Lošany : Neptejte se povalečů a náplavek !!

Reportáž z Lošan, které jsou prý rozděleny po vrácení rodného statku rodině Mašínů a zejména zveřejnění záměru Zdeny Mašínové vybudovat tam důstojný pomník jak svému otci, tak i svým bratřím, postrádá hloubku pohledu pod povrch a vydává zcela mylně současný stav za bernou minci.

 Ten, kdo točí reportáž, notabene Česká televize, by měl být schopen podat problém v celistvém pohledu, a ne jen současný povrchový vjem bez vysvětlení příčin a souvislostí, a když už, tak zcela nedostatečném.

ČT zajela do Lošan, aby tam natočila reportáž o údajně rozdělené vesnici s komunistickým starostou, která se z jisté části staví proti paní Zdeně a jejím současným záměrům po navrácení ruin statku kolínským soudem jeho původním majitelům, resp. jejich dědičce.

 V reportáži sice zaznělo i hodnocení historika z ÚDV o tom, že ti, co Mašíny v Lošanech odsuzují, mohou klidně být potomky těch, kteří jejich rodině působili ta největší příkoří, ale nebylo dostatečné a vyznělo příliš okrajově.

V reportáži naopak nezaznělo něco daleko důležitějšího - a přitom by stačilo vrátit, resp. projít zpět vysílání ČT (Zpráv) o rok zpátky - a najít - a propojit s touto - jinou reportáž, "čistě náhodou" rovněž z Kolínska - o vztyčení pomníku vysídlení tamějších rodáků, ze kterého se tamější vesnice dodnes nevzpamatovaly - aby nám bylo jasno.

Nyní - malý exkurz do první republiky, kdy naposledy u nás byly ještě relativně normální poměry a věci tak, jak mají být a jak byly po celá staletí.

Kolínsko bylo jednou z nejbohatších zemědělských oblastí země - s těmi největšími statky - a logicky - i nejbohatšími sedláky. To právě proto - a zrovna Kolínsko - to po vítězství komunistů tolik odneslo.

Tam, kde jinde stačilo "združstevnění" s několika zavřenými - největšími - sedláky (a zbytek se pak už sám poddal, sklopil hlavu a šel do družstva), na Kolínsku stačit nemohlo, resp. by se tam nikdy neujalo ani násilím. Což komunisté - při své neochvějné zvířecí schopnosti vycítit a identifikovat skutečně nebezpečného nepřítele - rychle pochopili - a Kolínsko -  VYSTĚHOVALI.  Především vesnice. Odnesla jich to celá řada a nevzpamatovaly se dodnes.

Na jejich místa přišly nefalšované naplaveniny, tedy chátra (obvykle bezdomovecká), posbíraná po celé zemi, která se ve zpustlých statcích usadila jako námezdní pracovní síly státních statků, ze skutečných a původních prosperujících statků nově komunisty vytvořených.

Kdo se ostatně chodí povalovat do hospody ? Na venkově ?! Kde má každý svůj dům - a na něm práce od rána do večera, zvláště pokud má k tomu ještě i hospodářství ??

Přitom stačila jediná otázka : Odkdy žijete v Lošanech, případně - žili tady Vaši rodiče, a prarodiče ?

A hned by bylo jasno, koho se vlastně ptají.

Copak by bohatá selská vesnice, s původním obyvatelstvem, kdyby tam bylo zůstalo,  mohla mít za starostu komunistu ??? Už jenom tohle že nikoho nepraští do očí !!

Argumenty oněch hospodských povalečů, zcela mylně vydávaných za "obyvatele Lošan", byly jak okopírované z komunistických brožurek :

Že režimu (Mašíni) moc neublížili ?? Že zabíjeli hlavně nevýznamné lidi ?? Že měli - když už - zabíjet velké komunistické funkcionáře ??

Jenže - k těm není tak jednoduché se dostat, ti jsou - a vždy byli - zatraceně hlídaní - a Mašíni si nejprve museli opatřit vůbec nějaké zbraně, aby měli aspoň jakous takous šanci. A získat zkušenosti.

To snad měli jít na ÚV KSČ a zdvořile požádat  : Prosím vás, nebyli byste tak hodní, a nedali nám pár samopalů, my vám totiž právě chceme vyhlásit válku ??!!

Mašíni předvedli zázrak. Udělali všechno, co taková skupina lidí udělat vůbec může, dokonce lze říci, že výrazně posunuli hranice možného. Pokud by chtěl někdo tvrdit, že udělali málo - pak by neměla smysl žádná odbojová činnost nikdy a nikde, protože žádná v daných podmínkách (s daným počtem lidí a omezenou výzbrojí) nedokázala víc - ať už vezmeme odboj za 2. světové války kdekoliv po okupované Evropě, včetně partyzánů ve Francii, Norsku, Jugoslávii, slovenského povstání či odbojových skupin v týlu východní fronty, ale i záškodnických skupin, známých britských Commandos, vysílaných na speciální akce do týlu nepřítele.

Pokud má někdo představu, že v pěti lidech měli Mašíni porazit celou StB, SNB, milice i armádu a do týdne zorganizovat úspěšný státní převrat, případně ještě odrazit předpokládatelnou ruskou agresi, tak jen dává výmluvnou vizitku vlastní inteligence a přehledu.

