Český helsinský výbor vymyslel další trafiku

a to hned pro stovky zbytečných osob.

Jedná se o tzv. návštěvy ve věznicích.

Ne že by se Český helsinský výbor zajímal, proč těch 22 tisíc uvězněných sedí a zda u všech z nich proběhl spravedlivý proces, případně zda byli odsouzeni podle spravedlivých zákonů - ale namísto řešení příčin, bude  raději řešit důsledky. To je vždycky pohodlnější - a hlavně méně riskantní.

Ono totíž nahlas říci, že příčinou takového stavu je nefunkční justice, to by mohlo zvednout ze židlí mnohé dosti mocné lidi a ti by zase mohli udělat přítrž financování babského spolku pod vedením asi nejhloupější ženské v současné politice,  Anny Šabatové, což v souhrnu dnes představuje organizaci s kdysi tak slibným názvem jako Český helsinský výbor.

A tak namísto toho, aby ČHV řešil, proč sedí tisíce otců za paragraf, který jinde v Evropě (natož pak mimo ni) neexistuje, raději bude do vězení posílat psychology na návštěvy dětí, které by jinak mohly v klidu žít se svými rodiči.

To je, pane,  najednou práce !! Pro desítky, možná stovky jinak úplně zbytečných a s nejvyšší pravděpodobností nekvalifikovaných psychologů (řekněme rovnou, že spíše psycholožek), které od babského spolku zvaného Helsinský výbor najednou dostanou skvělý job !! A nadlouho. Budou-li ovšem poslouchat a nevzpírat se.

A Helsinský výbor vykáže stovky hodin aktivit (že zbytečných, to už nikdo řešit nebude) - a na ty je potřeba přece miliony dotací. A daňový poplatník je jistě rád zaplatí.

Nemá ostatně na placení nic důležitějšího.



________________________________________________
Více na :

http://zpravy.idnes.cz/tisice-deti-maji-rodice-za-mrizemi-pomaha-jim-projekt-dobrych-navstev-12u-/krimi.asp?c=A101112_150027_krimi_wlk

Tisíce dětí mají rodiče za mřížemi, pomáhá jim projekt „dobrých návštěv“

velikost textu:
21. listopadu 2010  2:08
V českých věznicích si odpykává tresty přes 22 tisíc lidí. Na svobodě na ně čeká až 24 tisíc dětí. Zpřetrhaným rodinným vztahům pomáhá unikátní projekt, kdy při setkání dětí s uvězněným rodičem asistují odborníci. V praxi vyvracejí názor, že pro dítě je nejlepší se s takovým rodičem nestýkat.
Až 24 tisíc dětí u nás má rodiče za mřížemi. (Ilustrační foto).
Až 24 tisíc dětí u nás má rodiče za mřížemi. (Ilustrační foto).   foto: Dan Materna, MF DNES

Čtyřletý a osmiletý kluk neviděli svou mámu přes rok. Zatímco ona si odpykávala tříletý trest ve věznici ve Světlé, oni skončili v Klokánku.

Podobných příběhů mohou být spousty. Přesné počty dětí, jejich rodiče pobývají za mřížemi, není možné zjistit. "Statistiky, kolik mají odsouzení dětí, nevedeme," přiznala mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Podle odhadů Českého helsinského výboru jich může být i 24 tisíc.

Jedinou možností pro osobní setkání jsou návštěvy, které věznice svým chovancům dovolují zpravidla jednou do měsíce na tři hodiny. Prostředí pro setkání - často po velmi dlouhé době - však obvykle není vlídné pro nikoho, tím méně pro děti. Český helsinský výbor proto před třemi lety v osmi věznicích rozjel projekt takzvaných "dobrých návštěv".

"Základní rozdíl je v tom, že dobrá návštěva je asistovaná. Je u ní přítomný psycholog, který v případě potřeby pomůže odstranit komunikační bariéry nebo usnadňuje složité situace," řekla iDNES.cz ředitelka Českého helsinského výboru Markéta Kovaříková.

Dobré návštěvy pomohly i zmiňované matce dvou kluků, která už je čtrnáct měsíců na svobodě. Nedávno jí byly obě děti opět svěřeny do péče. Matka si také našla práci v kadeřnickém salonu.

Hračky i dobroty

Při "dobré návštěvě" nechybí občerstvení a hračky. Podle Kovaříkové přívětivější prostředí pomůže zmírnit stres a nejistotu na obou stranách. Děti se navíc ještě před příchodem do vězení dozvědí, jak třeba funguje detektor kovu při vstupu, aby se tolik nebály.

Díky projektu financovaném z grantů, který se inspiroval v zahraničí, se mohlo loni čtyřikrát setkat s uvězněným rodičem 78 dětí.

Problém je podle organizace paradoxně i s jejich výběrem. Ti, kteří se o děti dočasně starají - prarodiče, pěstounské rodiny či dětské domovy - často se setkáváním nesouhlasí.

Věznice nejsou pro děti

"Není to populární téma. Názor veřejnosti je často takový, že nejlepší je s takovým rodičem ukončit kontakt, než aby se ještě podporoval," přiznává Kovaříková.

Podle ní Helsinský výbor rovněž usiluje o to, aby se zlepšily podmínky pro všechny návštěvy, i ty neasistované. Ve většině věznic například není možné, aby vězni vzali své dítě třeba na klín.

"Nelze plošně říct, že návštěvní místnosti jsou naprosto nevyhovující," řekla Prunerová s tím, že prostředí odpovídá architektonickým i ekonomickým možnostem věznic. Vězeňská služba se podle ní v rámci možností snaží vytvořit i prostředí pro návštěvy dětí.

Autoři:

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tisice-deti-maji-rodice-za-mrizemi-pomaha-jim-projekt-dobrych-navstev-12u-/krimi.asp?c=A101112_150027_krimi_wlk

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.