Dosavadní pronásledování se zcela minulo účinkem. Proto v něm budeme pokračovat.

K tomuto zjevně nelogickému důsledku došel trestní odvolací senát KS ve složení Sochorová, Rudá a Lada.

 

Odvolací senát se nijak nevypořádal s naprosto logickou argumentací obžalovaného (a tím byl předseda K 213 - pro trestný čin maření úředního rozhodnutí, jehož se měl údajně dopustit tím, že nenastoupil na neplatnou výzvu do vězení) a vcelku přiznával, že o to ani neusiluje. Rozsudek byl předem stanoven a obžalovaný na něm nemohl svou obhajobou nic změnit.

Co ale jistě mohl - a také to beze zbytku udělal - to bylo představit tento senát v pravém světle a ukázat veřejnosti, čím a jak intenzivně škodí soudci společnosti.

Nebylo jim to zjevně jedno, při projevu obžalovaného se všichni tři ošívali a hleděli do země, vědomi si svých zvráceností v tomto konkrétním případě.

Přesto to na závěrečné rozhodnutí nemělo žádný dopad, ten byl skutečně předem dán - a v návaznosti na tupou nadřazenost Rajma v Nymburce, nevychýlitelnou jakýmkoliv sebepádnějším argumentem,  bylo vcelku beze zbytku potvrzeno, že si tento rozsudek u Rajma KS objednal - a proto mohl být Rajm tak suverenně v klidu, ač nic neuměl, neměl nastudován spis, neznal z něj prakticky nic a žádné argumenty obžalovaného nedokázal nijak vyvrátit.

V tom ostatně nezůstal senát KS o nic pozadu, když navíc sám konstatoval, že se jedná o spor dvou právních názorů. Nedokázal ani nijak vysvětlit, proč by měl být za právní názor ve zjevně nejasné právní situaci obžalovaný jakkoliv trestán, když především soudci sami opakovaně zdůrazňují, že za právní názor či výklad nikoho trestat nelze, notabene v situaci, kdy je možný právní výklad dvojí, a tudíž při sebemenší pochybnosti vždy ve prospěch obžalovaného.

Na závěr ještě senát nadhodil, že by byl možná zvažoval jiný druh, třeba alternativního trestu, ale v tom jim prý zabránil tvrdý postoj obžalovaného a jeho přístup k věci - rozuměj : Neúcta k soudcům a pohrdání jimi, což také bylo jedinou skutečně prokázanou vinou obžalovaného (ač z toho ho obžaloba oficiálně nevinila).

Při pohledu na tyto tupé, naduté ksichty jistě čtenáři snadno pochopí, v čem byl kámen úrazu a jádro pudla...    A co vlastně za potvrzením půlročního odsuzujícího rozsudku - doslova za nic, resp. za senátní kampaň obžalovaného za reformu justice - ve skutečnosti stálo.

 

Vůdčí prasnice - Jitka Sochorová.

 

 

 Tupými pohledy oplývali nejen členové senátu, ale také - a bezesporu - zejména státní zástupce, který po právní stránce nepředvedl vůbec nic, krom toho, že se omezil na tvrzení, že je všechno v pořádku a všechno chce potvrdit.

Proč před soudem nestojí především soudkyně Jitka Hauptmanová z Kladna, která nástup trestu bezesporu mařila nejvíc, jako první a po nejdelší dobu, nedokázal nijak vysvětlit.

 

 

I když byla přítomná veřejnost stran justice již na ledasco uvyklá, přeci jen čekala na chodbě značně rozčarována z toho, co právě viděla.

 

Pokud bylo cílem vyvolat či zesílit všeobecnou nenávist veřejnosti k justici, pak dnes se to rozhodně beze zbytku povedlo.

Po vynesení potvrzujícího odsuzujícího usnesení se přítomná veřejnost na členy senátu vrhla s takovými nadávkami a takovou vervou, že ti se málem schoulili pod pultík.

 

Předsedkyně senátu na závěr zmínila, že zvažovali i alternativní trest, ale vzhledem k zatvrzelému postoji obžalovaného, na kterého všechny předchozí tresty neměly pražádný účinek, se rozhodli potvrdit trest nepodmíněný.

Asi si neuvědomila, že si zjevně protiřečí, protože předchozí byly výhradně nepodmíněné tresty - a jestli neměly žádný vliv, vyjma vzrůstu obecné nenávisti k justici - pak je jistě podivuhodné, proč se senát rozhodl v nich pokračovat a považovat je za účelné.

Zjevně, dokud nebude vynesen ze soudu proti své vůli rozhořčenou veřejností, nepřestane ji dráždit a provokovat.

