Lidskoprávní trafika skončila

Alespoň tak potvrdila skutečný stav věcí. 

V nové Babišově vládě už nebude ministr pro lidská práva. Místo lidskoprávního Kašpárka tak zůstává neobsazeno. Přesněji - bylo zrušeno. Výmluvná vizitka toho, jaké se asi těšilo vážnosti a popularitě. 

Je to dobře ? Je to špatně ? 

Nutno říci - tak, i tak. 

Ne že by u nás s lidskými právy bylo vše v pořádku, to právě naopak. Ale také - ne že by tenhle Kašpárek někdy něco zařídil, o hrubé porušování lidských práv se skutečně zajímal, natož je řešil - natož je vyřešil. Alespoň v jediné věci, která by se těšila obecné vážnosti. 

Pod pojmem "lidská práva" se totiž vládní garnitura - stejně jako většinová média - naučily chápat výhradně byznys s dávno protěžovanými skupinami, většinou naprosto okrajovými a pro chod společnosti vcelku bezvýznamnými. Na tomto byznysu se pak živilo celé stádo parazitů, či spíše parazitek z nejrůznějších neziskovek, pro něž už nezbyla místa ve státním aparátu, a přesto chtěly dosáhnout kýženého cíle - totiž nic nedělat, natož pak něco skutečně riskovat -  a dobře se mít. 

Hrubé porušování často nejzákladnějších lidských práv, zejména pokud se tak dělo u původního a většinového obyvatelstva, samozřejmě nikoho z nich nezajímalo, natož aby proti němu protestovali, zvláště když by to mohlo uškodit jejich příští kariéře a vzbudit nevoli mocných. Ať už se jednalo o zvůli jakýchkoliv státních úřadů, exekutory a soudy počínajíc a stavebními sekcemi městských úřadů konče. To byla a je problematika, která zavání průšvihem - a právě proto, že tam není v pořádku skoro nic, tak se jí všichni tito lidskoprávní kašpaři vyhýbají na sto honů. 

Od nich také pochází nejhlasitější křik v současnosti ohledně zrušení naprosto zbytečného ministerského postu. O ten jim ani tak nejde, ale začíná jim být jasné, že s ministrem nejspíš skončí i jejich štědré dotace - a živit se sami, to je hrůzný sen, který je straší noc co noc, zvláště když správně cítí, že za jejich "služby" by nikdo nedal ani zlámanou grešli. 

 Na druhé straně je současně třeba jasně říci, že oficiální - Babišovo - zdůvodnění, proč byl tento post zrušen, je k smíchu neméně. 

Že by zcela neschopný Pejsáček, který jako v podstatě nesvéprávná osoba bez vlastních názorů a vůle,  dostal na starosti ještě tuhle "problematiku" - a že ji "zvládne", je naprosto k smíchu, už jenom když si uvědomíme, že nejhrubější porušování lidských a občanských práv tady neprodukuje nikdo jiný, než výhradně státní justice, kterou má Pejsáček už dávno - ke všeobecnému žalu - na starosti. A na zodpovědnost. 

Ale i kdybychom měli ministra spravedlnosti nikoliv neschopného jelimánka, ale - jak se někdy říká - zkušeného a rázného střihouna, i tak by byl zjevně a často ve střetu zájmů, jestliže by - jako ministr spravedlnosti - měl hájit lidská práva těch, které státní aparát - a tedy opět především justice, nebo policie - poškodily. 

Proto : Zrušení postu ministra pro lidská práva lze jedině přivítat. Byl stejně k ničemu, zvláště v tom personálním obsazení, které dosud předváděly vládní strany. 

Současně ale - vzhledem k tomu, kdo ho zrušil a s jakým odůvodněním - je to i k pláči. Protože to signalizuje jediné : Že na lidská práva jsme si přestali - a to i oficiálně - už i hrát - a nastupuje tvrdá totalita, kde odzbrojený občan bude stát sám, bezbranný a bezradný proti obrovské moci, přesile a především zvůli státní mašinérie, kde bude mít jen tolik práv, která mu státní mašinérie sama přizná, případně bude tolerovat. 

A to už je totéž, co absolutismus. Od demokracie na hony vzdálený. 

Dodejme, že v našich dějinách byl v minulosti tento pojem spojen většinou s osvícenými panovníky. 

Což o současnosti nelze říci ani omylem. 

__________________________

__________________________

 

__________________________

__________________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2017-12-24 18:02
Lukáš Nečesaný je obětí justičního soukolí, je to neomluvitelné selhání policie, říká Malecký

V Česku podle něj není atmosféra nakloněná tomu, aby byli žalobci nebo konkrétní policisté v případě pochybení poháněni před soud. Ostuda zjevně nestačí, dodává.

video.aktualne.cz/.../...
______________

Z ostudy mají dávno všichni kabát, na to kašlou. Dokud za to nevyfasují pěkných pár let natvrdo + zabavení veškerého majetku na náhradu škod, nic se nezmění.

Mimochodem, nechápu výraz " není atmosféra...". Tak bude.

Jsou to naprosto konkrétní svině, snadno dohledatelné ze státních zastupitelství - a to všech - které tu trestnou činnost kryjí a záměrně nestíhají - čímž samy patří do basy.

Jaký že není atmosféra ??!
Prostě masově tolerovaný bordel. Masově páchaná - a nevyšetřená - trestná činnost policajtů a státních zástupců ve vzájemném zločinném spolčení.

Pak se můžou socani divit, proč prohráli volby, idioti. Stačí se podívat na stav policie, kterou měli na starosti - a je zcela jasno. Takový chlív jako tam, kdy fakticky přestala fungovat, akorát nabírá pořád další zaměstnance, rozuměj chovance ústavu - to se nevidí snad ani v nejzkorumpovanější zemičce někde v banánové republice.
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-12-24 18:03
Vánoce ve vězení: ‚Je to pro vězně nejtěžší období z celého roku.‘

lidovky.cz/.../...

__________

Pravda, soudci a státní zástupci to ponesou obzvláště těžce. Z výšky dopad na dno opravdu bolí...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-12-25 18:56
Ministr spravedlnosti navrhuje jmenování 25 nových soudců, nejvíce má jít do Brna

ceska-justice.cz/.../...

_____________

Neskutečný hovado, ten Pejsáček. Asi dětičky jeho známých a kolegů, co nemají kam jít. A chtějí se dobře mít a nic nedělat a nad všechny se povyšovat.
Brzo budeme mít ne 3x, ale 4x tolik soudců co ostatní země - a přitom jedno hovado větší než druhý...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-12-29 21:51
Dozorci z Borů žalují vedení věznic, chtějí proplatit přestávky na jídlo

plzen.idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-12-29 21:52
Ústavní soud policistům: Mějte k lidem respekt, nechovejte se šikanózně

ceskatelevize.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.