Volil bych Čunka

Lidovci propásli skvělou šanci. Mohli mít v čele Čunka. Nebudou.

 Pokud jste si nevšimli, lidovci měli o tomto víkendu sjezd. A na poslední chvíli se Bělobrádkovi postavil protikandidát - Jiří Čunek. Prohrál. Bohužel.

V rádiu o tom slyším komentář, v podstatě jak je to dobře, že prý dali přednost mladé generaci politiků.

Připomeňme jen, že mladý = nezkušený, snadno zmanipulovatelný -  a naivní, v politice to platí dvojnásob.

Pokud Čunek v mezičase nezpychnul a sláva mu příliš nestoupla do hlavy, pak si dovolím tvrdit, že to je jeden z mála politiků - do nepohody. Politik, který se na vás jenom nezubí z plakátů, ale za kterým je také něco vidět a který má odvahu se do něčeho zásadního pustit.

Jako jeden z mála má také hned zkraje svého aktivního působení typickou a symbolickou zkušenost s justiční mafií, která ho chtěla - na objednávku - odsoudit za neexistující korupci. Proč asi ??

Právě proto, že nezapadal do šablonovitého schématu, nedal se podplatit, ani zastrašit. Tím pádem ale ani vydírat. Čímž nesplňoval základní kádrový profil čelného politika.

Čunka jsem - nejednou - poznal osobně, stejně jako měl odvahu vypakovat Cikány ze Vsetína, stejně tak měl - jako jediný - odvahu přijít za mnou do vězení na Pankrác. Nikdo jiný ji nenašel, ti pak, kteří o lidských právech hovoří od rána do včera, především. Takovému člověku bych se nebál svěřit do rukou ani osud strany, ale ani státu.

Naproti tomu - co jsem zatím viděl výstupy od Bělobrádka, hovořily právě a jedině o té naivitě, nezkušenosti, ba hlouposti. Ať už jde o výroky o samoživitelkách, nebo - a to především - že si klidně zůstane v Americe na praxi, když je po volbách a sestavuje se u nás nová vláda. A on v ní má vystupovat.

Bělobrádek je - podle mého názoru - vysoký manekýn, předhozený davu (hlavně fanynek), aby ho (je) přítáhnul. Kdyby nad ním jedinkrát zahřmělo, je s celou slávou rychle konec.

Svět už tolikrát naletěl hezkým manekýnům, že by si snad mohl pamatovat, že pokud chce něčeho dosáhnout - v jakémkoliv oboru - nepotřebuje manekýny, ale právě lidi do nepohody.

Lidovci promarnili velkou šanci. Neboť hloupost je mezinárodní, přenositelná a zjevně vůči ní nejsou imunní ani lidé obracející se k Bohu.

S Čunkem se mohla na scéně objevit strana (a tím i síla), která mohla otočit kolem dějin směrem k pořádku a fungujícímu, prosperujícímu, ba i slušnému státu.

S Bělobrádkem to bude zase jen snadno vydíratelná a snadno ovlivnitelná masa, nikomu nebezpečná.

Proto se asi taky - teď mi to dochází - v tom rádiu tak radovali.

Z Čunka by se radovali daleko méně. Protože ten umí zatočit s grázly. A nebojí se jich.

Ani těch v rádiu.

Zázrak se tak opět odkládá - někam na neurčito.

A jsem si jist, že nejpozději po volbách si na má slova lidovci rychle a rádi vzpomenou.

 

____________________

____________________

Na závěr sjezdu byl představen nový volební program strany - je mi líto, ale - bratři a sestry - o ničem.

Podpora rodin s dětmi.  A - kterých rodin ?? Těch pár, co přežijí nájezdy feministických spolků a zvlčilé feministické justice, snažící se rozvrátit každé manželství ??

Konečně, tenhle blábol mají v programu snad všechny strany - takže pro něj lidovce asi volit nikdo nebude.

Přidání na platech státním zaměstnancům ?? Tedy - policajtům, hasičům ? A co soudcům ?? Těm taky - nebo ti už mají dost ??

Jakékoliv zvyšování platů těchto lidí bez podrobné analýzy jejich práce a požadavků na její zlepšení, v případě policie zlepšení naprosto zásadní, od rozvratu a svévole k modernímu nestrannému aparátu výkonu práva demokratického státu, je pro občany zcela nepřijatelné, bez ohledu na to, zda ekonomika zrovna roste, nebo ne.

Dále tu máme - makroekonomické požadavky - na zvýšení zbrojního rozpočtu na 2% - budiž, to se ale běžných občanů příliš nedotkne nebo to vůbec nepoznají - a upevnění pozic a spolupráce s NATO a EU - tedy obecné prozápadní požadavky, se kterými lze sice souhlasit - ovšem zase jim chybí to hlavní : Totiž požadavky na to, jak má ta spolupráce - především v EU - vypadat. A podporovat KAŽDOU  spolupráci určitě smysl nemá. Stejně jako podporovat EU plné levicových postkomunistických úředníků, jejíchž výsledky práce se měří jedním nesmyslem za druhým (starosti o pomazánkové máslo a jak se má jmenovat, určitě není to, co by mělo hýbat Evropskou unií).