Právní ubohost postupu senátu, neschopného se vypořádat s jediným argumentem obžalovaného, byla zjevná i naprostým laikům a vedla ke všeobecnému znechucení všech přítomných, kteří se na soud přišli podívat.

Tahle vyžraná justiční prasátka se už vcelku ani netají tím, že si z pronásledování obžalovaného udělala společenskou kratochvíli, kterou hodlá každé 2 roky opakovat - pokaždé, když jim hladina adrenalinu ze stránek a reportáží obžalovaného příliš stoupne v krvi a  přeroste přes hlavu - a že to budou dělat tak dlouho, dokud jim v tom někdo silou nezabrání.

JSTE UBOŽÁCI  - A DOPLATÍTE NA TO.  To byla slova,  s nimiž opouštěl jednací místnost obžalovaný. Zjevně jako mravní a morální vítěz - a bylo to vidět nejen z výrazu jeho, ale především z výrazů jednotlivých členů senátu.

 

 

 

________________

________________

Záznam části jednání ( po poskytnutí CD soudem bude doplněno celé) :

https://youtu.be/Sm8eTAxy8eM

_______________

Oficiální ZÁZNAM,  pořízený soudem :

https://youtu.be/W4ACARQlEf0

_______________

_______________

Komentáře  

0 # Naďa 2017-02-28 20:50
Je to ostuda soudu, co dnes opět předvedli. Měli by se stydět déle než jen při obhajobě p. Fialy. Tam se skutečně styděli, bylo očividné, že ví, jak velkou pravdu pan Fiala má. Ale dlouho jim to nevydrželo. A dokonce bylo slyšet i jejich smích po opuštění publika z jednací síně. Je to hanba, jejich hanba.
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-02-28 21:28
On je ten smích brzy přejde.
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-03-01 08:39
novinky.cz/.../...

mám nejméně dva znalecké posudky, na základě kterých jsem byl odsouzen za výživné a znalec mě nikdy neviděl...
0 # Kedul 2017-03-01 10:29
Ale to byly posudky proti Vam (obzalovanemu).. ty jsou samozrejme v poradku za kazdych okolnosti ... pokud jde o posudek obhajoby, pak se jedna o utok na statni justicni vyzirky a ten je pro ne zcela nepripustny .... a takove znalce co si dovoli zpochybnit obzalobu je treba znicit ... takove tady prece justicni chatra k nicemu nepotrebuje..
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-03-01 08:41
Ze včerejška jsem ještě pořád roztřesen (značně rozladěn), pro Vás to ale musí být daleko horši.


NP
____________

Pohrdání právem a zákony mě otřese vždy, i kdyby to byl cizí případ. Nakonec, žádný případ není dost cizí, aby se nás netýkal...
0 # Saxána 2017-03-01 12:39
§ 329Zneužití pravomoci úřední osoby

(1) Úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch

a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu,

TŘ : § 2
Základní zásady trestního řízení
(1) Nikdo nemůže být stíhán jinak než ze zákonných důvodů a způsobem, který stanoví tento zákon.
0 # Kedul 2017-03-01 13:35
Ale to neni mysleno proti urednikum .... sice podle platneho prava by si meli byti pred zakonem vsichni rovni, ale ... to je mysleno proti nepohodlnym zastupitelum, kteri nejdou na ruku spratelenym firmam (chcete-li bilym konum)...
Trestni rad si cte justice zasadne v tech pasazich, ktere ji davaji pravomoce na ty ostatni neprihlizi a nenecha se jimi zmast...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-03-01 14:26
Krajský soud v Praze hodil policii na hlavu i druhou Rathovu kauzu

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-03-01 20:37
Chechtot v v jednací síní po skončení jednání

Může také znamenat společný orgasmus, v tomto případě spíše zločinné spolčení, a je jen otázkou času kdy jim to bude vomazáno vo hubu. O. :-?

_______________

On - pokud vím - nebyl v jednací síni, ale až při odchodu na chodbě, kdy už byli bezpečně venku a od nás dost daleko.

