Nepřeceňujte kabaretní vystoupení na vládním jevišti

ve špatném obsazení a s prošlými vstupenkami !!

 I když víme, že naše reportáže ze soudů a státních zastupitelství jsou tím, co má největší sledovanost a co naše čtenáře zajímá bezesporu nejvíce a co také činí naše stránky unikátními ve srovnání s jakoukoliv jinou obdobou zpravodajství, nebudeme ignorovat ani ty hlasy čtenářů, kteří postrádají v našich článcích komentáře a stanoviska k poslednímu vládnímu vývoji, kde spory mezi Babišem a Sobotkou vyvrcholily podáním demise celé vlády.

Těší nás, že vás zajímá, co si o tom myslíme, ale na druhé straně : Musím zchladit vaše nadšení a očekávání (komentářů na našich stránkách).

Protože my si - na rozdíl od mainstreamu - myslíme, že je to dění zcela podružné a bezvýznamné, prostě - nikoliv laciný, přesto špatný kabaret, a to jak co do scénáře, tak - a to zejména - co do obsazení.

Oba hlavní aktéři jsou totiž špatní - jak Sobotka se svou ČSSD, tak Babiš se svým ze smetišť posbíraným hnutím ANO - a že se perou mezi sebou ( o moc a přízeň voličů), se sice dá pochopit, ale ne podporovat - byť i tím, že se o to přehnaně zajímáte.

Nikdo z nich nic nového nepřináší, ani nepřinese, tedy ani neřeší a nevyřeší, věřím, že i ti největší zaslepenci už pochopili, že samozřejmě ani Babiš ne, už proto, že byl a je od samého počátku součástí systému a nikdy jím nepřestal být, zoufale konformní a servilní jako všichni ostatní, ač se pokoušel o imyč přesně opačnou - takže nadít se od něj zásadních změn může jen naprostý naiva a slepota - a jestli bude vládnout ten nebo ten, případně v jakém poměru bude namíchán tento mrazivý a značně jedovatý koktejl, je vcelku nezajímavé - a vězte že i naprosto podružné a bezvýznamné - intermezzo, kterým netřeba se blížeji zaobírat.

Možná to bude znít divně, nebo na první pohled nepochopitelně, ale vězte, že pro průměrného Čecha je dnes mnohem důležitější, jak dopadne reforma justice v sousedním Polsku, nežli to, jak dopadnou kabaretní mocenské tanečky mezi Sobotkou a Babišem, případně dalšími stejně špatnými šantánovými tanečníky.

V Polsku o něco skutečně jde, tamní vláda něco nového přináší a chce přinést, chce změnit špatnou postkomunistickou justici a dostat ji co nejrychleji na úroveň běžnou v tradičních demokraciích - což je úkol hodný obdivu, zejména, pokud by se skutečně podařil.

Naše země má stejný problém - samozřejmě bez ohledu na to, zda je v médiích popularizován či nikoliv a zda si ho je průměrný Čech vědom - a polské výsledky se budou brzy velmi osobně dotýkat každého z nás, zejména pokud s justicí přichází - nebo přijde - v budoucnu do styku. A to můžete být, přátelé, kdykoliv kdokoliv.

Jestli u nás bude vládnout vláda špatná nebo ještě horší - což je současný stav - zas tak důležité není. Na politické scéně není doposud nikdo, kdo by si byl skutečně zásadních problémů vědom, natož aby nabízel jejich řešení.

A sledovat tanečky špatných klaunů v drahém, a přesto špatném šantánu - to může být pouze kratochvílí lidí, kteří nemají (možná cíleně) do čeho píchnout.

Dost možná i proto byly vymyšleny - a jsou i nyní realizovány.

 

__________________

__________________

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________

____________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-04 15:28
Jako vždy -  jsi skvělý prorok.
Kašpaři každým coulem : :sad:

novinky.cz/.../...

+F+
0 # Saxána 2017-05-05 08:26
K přímé volbě prezidenta by se hodilo - nepřímá volba každého člena vlády hlasováním obou komor (i odvolání).

Jan Kysela
www.facebook.com/.../
0 # Saxána 2017-05-05 08:30
Aby nedošlo k mýlce - návrh Chalupová :) /inspirace Švýcarskem/
K přímé volbě prezidenta by se hodilo - nepřímá volba každého člena vlády hlasováním obou komor (i odvolání).
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-05 16:20
Štrasburk trestá Česko za regulaci nájemného. Stát musí zaplatit stěžovatelům

zpravy.e15.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.