Co možná nevíte.... o Pospíšilovi. Od zdroje.

Topolánek se nezvykle otevřeně rozpovídal o svých zkušenostech s Pospíšilem, a protože si myslíme, že mnozí obsah těchto vzpomínek dosud neznají, tak je zveřejňujeme.

Duty_Topol

Dutý Topol se projevil ... Až to zadunělo... Smile

___________

Je zajímavý dvěma věcmi:

1) Tím, že se konečně černé na bílém dozvídáme, co byl Pospíšil za lempla, což jsme sice vždycky tušili, ba i věděli (a hlavně denně měli na očích) - a justice podle toho taky vypadala (a vypadá dosud) - ovšem věrohodné doznání povolaného přeci jen mnohé vysvětluje a přibližuje.

2) Pan Topolánek si ve své právní i politické naivitě "chlapa s guľama" zjevně neuvědomuje, že tohle jeho "upřímné doznání" mu sice může sloužit jako polehčující okolnost, ale jinak že  zakládá skutkovou podstatu trestného činu vlastizrady, protože jestliže vědomě a úmyslně nechal jak on, tak později Nečas klidně působit v tak zásadním resortu, jakým bezesporu Spravedlnost je, tohoto zákeřně podlého, neschopného a nesebevědomého populistu - ač ve svém slibu ministra či předsedy vlády slibovali oba dva pravý opak, tedy že učiní vše pro blaho této země, jejího lidu, pro dodržování ústavnosti a zákonů - tak, jestli jim to nedochází, tak tyhle dvě skutečnosti se vzájemně vylučují, neboť nechat vědomě působit někoho, kdo prokazatelně zemi škodí, navíc ve funkci ministra spravedlnosti, je právě naplněním skutkové podstaty trestného činu vlastizrady, ať už to dotyční naivové, navyklí maximálně na politický kalkul a výpočet provizí za státní zakázky, vědí a tuší, anebo nikoliv.

A ještě jeden komentář je v této souvislosti - resp. v souvislosti s nadpisem článku - dosti důležitým, a sice: "Lidé musí mít strach, pak fungují lépe" - tvrdí nám pan Topolánek - a my dodáváme: Jak kteří lidé.

A jsme si zcela jisti, že pro pana Topolánka to platí bezezbytku.

Ti, kteří chodí do práce - a to včetně "práce" premiéra či ministra - proto, aby vydělávali peníze, budovali kariéru sobě i svým potomkům, často zcela neschopným - tak jistě. Ti bez strachu nehnou prstem. Pan Topolánek nám tímto říká, že to je nejen on, ale i celá ODS a do značné míry i jí řízený (a dosazený) státní aparát, neboť podle sebe soudím tebe - tedy že druhý typ lidí vůbec nepoznal Smile (což je smutné a dostatečně výmluvné). 

My v K 213 ano.

Existují totiž i lidé, kteří k maximálním výkonům nepotřebují strach, ale naopak důvěru, nedůvěra je zraňuje a svazuje jim ruce - protože jsou ze své podstaty poctiví a chtějí po sobě zanechat nějaké hodnotné dílo, nikoliv bankovní účty, jejichž stav a případná vysoká aktiva jsou převážně pochybného původu. Pokud na ně někdo pouští strach, tak je to akorát demotivuje a ubíjí, v důsledcích snižuje výkony, které by jinak byli schopni podat.

Je to rozdíl mezi otrokem, pracujícím za stravu, ošacení a byt, který se snaží akorát přežít na straně jedné - a vskutku svobodnou tvůrčí prací, která je - ovšem pro dostatečně vyspělé lidi - radostí a posláním. A na peníze často ani nečekají, pokud je potřebují, tak jen proto, aby mohli v práci pokračovat - ne proto, aby se mohli někde bezpracně válet a ožírat, protože to je ubíjí daleko více nežli pracovní přetížení, na které jsou zvyklí.

Pan Topolánek nám tak už tímto výstižným nadpisem říká o sobě a celé své straně a svých kámoších, ba i celém polistopadovém systému, mnohem více nežli zřejmě původně zamýšlel...Smile

Dodejme, že zkompromitovaného lempla Pospíšila si TOPka navrhuje do Europarlamentu. Co by tam měl tak podle vedení této strany asi dělat , než jen brát neskutečný plat - v jeho případě už dávno za nic?!

_______________

http://m.domaci.eurozpravy.cz/politika/90418-lide-se-musi-bat-co-praskl-topolanek-na-pospisila/

_______________

Lidé musí mít strach. Pokud se bojí o svoje místo, tak fungují lépe, tvrdí Topolánek

 

 

31. března 2014, 22:30 (Aktualizováno 09:49) Praha - Expremiér Mirek Topolánek se v rozhovoru pro server Česká justice věnoval především osobě někdejšího ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, a rozhodně jej nešetřil. Popisuje například jeho vstup do poslaneckého klubu a promluvil také o několika kontroverzních tématech.