Vítězství ve válce se ostatně skládá ze stovek malých vítězství právě takových, jaké předvedla skupina bratří Mašínů.

Ale největší přínos Mašínů není v tom, kolik lidí skutečně zabili nebo kolik stanic SNB přepadli - ale v tom, že dali vzor. Neopakovatelný, neuvěřitelný vzor a příklad : Že na násilí je nutno odpovědět zase násilím a že ta odpověď může být dokonalá a úspěšná, nebo, chcete-li, dokonale úspěšná.

Druhou stranou je pak skutečnost, zmíněná i plukovníkem Stehlíkem, totiž že zaseli strach do řad nepřátel - tedy komunistických mocenských složek - a názorně jim předvedli, že pokud rány rozdávají, mohou také občas nějakou chytnout zpátky. A může to i dost bolet.

Což byl pocit pro ně do té doby nepoznaný. Viděno z obou stran.

Výmluvně o tom svědčí zejména jejich vzpomínky na probití se cestou přes NDR do západního Berlína, kdy opakovaně zažili zblízka východoněmecké vojáky a policajty, kteří - když se dostali do kontaktu s nimi - zběsile odhazovali zbraně a prosili o život. Oni !! Do té doby zvyklí být neomezenými mocipány a jenom rozkazovat !!!

Ve srovnání s takovými titány odboje jsou pak běžní hospodští povaleči v Lošanech pochopitelně o to titěrnější a směšnější. A závist z pocitů malosti je vlastností takových lidí číslo 1.

Ptáte-li se na názor na Mašíny a jejich muzeum, ptejte se rodáků z Lošan, těch, kteří ve vsi žili před r. 1948, a prokazatelně ještě počátkem 50. let. A hlavně těch, kterým komunisté sebrali statky a veškerý majetek a vysídlili je na okraj společnosti, obvykle do vyklizeného pohraničí.  

Protože jedině tak můžete získat alespoň trochu objektivní názor.

A tohle ??

Asi jakobyste se přišli zeptat na vraždění v Osvětimi do domova důchodců, vyhrazeného bývalým příslušníkům SS.

 http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/217452801240012/video/535058

________________

 

Belohnung !!

Marně vypisovaly na podzim 1953 tehdejší východoněmecké úřady vysokou odměnu za dopadení Mašínů... 

"Belohnung" si nejen neměl kdo vybrat, ale brzy se i pětadvacetitisícová armáda VoPo a vojáků začala třást strachy o život ...

________________

________________

Soud řeší další vysídlování sedláků v 50. letech, obžalovanému je 94 (a bude to zjevně "řešit", dokud obžalovaný nenatáhne brka... Asi jako s Grebeníčkem už před 25 lety... )

________________

http://www.lidovky.cz/soud-zacne-resit-kauzu-vysidleni-selskych-rodin-v-praze-vychod-psn-/zpravy-domov.aspx?c=A170404_080802_ln_domov_ELE

________________

________________

 
 
 
 
 

________________

Comments  

0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-04 12:52
Šéf Mironetu "věří..." Asi ještě nezažil "odškodňování" Babišovskou justicí... :-?

Alzu už nedoženeme, ale lidé nám fandí. Odškodné za razii nás vrátí na výsluní, věří šéf Mironetu

zpravy.aktualne.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-04 12:56
Odvazni a Sracky:

Zatimco Masinove se nikdy nespokojili s Komunistickym systemem a odvazne proti nemu bojovali, tak dnes, v dobe udajne svobody slova, se nenajde skoro nikdo, kdo by sel na Demonstraci proti bezpravi v CR a pouze svym hlasem projevil solidaritu s protipravne uveznenymi osobami a zadal zruseni komunistickych zakonu a podvodu na narodu - Listiny ZLP s komunistickym vykladem (podepsana byla UMLUVA ZLP s Evropskym vykladem). :sad:
Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-04 13:01
Další prezident ??

info.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-04 13:02
... a zase ta Kroměříž :sad: O.

novinky.cz/.../...
0 # Kedul 2017-04-04 14:21
„V případě, že zjistím jakoukoliv psychickou újmu dětí v souvislosti s takovýmto necitlivým a nevhodným zacházením s dětmi, vyvodím z toho vůči vám osobní zodpovědnost,“ varovala sociálku psycholožka.

Ze by konecne rozumna osoba, ktera chape co to znamena zajem ditete? .... ale tu samozrejme organi poslouchat nebudou :(
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-04 13:04
Když někdo nedodá, co se od něj předem očekává :

Obžalovaný znalec z kauzy Janoušek: Revizní posudek nemá logiku a je vymyšlený

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-04 13:06
Exekucím čelí manažeři i senioři. Trápí je hlad a myšlenky na sebevraždu

zpravy.idnes.cz/.../...

_______________

Zato exekutory hlad rozhodně netrápí, jejich prezidentka si už sama ukradla dva byty :

Viz : Malá (ale spíš velká...) domů :

www.ceskatelevize.cz/.../535057
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-04 13:07
Zaorálek si předvolal britskou velvyslankyni. Vadí mu osvobození muže, který v Londýně ubil Čecha

zpravy.aktualne.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-04 14:44
250 tisíc je pro něj natolik směšnou částkou, že jí netřeba věnovat pozornost ... :-?

novinky.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.