Autorům petice proti reformě polského soudnictví

 

Zejména pak pánům Rychetskému, Baxovi, Šámalovi,

 

Pelikánovi a pí Šabatové

 

 

 

                                                                               

 

 

 

 

 

 Ostrov n. Ohří, 31. Července 2017

 

 

 

     Vážení představitelé české justice a další spolunamočení,

 

plně chápu vaše obavy o údajnou nezávislost polské justice a starost nad prý bezprecedentním útokem na ni, neboť je osvědčenou staletou zkušeností, že potrefená husa vždy spolehlivě zakejhá – a také, že i ta nejposlednější husa bezpečně pozná, že teď jde právě o ni.

 

     Vy nesete plnou odpovědnost za současný stav české justice, tedy té, která je – asi jen podle vás – naprosto v pořádku a plně nezávislá. Nezávislá na platných zákonech, na základním mravním cítění obyvatelstva, ve skutečnosti nikým neřízená a nekontrolovaná, zodpovědná jen sama sobě a se skutečnou jedinou starostí: Zajistit bezpracný ráj na zemi pro své nemnohé členy a nikomu z toho neskládat účty. Už se ani netajíte tím, že je vám úplně jedno, jak sloužíte této společnosti – ač právě to je ve skutečnosti jediným smyslem vaší existence – natož pak, nakolik je s těmito službami ostatní společnost spokojena.

 

     Odtrženi a zcela izolováni nejen od této společnosti, ale zejména od právních a mravních tradic této země, vytvořili jste unikátní stav, který nemá v historii srovnání a obdoby:      Bez cizího přímého vlivu, tedy bez cizí okupace či nadvlády, nastolili jste vládu nekontrolované zvůle hrstky mravního bahna společnosti nad všemi ostatními, se kterými nakládáte, jak byste zasluhovali především vy sami: Jako s odpadky a hnojem.     Této svévoli a zvůli, za kterou jste plně – a to nejen morálně, ale i právně a fakticky – odpovědní, pak máte tu drzost říkat „nezávislá justice“.

 

     V těchto dnech vyšla knížka o případu Nečesaný, popisující podrobně praktiky vaší absolutní bezzásadovosti a bezohlednosti.  Kdybych svoje paměti a svoje zkušenosti s vámi sepsal já, byla by to ne útlá knížka, ale …….  soubor hrůz na celý regál knihovny, právně zcela neobhajitelných a lidsky naprosto nepochopitelných.

 

     Na některých těch hrůzách se někteří z vás už podíleli osobně, ať už nepřímo (zodpovědností za příslušné soudy), či dokonce přímo – viz Anna Šabatová a její hloupá a nekvalifikovaná stanoviska k případu mých dětí z r. 2004, kdy se ještě mnohé dalo zachránit, smetená ze stolu o 2 roky později výrokem ESLP, či její poslední – a velmi současné – stanovisko k petici občanů žádající moje propuštění – podle kterého – jako obvykle – „nemůže vůbec nic dělat“.

 

     Ta vámi proklamovaná „nezávislost justice“ ve vašem pojetí znamená především beztrestnou zvůli si kohokoliv uvěznit na libovolně dlouhou dobu, a především pak svoje oponenty a kritiky. V současnosti jste došli už tak daleko, že mě vězníte za dodržování trestního řádu, když vámi řízené soudy se od něj odchýlily natolik, že lze konstatovat, že bez jakéhokoliv mandátu si vytvořily zákony vlastní, které nikdo – natožpak k tomu určené parlamentní orgány – neschválil. To je skutečný a bezprecedentní útok na demokracii a její podstatu, jestliže nikým nevolení soudci se zcela vymkli kontrole a vytváří si vlastní zákony, jež neprošly legislativním procesem.

 

     Útokem na právní stát bezesporu je : programová ignorace platných mezinárodních rozsudku soudů, do jejichž jurisdikce ČR dobrovolně a před mnoha lety přistoupila.