Co v programu naopak chybí zcela - to je analýza stavu justice a především pak program - co s ní.

Pokud to tam nebude, je mi líto, ale nevíte nic o životě v zemi, kde se snažíte mít podíl na vládě - a platí, co jsem napsal o Bělobrádkovi výše : Nic nepředvedl, v názorech je naivní jak malé štěně a o problémech této země nic neví.

Je mi líto, takovou stranu nevolím, i kdyby se na hlavu postavila a rozdala mi balónků a notýsků, co kapsy ráčí...

Takový program - ostatně v mnohém stejný jako u ostatních stran - nemůže nikoho přesvědčit, proč by měl volit právě lidovce.

A dokud tomu tak nebude - pak - farewell, lepší bílý lístek než předem ztracený hlas.

 

___________________

___________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-28 12:23
Syn polské premiérky bude knězem.

wpolityce.pl/.../...

Syn polské premiérky Szydlové Tymoteusz přijal kněžské svěcení.

Freeeurope :-)
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-28 12:36
Projev polské premiérky v odpověď na násilné vnucování emigrantů Polsku ze strany EU

Tenhle projev polské premiérky pronesený v Sejmu (parlamentu) tento týden se  rozletěl dokonce do světa, a tak jsem našel video i na americkém webu. Ale přesný překlad projevu premiérky z těchto amerických stránek přepisuji do češtiny z polského originálu, jenž ale bude i sám o sobě českému posluchači srozumitelným. Link s videem klikni:

milo.yiannopoulos.net/2017/05/polish-pm-refugees/

Přesné znění projevu v češtině:

 “Nebudeme se účastnit  šílenství bruselských elit. My chceme pomáhat lidem, a ne politickým elitám. My máme odvahu, máme odvahu říci, my máme odvahu zadat evropskýám elitám otázku:  Kam směřujete? Kam směřuješ Evropo? Povstaň z kolen, vzbuď se, povstaň  ze své letargie, nebo v opačném případě budeš každý den oplakávat svoje děti”
“Jestli  si nevšímáte toho, jestliže si nevšímáte, že ohrožení terorismem je dnes fakt,  který se každého dne může dotknout každé země v Evropě  – a jestliže si myslíte, že Polsko samo se nesmí bránit, tak jste ruku v ruce s těmi, kdo míří touto zbraní proti Evropě, proti nám všem.

Třeba říci jasně a přímo, to je útok na Evropu, na naši kulturu. Proč o tom hovořím? To je právě dobrá otázka, neboť na tuto  otázku si musíme odpovědět v Evropě všichni: Zda chceme politiky, kteří říkají, že  si všichni musíme zvyknout na teroristické útoky, jež oni nazývají “incidenty”, anebo zda chceme politiky silné, kteří si všímají ohrožení, a účinně proti němu bojují.
________________

Komentář nechávám na čtenáři. Destruktivní opozice,  jíž ta hlásná trouba z pražských Kavčích hor i různé babišovké noviny, líčící tuto "opozici" za projev odporu lidu proti prý populistické vládě Práva a Spravedlnosti, samozřejmě tento projev v Polsku zesměšňuje. Televize TVN, kterou česká mainstreamová  media líčí jakoby to bylo hlavní polské medium, vyslovila v odpověď úžasné "moudro":

(video viz link wpolityce.pl/.../...):


"Přijímáme těch 7000 běženců (vnucovaných Německem - pozn.) a mezi nimi bude jede atentátník. Vyhodí se do povětří a zahyne 10 Poláků, ale zachránili jsme život 6999 osob, které utíkaly před válkou."
Co na to čtenáři?


Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-28 14:14
U těch běženců lze počet kvalifikovaných najít asi tak jak jehlu v kupě sena. Ta  (případně) nalezená „jehla“ už dávno někde pracuje, nebo vede řemeslo atd., zatímco soudružka Merkelová cpe státům Visegrádu i některým dalším  státům hlavně všechna (v Německu) nezaměstnatelná nemakačenka...

Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-29 14:53
A pak - proč se tady nemůže k lepšímu nikdy nic změnit...

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-06-05 16:34
Své nekonvenční myšlení projevil Čunek i zde :

Za neplacení výživného mohou především ženy.

krajskelisty.cz/.../...A má pravdu. Nemalá část nezaplaceného výživného není ani lajdáctví, ani platební neschopnost, ani nezájem o děti - ale odveta za naschvály působené matkami na dětech.

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.