Presidentský bílý lístek

Stále více lidí se mě ptá, koho budu volit v blížících se presidentských volbách.

 Nebo - koho bych volit doporučoval. 

Odpověď je jednoduchá - NIKOHO. 

Nevím, proč si lidé myslí, že někoho volit MUSÍ, když už k volbám jít chtějí (což je jistě správné - já k nim také půjdu) a že z daného menu prostě MUSÍ někoho vybrat. 

Nemusí. 

Je to jako v restauraci, která mi nevyhovuje - protože jsem přišel třeba na svíčkovou, a oni mají jen pizzu nebo nějaký asiatský marast s rýží. No, tak se prostě zvednu - a jdu jinam, případně si tam ani nesedám. Pokud je na první pohled patrné, co je to za restauraci a jaký poskytuje výběr. 

NIKDO  z navrhovaných - a registrovaných - kandidátů mě  NIČÍM  nepřesvědčil o své výjimečnosti a odůvodněnosti takovou funkci zastávat. Většina z nich zná jen svůj obor a o ostatních má jen mlhavou představu, o justici pak prakticky všichni žádnou. Přitom TO  je nejdůležitější problém země a skutečnost, kterou je třeba urgentně a rázně řešit. Pro ni nemá program žádný z nich, většinou vůbec netuší, co se v ní děje - natož pak, co by bylo potřeba s ní provést. 

Současně, pokud sleduji nálady mezi lidmi, mám pocit, že silně platí, že mezi slepými je jednooký králem. A za krále považují mnozí současného presidenta Zemana. 

Udivuje mě to, a to nemálo. Ještě více mě pak udivuje, když i jinak slušní lidé mi začnou vykládat o jeho (údajné) inteligenci.  Myslím, že hlavně pro ně bych měl uvést pár bodů, proč bych Zemana já nikdy nevolil. 

Chápu, že lidé, co neznají cizí jazyky - zde hlavně angličtinu - nemohou posoudit, jak se Miloš Zeman nekonečně ztrapňuje před zahraničím se svou školáckou angličtinou, o které si zřejmě myslí, kdoví jak není dokonalá. Není. Je směšná - a na mezinárodních fórech obzvláště. Tam mluví výrazně lépe každá asistentka. 

Připomeňme jen trapas s jeho gratulací při zvolení presidenta Trumpa, kdy nejen on, ale zjevně ani nikdo z jeho týmu na Hradě nebyl s to dát dohromady slušnou státnickou gratulaci - a ta, co odeslali, vypadala jak od propadajícího žáka třetí bé. 

Ale budiž - není možná až tak důležité, jak se vyjadřuje (i když to jistě také, hlavně před zahraničím), jako co říká. A to byly zatím nesmysly jeden horší než druhý, když mluvil v Europarlamentu, poslanci znuděně odcházeli (pokud tam vůbec zůstali, aby ho poslouchali) a vážně ho nebral prakticky nikdo.

Zeman to ví - a proto jezdí do Ruska, Kazachstánu a Číny, kde naprosto nedůstojně poklonkuje tamním mocným - a vydává to za ochranu zájmů ČR.

Nebál bych se říci, že je to přímo v rozporu s jejími zájmy. Že je to zesměšňování státu i figurky prezidenta, o kterou tam nikdo ani moc nestojí a jeho vlezprdelismu jen útrpně přihlížejí, a to se stále větší nechutí. Neboť lokaj se svým chováním nakonec znechutí každému. 

Zeman sám cosi povídal o tom, že za něj hovoří práce a co se prý za těch pět let udělalo. No - mě by tedy skutečně zajímalo, co. Resp. co má vlastně na mysli, protože kromě permanentní ostudy jsem si ničeho nevšimnul. 

A konečně - se mohu dostat k tomu, proč bych ho zcela určitě nevolil já - což je zejména oblast justice, která - bohužel - zůstává stále veřejnosti skryta a ta o ní dohromady nic neví, anebo rychle zapomíná. 

Připomeňme si, jak se Zeman - hned zkraje své presidentské kariéry - snažil procpat Sváčka do Ústavního soudu.

