Tiskový odbor zmizel během minuty, tentokráte na MPSV

Stačilo k tomu, abychom se tam - podle dosti dlouho dopředu nahlášené návštěvy - objevili ve vrátnici. V tu ránu přestal tiskový odbor kompletně brát telefony a podle konající služby - všichni mají naráz ohlášeno, že jsou mimo budovu.

 

Paní ministryně z ČSSD se zcela jistě neopomeneme zeptat, k čemu má odbor, kde zaměstnává ještě více lidí nežli stejný odbor MSp - a přitom nikdo z nich nefunguje, na maily neodpovídají, na potvrzené schůzky se nedostavují a jakmile se objevíme, tak se rozprchnou, jako když do vrabců střelí ...

Kde takovou sbírku profesionálních zbabělců sehnala ? To snad musela obrátit naruby všechny přilehlé hospody - a ještě to možná bylo málo ...

 

Reportáž jsme - samozřejmě - natočili i bez nich. Ovšem nad způsoby současné vládní garnitury, která není schopna zajistit ani chod vlastních centrálních úřadů, zůstáváme v úžasu stát : Jakou - s prominutím - naprostou pakáž si voliči tzv. "demokraticky zvolili" a jaké pakáži je možno se u nás dostat k moci - a ještě se přitom chlubit demokratickým peřím, jako že "byli zvoleni".

Přitom se ničeho nebojí více než vlastních voličů, zejména pak jejich možného prohlédnutí, jaký podvod na nich vlastně byl spáchán. A k tomuto otevření očí naše stránky jistě nemálo přispívají, ba jsou dokonce vůdčí silou tohoto proudu.

_________

A z čeho takový panický strach ? Proč takový zoufalý úprk ?

Protože jsme se přišli zeptat na jednu z dávek a její použití v praxi.

Tedy - aby nám MPSV laskavě vysvětlilo, z čeho má žít propuštěný vězeň bez prostředků, když mu MPSV odmítne přiznat dávku okamžité pomoci - právě k tomu určenou.

Mají, soudruzi, smůlu, že já to všechno vždycky nejprve vyzkouším na vlastní kůži, takže mi pak nemohou mazat med kolem huby - ani věšet bulíky na nos. A právě proto zjevně volí poslední možnost : Zachraň se, kdo můžeš - a prchají jak malé děti před rojem vos.

___________

Pochopitelně se ptám, k čemu vlastně máme celý sociální systém, proč si ho léta platíme na daních, když naprosto selhává v těch nejzákladnějších situacích.

Feministka Marksová, nám dobře známá už ze Štrasburku, kde - konečně - před námi prchala rovněž, když měla vysvětlit postoje státu k našim žalobám - totiž ráda a za všech okolností protěžuje matky a jejich péči o děti, jak kdyby to byly ty nejpotřebnější z nejpotřebnějších, ono se to totiž dobře mediálně prodává, rozhodně lépe, než péče o propuštěné vězně - ale, k úžasu Marksové, i zaostalé části české veřejnosti - nejsou to rozhodně matky, natož pak důchodci, kdo nejnaléhavěji potřebuje sociální pomoc.

Neznám matku, které by stát nevyplatil ani korunu mateřského příspěvku, ani korunu sociální podpory, porodného, životního minima - jakékoliv dávky, na kterou má ze zákona nárok. Přitom matky obvykle nejsou bez přístřeší, ani úplně bez prostředků.

Propuštění vězni ovšem ano.

A pak různí polohňupové blábolit v televizi o tom, jaká je strašná recidiva vězňů, jak se zase rychle vracejí - po propuštění - například na amnestii - zase zpátky do věznic.

Bodejť by nebyla !! Co má ten vězeň asi tak dělat, když ho vypustí v letních šortkách uprostřed mrazu bez koruny v kapse - a táhni si, kam chceš !!

Neznám civilizovanou evropskou zemi, která by měla zaostalejší - přesněji řečeno vůbec žádný - systém péče o propuštěné vězně tak, aby alespoň ti z nich, co se skutečně chtějí vrátit k řádnému životu, tu šanci dostali.

U nás dostávají jedinou šanci - co nejdříve se zase vrátit do kriminálu, pokud nemají někoho, kdo by se o ně postaral, sami. Jsou bez práce, bez přístřeší, bez peněz, nemají kam hlavu složit a je-li navíc zima (tedy roční období s mrazy a sněhem), jde jim během několika málo hodin o holé přežití.

I na to jsme se chtěli mládenců z tiskového odboru - stejně jako feministky Marksové - zeptat. Proto ten bezhlavý úprk.

Ukažte mi matku s dítětem, která nemá v mrazu kam hlavu složit !! To by jí okamžitě MPSV zaplatilo minimálně azylový útulek, ale spíše rovnou byt, kde by za ni převzalo veškeré náklady.