 

     Poláci se naprosto správně rozhodli, že takovou justici – jakou v ČR představujete právě vy- nechtějí a že je s demokracií neslučitelná. Mají v tom naprostou pravdu. Stejně jako v tom, že ať už bude nově vytvořená justice vypadat jakkoliv, nemůže být horší než ta, kterou v současnosti představujete vy.

 

     Kde proto berete tu drzost je o něčem poučovat, něco jim vytýkat – když sami jste se vzmohli jenom na hybrid arogance, bezbřehé zvůle a nezkroceného násilí?!

 

     Mě – pod nejrůznějšími smyšlenými záminkami – vězníte už po šesté. Jediným mým proviněním přitom bylo a je, že jsem chtěl vychovávat svoje děti – a poté, co mi dal zapravdu mezinárodní soud – tak také prosadit v praxi platný a vykonatelný mezinárodní rozsudek. Odpovědí byl arogantní teror nemající v minulosti tohoto státu adekvátní srovnání.

 

     Proč si myslíte, že by i Poláci měli chtít prožívat tento teror na sobě, když – nemusí?     Kolik je u nás Nečesaných, …… /nečitelné/ a dalších, u nichž svou vlastní totální neschopnost vyšetřovat trestnou činnost nahradila nekontrolovaná a „nezávislá“ justice bezuzdným terorem vůči zjevně nevinným lidem?

 

     A můžete mi prozradit, proč by měl kdokoliv – vyjma vás samotných – chtít takovou justici udržet a uchovat?

 

     V jednom se ale rozhodně nemýlíte: Totiž v tom, že po polské reformě, ať už dopadne jakkoliv, budete na řadě vy.

 

     Takto nutně chápu i vaše prohlášení směrem k situaci v Polsku, které – vyjma obav o vlastní koryta – není ničím jiným než bezprecedentním zásahem do vnitřních věcí sousedního svrchovaného státu a útokem na svobodně  vyjádřenou politickou vůli tamních voličů.

 

                                                                                                                                             ing. Jiří Fiala,

 

                                                                                                                                     předseda s.s. K 213

 

                                                                                        v současnosti vězněn    v Ostrově nad Ohří

 

Komentáře  

0 # Saxána 2017-08-05 16:17
Petice autorům : HNUJ VYMETEM ! +F+
0 # Kedul 2017-08-10 11:59
novinky.cz/.../...
V rozporu se zákony i s rozhodnutím ÚS držely soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 9 čerstvě narozené miminko až do jeho 2,5 roku v ústavu.
Žádné kárné řízení s nimi nebylo zahájeno.
soudkyně Jana Tondrová + Renata Vavřichová.
Práci soudkyň přitom zkritizovaly hned tři senáty ÚS

„Nezletilá je fixována na svou matku, kdykoliv se tato vzdálí, musí být nezletilá přesvědčována, že ji neopustí. V důsledku držení nezletilé v ústavu u ní nebyly standardně rozvinuté sluchové a jazykové schopnosti,“ stojí ve spisu.

Zneuziti pravomoci uredni osoby, mareni uredniho rozhodnuti, ohrozovani vychovy ditete, tyrani s trvalym nasledkem, pohrani US.. zvlaste pritezujici okolnosti - soudkyne, nezletila = nejemne 15let natvrdo
0 # Kedul 2017-08-10 12:03
Tedy ten navrhovany trest s prislusnym vyctem trestnych cinu kterych se soudkyne opakovane dopustily coz dokonce poznal i tradicne neustavni US je v pripade pravniho statu kterym neni ceska republika ani omylem ... samozrejme ze se jim nic nestane a jak delali tak delaji vesele dal .. oni nic oni muzou vsechno co si umanou ...
0 # Saxána 2017-08-11 10:01
"Na Zuzanu" má narozeniny Jiří Fiala (politický vězeň). Hodně síly přeji reformátorům justice.✌️
0 # Saxána 2017-08-13 19:47

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.