Sváček platil - a stále platí (i když jeho hlavní "sláva" už přeci jen s odchodem z postu předsedy Městského soudu poněkud pohasla) - za jednoho z nejhlavnějších justičních mafiánů, který současný stav justice přímo zavinil a nese za něj osobní odpovědnost. Do čeho všeho je zapleten, to se ani neodvažuji odhadovat - řekl bych, že pokud jde o podsvětí a mafiánské kšefty, tak do všeho. Jeho černá konta v zahraničí, na která se ukládají černé peníze z mafiánských kšeftů, jsou známa i BISce. Jenže o nich raději mlčí. 

Zeman se tohoto grázla snažil procpat na předsedu Ústavního soudu, a to přesto, že dobře věděl, že už se to jednou nepovedlo jeho předchůdci, Klausovi. A že Sváček budil takový odpor, že i přes jinak spící Senát prostě neprošel. 

Zajímavá shoda, že ? Klaus z údajné pravice, Zeman údajný levičák - a takový zájem na jediném grázlovi. To už přeci stojí za povšimnutí, ne ? 

Nemohu než nevzpomenout nepříliš populárního Schwarzenberga, který při poslední prezidentské volbě správně říkal : Zeman, i Klaus - jsou z jedné party. Z prognosťáku... 

Takové - Bratrstvo kočičí pracky v praxi. 

Tak to máme Sváčka. 

Pak - doplnění Ústavního soudu. Jistě, to Zeman provedl - ale - KÝM ?!!

Jeden horší než druhý, o ochranu práva nešlo a nejde ani jednomu z nich - prostě - rozdané trafiky známým a kamarádům a známým známých - a výsledkem je jednak naprosto podprůměrná úroveň Ústavního soudu a jeho obsazení - následně pak zobrazená v jeho výrocích - ale hlavně pak to, že se práva - a to ani toho nejzákladnějšího - u nás nikdo nedovolá. 

Než takový Ústavní soud, to raději vůbec žádný. 

Tak mě napadá : Není to nakonec ta "práce", o které Zeman mluvil ?? 

Pak tu máme - a to už velmi současné - dění kolem estébáka Babiše a jeho vlády. 

Zeman od začátku slovenského estébáka podporuje, kde se dá, obyčejnou fázi ekonomického cyklu vydává - zcela falešně - za estébákovy zásluhy, prostě - jde mu na ruku, kde jen může. 

Už to, že našel takové zalíbení v estébákovi a velkomafiánovi, hovoří samo za sebe. Neboť - jak se správně říká - svůj k svému. 

Za zcela šokující považuji Zemanovy úvahy o tom, že by provizorní vláda mohla vládnout i bez důvěry, a to vlastně napořád, protože prostě Ústava žádný termín pro získání důvěry nestanoví. 

Takhle nemluví nejen prezident, ale ani žádný svědomitý a odpovědný člověk. Takhle mluví vyčůránek a křivák, který chce obejít zákon a hlavně veřejný zájem a udělat z provizoria definitivu, protože jemu se prostě líbí nositel tohoto provizoria. 

To je samo o sobě taková ubohost, ba podlost - vůči všem občanům republiky - že jenom tenhle fakt sám o sobě by stačil ve slušné zemi k tomu, aby se autor takové myšlenky definitivně diskvalifikoval ve veřejném životě. 

U nás - s pokřiveností vnímání morálky - kupodivu nestačí. Alespoň některým lidem ne. 

A konečně : Za poslední mohu ještě doplnit, proč bych nikdy nevolil Zemana já sám. 

Protože prezident má rozsáhlé pravomoci ohledně trestního práva - a během mého posledního - půlročního - věznění mě mohl kdykoliv okamžitě propustit. Neudělal to, ač dostal v tomto směru několik (nejméně tři) petic, každou zhruba s 20 - 40 podpisy, žádajících mé okamžité propuštění. 

Nehnul prstem. 

Ač mohl, a měl. 

Řekl bych, že prezident, kterému je jedno, že v jeho zemi jsou bezdůvodně vězněni lidé, následně veřejností jednoznačně chápaní jako političtí vězni, nemá na místě prezidenta co pohledávat. 

Člověk, který nezasáhl proti okaté zvůli, ač mohl a měl a dokonce to měl v popisu práce a na svou odpovědnost, je totéž, jakoby tu zvůli páchal sám. Hloupost či neznalost ho tady rozhodně nemohou omlouvat, konečně, i kdyby - kdo by chtěl, aby zemi vládnul hlupák a neználek, co vůbec netuší, co se v podhradí děje, že ? 

