Pasivita Senátu je ztěží uvěřitelná

A pak se někdo může - naivně - divit, proč Senát nemá u většiny obyvatel žádný respekt a voliči volby do Senátu masově ignorují.

Oficiální sdělení Senátu k tomu, že senátor Czernin nic ve své funkci nedělá, je následující : 5 let se na to mlčky dívejte - a pak můžete podpořit někoho jiného ... 

 

 

 

_____________________

 

 

Senát Parlamentu ČR

 Bc. Michal Hoffmann

 

Vážený pane Hoffmanne,

                              Jsem rád, že ve své odpovědi ze dne 5. dubna používáte termínu, že se senátor Czernin „účastní“ jednání výborů, což chápu, jako že tam občas zajde a mlčky posedí a dalšího nic nedělá – a pevně věřím, že tomu tak i je.

               Nemyslím si, že by bylo pouze věcí senátora Czernina, jak komunikuje se svými voliči, je to i věcí Senátu jako takového a pokud tak dosud neučinil, což je ostuda sama o sobě, nechť tak neprodleně učiní - a stanoví základní povinnosti senátora ve vztahu k voličům, protože – jak vidět – některým senátorům to zdaleka není jasné, a p. Czerninovi v první řadě.

               Nechápu, jak se může Senát podivovat nad tím, že má malý, až mizivý respekt u voličů a následně pak i zájem o senátní volby, když za 20 let své existence nebyl ani schopen stanovit tak základní pravidla, jako jsou povinnosti senátora ve vztahu k voličům, přičemž tou nejsamozřejmější je, že se senátor se svými voliči pravidelně stýká a snaží se řešit jejich problémy a legislativní podněty, zvláště, když ho o to volič výslovně požádá.

               Vaši radu, abych příště podpořil jiného kandidáta, chápu jako dobrý vtip, jistě víte, že jsem kandidoval v těchto volbách spolu s p. Czerninem, na rozdíl od něj jsem měl od počátku naprosto jasno nejen jak se mám chovat k voličům, ale i v tom, co chci v Senátu prosadit, což Czernin zjevně neví dodnes a jediné, co ho zajímá, jsou jeho nové masné krámy, jediný to viditelný a hmatatelný výsledek jeho senátorování.

Jistě chápete, že takový senátor je obecně k smíchu a povšechně na nic a pokud tohle chápe on jako „službu vlasti“, jak o tom všude vykládá, tak já takový výkon mandátu chápu pouze a výhradně jako službu sobě, své rodině a svým statkům, kvůli kterým také ostatně do Senátu šel, aby si tam pro ně mohl obstarávat dotace.

               Naprosto mě fascinuje Vaše neuvěřitelná pasivita, se kterou se chcete – a ještě to radíte ostatním (!!!) – více než 5 let (!!!) na toto senátorské flákání, zneužití postavení a podvod s jeho platem v klidu dívat.

               Já se na to v klidu dívat nehodlám, už proto, že 5 let je zatraceně dlouhá doba na to, aby se v ní někdo za naše peníze flákal v Senátu - a jsem pevně přesvědčen o tom, že pokud senátor svou funkci nevykonává (a „chození“ – jak Vy to správně nazýváte – na výbory - rozhodně není profilová činnost senátora), je na Senátu a jeho předsedovi, aby v daném volebním obvodě vypsal nové volby.

               Myslím, že po zohlednění dosavadní činnosti p. senátora Czernina, pokud se jí dostane dostatečné publicity, už nedostane ani polovinu hlasů, které ostatně dostal nikoliv díky své osobě, natož pak díky svému – dodnes neexistujícímu – programu – ale výhradně a jedině díky drahé a masivní volební kampani, na kterou ostatní kandidáti neměli dostatek prostředků.

