařízeno ve věci hlavní líčení:

http://www.k213.cz/component/option,com_jevents/Itemid,1/day,03/evid,469/month,12/task,icalrepeat.detail/title,os-ar-trest-za-nepedani-syna-matce/uid,e2f9e39d3c5fca4c83bbb7157bbe983a/year,2014/

 

Přijďte se proto, spolu s námi, podívat, jak "spravedlivá justice" ztrestá lumpa otce za to, že synovi zachránil klidné dětství, a to doslova s nasazením vlastního zdraví, klidu i kariéry. To přinejmenším.

Přesto: Okamžiků, kdy si otec přebírá od soudu spravedlivé - a zásadní -  rozhodnutí ve věci svého dítěte, je tak málo, že na účastnících dnešního jednání v Semilech zanechají tyto chvíle stopy nejspíše do konce jejich života.

__________________

Současně, díky našemu filmovému štábu, můžeme čtenářům slíbit podrobnou obrazovou reportáž z dnešního soudu v Semilech, jež je v současnosti ve zpracování...

Prostě - NESTÍHÁME... Smile Je toho na nás moc..Surprised

_________________

A, tady už se něco klube::: SmileSurprised

http://youtu.be/IOs7sxAQACM

http://youtu.be/giQ3p7VTVM0

_________________

PO_-_pedn_dtte_M

 

________________

Enhorabuena!!

 

Buenas noches, Sr. Fiala.

Fernando me ha informado del éxito que ha obtenido hoy en Semily. Quiero felicitarle por su trabajo y me alegro mucho por el padre que ha conseguido la custodia de su hijo gracias a su valiosa ayuda.
La sesión de hoy en el tribunal de HK se aplazó hasta el 12 de enero porqué me he comprometido a pagar la cantidad que hemos acordado. Ese día, cuando haya cumplido con mi compromiso, el juez me declarará inocente y la "madre" ya no podrá utilizar contra mi una condena por impago de alimentos el día del juicio por la custodia.
Hoy he ido a las 12 h. a la oficina del abogado Střeleček para comprobar si sigue "enfermo" y parece que se ha curado milagrosamente porque lo he grabado saliendo de otra oficina que tiene enfrente del bufete donde lo encontramos el jueves pasado. Parece que vive ahi pero en la puerta tiene el anuncio de su trabajo como abogado.
Puede ver el vídeo en estos enlaces de Youtube y Facebook y publicarlo en sus paginas si lo considera oportuno.
Saludos.
Antoni Miquel

 

Cizinec slíbil soudu doplatit část alimentů, aby mohl bojovat o dceruhttp://hradec.idnes.cz/hradecky-soud-potrestal-otce-za-neplaceni-alimentu-fxf-/hradec-zpravy.aspx?c=A141127_083052_hradec-zpravy_kvi

 

_________________________

Miquel v Catalá

Jinak blahopřeji k výsledkům Vašeho zastupování. I mainstream už se chytl, viz dnešní hradecká příloha na iDnes.cz.

Státní zástupce jako vždy alibisticky otočil - a najednou nechce ani 28 tisíc, ani kriminál pro zavrženého otce.

A soudkyně se samy vylučují, Smile

Jen by to ještě chtělo tu pakáž z hradeckých soudů vykopat. PR

_________________________

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.