Propuštěný vězeň - ať si zmrzne. A nechce-li, ať se někam vloupá - aby se najedl a vyspal v teple - a má v tu ránu cestu zpátky, a na dlouho, jako recidivista, zajištěnu.

Zpátky do civilizace už mnohem hůř. Dalo by se říci, že bez cizí pomoci - např. příbuzných - prakticky vůbec. Jenže - kolik vězňů žádné příbuzné nemá, nebo se k nim nehlásí ?!!

Možná to bude pro feministku Marksovou obrovským překvapením, ale sociální systém - když už jsme si ho zaplatili na daních - je tu od toho, aby zachraňoval ty nejpotřebnější. A kdo je asi potřebnější než ten, komu jde o holé přežití ?

Z matek takovou neznám žádnou, z propuštěných vězňů to bude - odhadem - alespoň 50%.

_________________

Mně konkrétně nutil tento systém žít tři týdny (!!!) z jediné koruny české, kterou mi při propuštění z věznice milostivě hotově vyplatili, ač na účet mi spousta lidí poslala peněz daleko víc - ty ovšem zabavil - zjevně v rozporu s exekučním řádem - psychopat Fendrych.

Věznice mi dala jednu korunu, orgány MPSV mi nejprve přiznaly 500,- Kč mimořádné podpory - ale pak právě MPSV zrušilo i to, neboť se mu to asi zdálo jako "neskutečný oraz" - a ještě mi napsali, že jim mám tu pětistovku vrátit !!

Představte si tu drzost !!

Za situace, kdy např. "spotřebované výživné se" ... zásadně ... "nevrací" - a to přitom žádnému dítěti nejde o smrt hladem a žádné dítě nežije celý měsíc z jedné koruny české - tak za této situace má stát tu neskutečnou drzost :

1) mě nejprve naprosto bezdůvodně, na základě zjevně nezákonného rozsudku o údajném "pohrdání soudem",  uvěznit a pět měsíců mě tam držet

2) poté mi zabavit všechno, co mi do vězení od lidí z celé republikypřijde, včetně nezabavitelného minima - a propustit mě s jedinou korunou, vyplacenou na hotovosti

3) a na závěr ještě drze chtít, ať jim vrátím, zač jsem si koupil nejzákladnější potraviny, abych neumřel hlady - když ne ve věznici, tak na svobodě.

Tohle je údajně "humánní, svobodná a demokratická" společnost ... která po desetitisících podporuje kdejakou kurvu jako "sociálně potřebnou samoživitelku" a cikánským rodinám rozdává tyto "dávky" rovnou po statisících.  

Takhle vypadá rovnost před zákonem v praxi, takhle vede sociální služby feministka Marksová - a když to má vysvětlit na kameru - tak se jí najednou rozpadne celý tiskový odbor ...

DNEŠNÍ REPORTÁŽ Z MPSV :

 __________________

https://youtu.be/DWaRLIGbuw8

 

__________________

 

Přidat hvězdičku 

Jiří Fiala

<Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

3. ledna 2016 23:16

Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kopie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Dobrý den,

v návaznosti na rozhodnutí MPSV (Ivana Singerová) č.j. 20551/15 ze dne
9.10. 2015 bychom rádi natočili s mluvčím MPSV rozhovor na téma "Jak
se žije tři týdny z jedné koruny české", jak to ve zmíněném rozhodnutí
MPSV svému podřízenému orgánu - Úřadu práce - radí - a k čemu vlastně
pak je určena dávka okamžité finanční pomoci osobám bez prostředků,
zejména po propuštění z výkonu trestu, jestliže ani v takovéto situaci
není přiznávána a osobám doporučováno, aby přežily z jedné koruny.

Současně bychom se rádi zeptali, jaké programy MPSV nabízí osobám
propuštěným z vazby nebo výkonu trestu jako prevenci proti recidivě a
z čeho mají tyto osoby žít, aby se jinak nutné recidivě vyhnuly.

K natočení rozhovoru bychom se dostavili ve čtvrtek, 7. ledna ve 13
hodin, případně ještě v pátek, 8. ledna - pokud by termín nevyhovoval,
a to rovněž ve 13 hodin.

Pokud MPSV nenavrhne jiný termín, máme za to, že první z nich vyhovuje.

S pozdravem

Ing. Jiří Fiala
za server
www.k213.cz

 

 

__________________

 

__________________

Tenhle mentál je vedoucím tiskového odboru ministerstva ... Můžete se pak něčemu divit ?

http://www.mpsv.cz/cs/9025

__________________

 

 

 

 

 

 

 

__________________

 

 

__________________

 

__________________

 

MPSV - Mgr. Michaela Marksová,

 

ministryně práce a sociálních věcí

 

 

Vážená paní ministryně !

 

               Informuji Vás tímto, že se Vám zcela rozpadnul tiskový odbor Vašeho ministerstva.