Na začátku rozhovoru Topolánek popisuje, jak se Jiří Pospíšil stal ministrem spravedlnosti. Kariéra mladého politika začala tak, že jej do funkce stínového ministra spravedlnosti ODS doporučila namísto sebe Dagmar Lastovecká. "Omluvila se mi, že si toho sice váží, ale že by chtěla jít za rok na Ústavní soud, což se nakonec i podařilo. Řekla mi tehdy: „V poslaneckém klubu je jeden mladý poslanec z Plzně, jmenuje se Pospíšil, je to šikovný kluk, zkus si s ním promluvit," popisuje Topolánek.

Podle něj měl Pospíšil několik handicapů. Díky svému působení na právnické fakultě neuměl prý mluvit tak, aby to bylo srozumitelné široké veřejnosti, během svého působení v politice se to ale prý naučil dokonale. "Druhý handicap byl, že vůbec nerozuměl politickému marketingu. To, co viděl jako priority on, to druhé, především voliče, absolutně nezajímalo. O těch šest let později jsem mu říkal: „To ses naučil tak dokonale, že už jsi skoro lepší než Ivan Langer"," dodává Topolánek.

Třetím z nich bylo jeho mládí. "Pokud budete po Pavlu Němcovi dalším takto mladým ministrem spravedlnosti, tak to nebudete mít lehké," parafrázuje Topolánek svá slova, která kdysi Pospíšilovi říkal. "A za čtvrté jsem mu tehdy řekl: „Jiří, musíte udělat regulérní coming-out, protože můj ministr spravedlnosti nemůže být vydíratelný. Mně to nevadí, ale je to třeba takto udělat". Když jsem ho potom vyhazoval, říkal jsem mu: „To jsi nikdy neudělal a pokládám to za tvou velkou chybu"," vysvětluje expremiér.

Před těmi nahoře se hrbí, po těch dole šlape

Topolánek přiznává, že Pospíšil velmi dobře připravil Modrou šanci. "Měl to připraveno a nastoupil do mé první vlády, která byla bez důvěry," uvádí. Jinak vůči jeho osobě pociťoval řadu výhrad. "Je typickým příkladem člověka, který se pod těmi nahoře hrbí a po těch dole šlape. Byla v tom i taková nejistota – když jsem se na něho křivě podíval, tak hned kolem mě sháněl informace, jestli ho náhodou nechci vyhodit. Pořád vytvářel nějaké protiakce, konspirace. Vždycky, když se cítil nejistý, získal na svoji podporu nějakou petici, prohlášení nějaké skupiny, dopisy. Pochopil jsem, že je extrémně ambiciózní a nemá absolutně žádné skrupule v naplňování této své ambice," sdělil expremiér serveru Česká justice.

Za Pospíšila rozhodovala Lenka Bradáčová

Podle Topolánka patřil Pospíšil spíše k levostředovým politikům, vyčetl mu však, že se neuměl ministr rozhodovat sám a neuměl na sebe brát riziko rozhodování. "V jeho kanceláři ministra seděla, což nemělo obdobu, Lenka Bradáčová, a zjevně rozhodovala za něj," tvrdí expremiér. Tomu zřejmě vděčí za své odvolání.

"Absolutně odmítám, že odvolání Pospíšila řídili někdo zvenčí. Odvolání Pospíšila řídil Pospíšil sám, protože v roli ministra nebyl schopen vzít na sebe jakékoliv rozhodnutí. Byl jako ministr bezcenný. A to byla jeho největší chyba. Nic to nemění na faktu, že takových politiků je dnes většina," konstatuje Topolánek.

Topolánek také v souvislosti s tím, že orgány činné v trestním řízení prosazují teorii, že politika má sloužit výhradně zájmům lidu, podotýká: "Lidi musí mít strach. Pokud se bojí o svoje místo, tak fungují lépe a kradou méně."

Politický surfař, extrémní populista

To, že si po všech těchto událostech vzal do vlády Pospíšila Petr Nečas, je podle Topolánka jiná éra. "Nečas tohle všechno samozřejmě věděl. Vždyť v té mojí vládě seděl, byl mým prvním místopředsedou. Vždycky jsem říkal, že Pospíšil je extrémní populista. Po mém vynuceném odchodu, nebo lépe vnitrostranickém puči, už to bylo naprosto evidentní. Vezl se na vlně laciného volání po protikorupčním boji. Typický politický surfař. Fakticky dělal politiku proti ODS. To nijak nesouvisí s tím, že bych si myslel, že se korupce nemá postihovat. Vždycky jsme ale trvali na tom, že korupce nějak vzniká – na základě velkého balíku přerozdělovaných peněz, spousty rozhodovacích procesů, razítek – a že jediné fungující kroky jsou v prevenci. Teprve pak v postihu," tvrdí Topolánek.

Lukáš Kňazovický, EuroZprávy.cz

 

_______________

 

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.