 

               S pozdravem

                                                                                                                                     Ing. Jiří Fiala

 

___________________

 

Pí Eva Davidová, tisková tajemnice, Senát PČR

 

 

 

 Dobrý den, paní tisková tajemnice,

 

z odpovědí Senátu ohledně celkové nečinnosti senátora Czernina vyšlo najevo, alespoň jak jsem to pochopil, že senátor žádné povinnost nemá a že je jenom na něm, co vlastně dělá nebo nedělá, případně že nikoho nezajímá, pokud 6 let nedělá vůbec nic.  

Rád bych se proto zeptal, zda má Senát nějaké vysvětlení pro skutečnost, že senátorům vyplácí řádný plat, a to zas ne tak malý, a přitom za tento plat VŮBEC NIC NEPOŽADUJE, a dále, jak je možné, že po 20-ti letech činnosti Senátu dodnes nejsou stanovena ani základní pravidla pro činnost senátora, tedy alespoň minimální povinnosti, které má jak k Senátu jakožto instituci, tak především ke svým voličům, neboť pro ně tam přece především je (a z jejich daní je placen).

Rád bych si, jakožto redaktor serveru www.k213.cz, Vaši odpověď natočil naživo na kameru, následně pak bude zveřejněna na našich webových stránkách.

Sdělte mi, prosím, termín, kdy by to bylo možné - v průběhu příštího týdne prakticky kdykoliv, od úterka do čtvrtka, udělám si čas kterýkoliv den.

Za vstřícnost předem děkuji a jsem

 

S pozdravem

 Ing. Jiří Fiala

redaktor serveru K 213

 

___________________

12:28 (před 3 hodinami

 

Dobrý den, pane Fialo,

 Senátoři vykonávají mandát podle Ústavy ČR v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Kromě Ústavy vymezuje práva a povinnosti senátorů (stejně tak i poslanců) ještě Jednací řád Senátu a Zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců

a poslanců Evropského parlamentu. Kancelář Senátu vyplácí plat všem senátorům, kteří na něj podle zákona mají nárok. Otázka „minimálních povinností senátora“ je dotazem spíše politického charakteru. Obdobně jako Poslanecká sněmovna se řídíme pouze uvedenými zákonnými normami.

 S pozdravem

 Eva Davidová

___________________

Jiří Fiala <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

15:46 (před 1 minutou)
 
komu: Davidová

 

Dobrý den, paní Davidová,
 
já si nemyslím, že by otázka, jestli senátor vůbec něco dělá, nebo ne, byla otázkou politického charakteru. To je věcí zaměstnavatele (zde státu), jestli od svého zaměstnance vůbec něco požaduje.
 
A pokud nepožaduje, tak proč ne a proč ho nechává se 6 let flákat.
 
Nezapomínejte, že státní peníze nejsou soukromé, jsou to peníze daňových poplatníků, a ti mají právo vědět, co se s nimi děje a proč se to s nimi takto děje. A nevěřím, že by většina z nich souhlasila s tím vyplácet 6-ti letou rentu někomu za nic, tedy aniž by za ni cokoliv odváděl.
 
Jestliže dodnes nebyly stanoveny základní povinnosti senátora, tak za to jistě někdo nese odpovědnost - i politickou - a na tu jsme se chtěli zeptat především.
 
Proto bych rád, abyste se k tomu buďto Vy, nebo někdo, koho Senát tím pověří, na kameru vyjádřili, proč tyto povinnosti nejsou dodnes stanoveny a od senátorů v průběhu jejich mandátu nikdo nic nechce.
 
S pozdravem
 
Ing. Jiří Fiala
za server K 213.cz

 

___________________

___________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-07 11:28
Ústavní soud odmítl stížnost dědiců Bati ve sporu o náhradu

www.ceskenoviny.cz/.../1470283
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-04-08 08:10
Častá - a zcela lichá - výmluva matek na kojení, se kterou si erudovaný soudce snadno poradí. Jenže - kde takové brát, když nejsou, že ??

novinky.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.