Podle mě znamenal hlavně psychickou úlevu, že to mají za sebou a že to - zatím ve zdraví - přežili - co jinýho ?? :P
0 # Kedul 2017-03-02 14:17
To zaverecne vyjadreni soudkyne je skvele pro stihlou linii .. ale pozor na zuby ... zvratky skodi zubni sklovine
Jinak kazdy normalni psychiatr v normalnim state by ji musel po tomhle vystupu hospitalizovat jestli netrpi bludy. Tolik nelogicky si protirecicich informaci v jednom souveti to se jen tak nevidi .... co se jejiho pravniho povedomi tyce tak to snad ani neni mozne komentovat. U krav by mozna nestihala, ale porad by to bylo lepsi nez resit plnou zamestnanost dusevnich ubozaku takto ...
0 # Saxána 2017-03-02 20:12
VADNÉ dokazování viny státním zástupcem - viz zvukový záznam - čas viz komentář

www.k213.cz/JOOMLA/2511-ks-nevime#comment-2909

Státní zástupce svévolně změnil znění § 12 - vynechal větu - "nestanoví-li zvláštní zákon jinak", takže pak už mu to pasovalo.
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-03-02 20:52
Já jsem s tím sice nechtěl začínat hned zkraje, ale od začátku jsem si myslel, podle těch jejích usnesení z r. 2010, že ta ženská patří před psychiatra.

Tam je totiž evidentně a snadno dohledatelná stopa otevřené snahy vyvolávat a rozdmýchávat konflikt i tam, kde vůbec nebyl, mstít se a terorizovat obžalovaného i za situace, kdy i debilovi je jasné, že buďto nic neudělal nebo je to tak maximálně na přestupek - no, prostě, ušlápnutá, zakomplexovaná píča, co dostala do ruky nemalou moc... A má pocit, že si může všechno dovolit, a nic se jí nestane. :sad:

Ty její snahy démonizovat obžalovaného za každou cenu - škoda, že ten trestní rejstřík nakonec nepřečetla - asi věděla, proč - a hlavně mohla začít od štrasburského rozsudku, a pokračovat přes všechny ty zprošťující rozsudky, včetně - a především - toho, co ji tak sere, tedy ten z vlastního soudu, rušící rozsudek z Kladna za blokádu OSZ v Nymburce.

Psychopatka jako když vyšije. :-?

Na soudech bohužel rozhodně ne jediná. Pro ni platí : Škoda každé rány, která padne vedle. :P

Jednou bude před tím soudem viset za nohy dolů a lidi na ni budou chodit veřejně - a rádi - plivat. :-?

A zase jsme u Švehlové (předsedkyně soudu) - protože to je všechno její obrázek. Její dílo. Jestliže u jediného případu jsou dnes minimálně 7 let zpátky dohledatelné stopy psychopatie - jak to, že ještě dělá předsedkyni senátu ?
Jak to, že do Nymburka poslali bez konkurzu evidentního kreténa a psychopata Rajma, což identifikuje každý po dvouminutovém rozhovoru ?!! :roll:

Nomenklaturní kádr - Švehlová - názorný příklad toho, jak ryba smrdí od hlavy.

Jmenuj do čela jednu svini - a za dva roky jich máš plný soud !!!
Švehlovou jmenoval Klaus. Tak co k tomu ještě dodat... :sad:

JF
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-03-02 20:54
Odvolaci senat KS potvrdil rozsudek, protoze Vas chce radsi videt ve vezeni, nez abyste jim fusoval do jejich komunistckych zakonu (hledat logiku v nelogickych zakonech nelze).
Kdyby Vam dali alternativni trest, tak by Vas casto vidali na chodbach soudu a ta predstava, ze by se o sobe docetli na Vasich strankach je privadi k nepricetnosti.
Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-03-02 20:58
Fiala: Jednotné právo je podstata rovnosti každého z nás

zpravy.idnes.cz/.../...

___________

"Jednotné právo" jsme právě viděli v přímém přenosu ... V Plzni - 27x porušen rozsudek o předávání dítěte (matkou, pochopitelně) - dosud ani nesděleno obvinění.

Tady: nejasná právní situace zjevně připouštějící dvojí výklad - nic nezajímá, výklad nevýklad, dokonce ani to, že v době "maření" už ani nebylo na co nastupovat, neb původní výzva byla propadlá - a rovnou do basy, ten nejpřísnější trest, co si vůbec lze v právním systému představit.

Přitom, když mají stíhat sebe - tak nejprve zapřou i nos mezi očima, když to nepomůže (např. když to máte natočeno nebo spoustu svědků), tak začnou blábolit o "ultima ratio", tedy trestním stíhání jako té nejposlednější možnosti, až když všechny ostatní selžou - pokud jde o vás, tak je to vždycky možnost první, jiné ani neexistují - a tomu říkají "rovnost před zákonem". Prasata špinavý, justiční. :-?
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-03-02 21:01
Proč museli zavřít Fialu :

Protože od května 2017 do listopadu 2017 předsedá Česko Radě Evropy (RE).
cs.wikipedia.org/.../...

Všechny členské státy RE se přihlásily k Evropské úmluvě pro lidská práva, na jejíž dodržování je v jednotlivých zemích dohlíženo prostřednictvím Evropského soudu pro lidská práva.

Free CZ

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.