 

Přestože údajně zaměstnává osm lidí, neodpovídá, ani nijak nereaguje na zaslané maily a potvrzené schůzky si představuje tak, že se okamžitě vypaří z budovy a přestane brát telefony.

 

Mohu se - čistě soukromě a důvěrně - zeptat, kde jste ty defektní zbabělce našla a nabrala ?

 

A - dalo to hodně práce ?

 

Protože takoví lidé se běžně nepotkávají ani v hospodách nejnižší cenové skupiny, když už mě tam občas někdo zatáhne.

 

A – jestliže máte tak skvělé pracovníky a tak skvěle fungující ministerstvo – budete tu práci za ně dělat Vy osobně sama ?

 

Kdo bude odpovídat na dotazy, které jsme odboru zaslali a kdo si místo nich stoupne před kameru ?

 

Vy osobně ?

 

Budeme samozřejmě jedině rádi, aspoň zabráníme jakémukoliv šumu při přenosu informací.

 

Stačí jen oznámit, kdy k tomu seberete odvahu – a přijdeme se Vás na totéž (viz náš dotaz z 3. ledna 2016, zaslaný pánům Habáňovi, Sulkovi a Vaňkovi) rádi zeptat.

 

Zatím mohu jen konstatovat, že ministerstvo, za které nesete osobní odpovědnost, vůbec nefunguje – a je potom samozřejmě logickou otázkou, nakolik asi může fungovat celý resort, jestliže takhle vypadá jeho ústřední orgán.

 

S pozdravem

 

 

                                                                                                                                     Ing. Jiří Fiala

 

 

 

http://k213.cz/JOOMLA/2231-tiskovy-odbor-zmizel-behem-minuty-tentokrate-na-mpsv

 

V Praze, dne 8. ledna 2016

 

__________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2016-01-07 23:23
Zveřejněné e-maily Bohuslava Sobotky potvrzují, že vláda ČR je ovládána neziskovkami, lobbisty, poradci, ambasádami, Bruselem, charitami a šíbry, o které byste si ani kolo neopřeli!

aeronet.cz/.../... :-?
+1 # Ing. Jiří Fiala 2016-01-08 12:47
Pelikán mění systém vězeňství. Trestanci prý potřebují uplatnění, měli by se učit i na svářeče

domaci.ihned.cz/.../
Pelikán představil koncepci vězeňství, kasační stížnost proti rozhodnutí soudu o Dohnalovi nepodá

ceska-justice.cz/.../...
Nová koncepce vězeňství stojí na vzdělávání a zaměstnání vězňů

www.ceskenoviny.cz/.../1300148
Jak se změní vězeňství v ČR? Pelikán a Dohnal představili hlavní body koncepce

domaci.eurozpravy.cz/.../...


__________________

"Na koncepci se podílel široký tým lidí z Vězeňské služby, Probační a mediační služby, z řady ministerstev a dalších institucí."

Širokému týmu lidí dosud uniklo, že má-li se vězeň (bývalý) začlenit do společnosti, musí nejprve přežít první dny po propuštění - tedy nezmrznout a nezemřít hlady. :eek:
0 # Ing. Jiří Fiala 2016-01-08 17:37
Mám v tom drtek hokej :-?

... v textu se píše že Vám byla při propouštění vyplacena částka v hotovosti 4194 kč. O. :oops:

______________

Jo - částka, kterou mi předtím poslal Úřad práce jako příspěvek na
bydlení a kterou - kdybych nechal napsat na osobní účet - by mi to
prase Fendrych zabavil taky.

Dávka příspěvek na bydlení není určena ke krytí fyzických potřeb, tedy
jídla, ošacení, apod. Kdybych to udělal, je to jasné zneužití dávky -
a důvod k jejímu odejmutí.

Tak - o tom jsem se právě chtěl s těmi idioty pobavit. Když tím pořád
argumentují, že jsem měl peníze, tak jestli tím myslí ty z té dávky,
kterou mě tímto nutí zneužít.

Protože to už je skoro návod k trestnému činu.

Na osobní potřebu jsem měl - a to je jasně doloženo - jednu korunu
českou, pětistovka byla na cestu domů (nevím, proč mě neodvezli, když
mě tam mohli přivézt, že ?!!!)

J. :-?
0 # Ing. Jiří Fiala 2016-01-08 17:39
U nás by ho povýšili.

novinky.cz/.../...

J.K. :-?
0 # Ing. Jiří Fiala 2016-01-08 17:48
Ten ředitel je děsný zjev - a navíc si ještě nestačil koupit titul.
J.K. :eek:
0 # Ing. Jiří Fiala 2016-01-08 20:24
Tiskový odbor prásknul do bot :-|

Ministerstvo na dvě věci ... O.

_________________

Ovšem ta zbabělost je přímo zarážející ... Ještě horší než za sexisty Nečase. :eek:

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.