Každé vystoupení Miloše Zemana je jedno velké faux pas, jen musí mít člověk základní kulturní přehled, aby to dokázal vidět a poznat. 

Já za sebe takového prezidenta nechci a volit ho nebudu, považuji za obrovskou národní ostudu, že tady vládnul celých 5 let až doteď - a pokud jde o ty další : Pokud to nebudou lidé, kteří celým svým životem prokázali, že je důvod na ně být hrdý, kteří osvědčili svou statečnost a nebojácnost především na poli občanských svobod a lidských práv, nebudu volit nikoho. 

Protože běžných ňoumů má tahle země přehršel - a nepotřebuje je. Potřebuje vzory. A to vzory pozitivní, ne mafiánské, jakým je bezesporu Babiš - a také ho tak jeho voliči vnímají. 

Pokud takové vzory na kandidátkách nebudou, bude spolehlivou volbou jediná kandidátka - totiž ta bílá... 

Alespoň v prvním kole. 

V tom druhém - pak pochopitelně ta, představující menší zlo. Neboť zabránit většímu zlu je rovněž občanská povinnost. 

A za menší zlo tady chápu jakoukoliv změnu oproti Zemanovi. Protože změna - je naděje. I ta, že horší už to nebude... 

_________________

_________________

Komentáře  

0 # Saxána 2018-01-02 06:30
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 16:17
'Varovala dceru před odposlechy známých'. Policie opět obvinila jabloneckou soudkyni

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 16:17
Filmaři to holt nemají nikdy jednoduché.

Zákrok v pražském Tescu: Vedoucí katedry FAMU napadla ochranka


expres.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 16:18
podvod s pozitivními těhotenskými testy kvete i v ČR

bleskove.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 20:59
"Moudrá" politika ODS - a její dědictví - včetně stále drzejších a bohatších exekutorů (jež zavedl a jejichž beztrestnost prosadil buzerant Pospíšil a jeho nohsled Benda) :

Zmizely desítky tisíc Čechů, utopily se v dluzích. Neplatí daně, nešetří si na penzi a firmám chybí jako zaměstnanci

davidbusta.atavist.com/untitled-project-vkd9z
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 20:59
Dva roky bojovala Ukrajinka s prominentem, který jí zabil sestru. Teď ji našli brutálně zavražděnou

zpravy.aktualne.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 21:02
Další "odbornice".

Takovýchto "odborníků" má Babiš plné sklady... jiné ovšem byste hledali marně.

pravyprostor.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 21:03
Opravdu "pomohli" :

Strážníci v Praze jeli k případu, nabourali tramvaj i autobus

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 21:04
Armáda vyžírků stále ještě není konečná. A asi nikdy nebude... (Dnes je jich 3x více na počet obyvatel než ve vyspělých zemích EU) :

Vláda projedná návrh na jmenování 25 nových soudců

parlamentnilisty.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 21:05
Není jedno, kdo bude českým prezidentem?

tomaskrystlik.blogspot.cz/
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-01-02 21:09
Dziennik Ustaw

Čili Sbírka zákonů – samozřejmě polských.

Dnes v ní zveřejněno znění nových zákonů – mj. Zákon ze dne 08.12.2017 o Nejvyšším soudu, přesné znění v polském originále viz

dziennikustaw.gov.pl/du/2018/5/1


A zákon ze dne 08.12.2017 O změně zákona o Zemské justiční radě a některých dalších zákonů, přesné znění v polském originále viz

dziennikustaw.gov.pl/du/2018/3/1

Pokud bude zájem o překlad do češtiny - není problém! Akorát, že to nějaký čas potrvá, neboť je to poměrně obsáhlý materiál. Věřím, že by to stálo za to, aby si tyto zákony mohl přečíst český čtenář a učinit si o nich svůj vlastní názor.

Freeeurope
______________

To zájem jistě bude. Bude-li to technicky možné, zveřejníme překlad na stránkách, aby si veřejnost udělala představu, co dělají s justicí v Polsku a nakolik je to inspirativní pro nás...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.