Dezinfekcí oděrek páchnoucí mrtvole

 lze označit zatčení soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera nebo trestní stíhání soudkyně Lenky Zhoufové z Liberce. 

Každý lékař, by i laik ví, že při akutním ošetření osoby v ohrožení života se postupuje od nejzávažnějších poranění k těm méně závažným, až nakonec zůstanou neošetřené oděrky. 

Útvar pro boj proti organizovanému zločinu předvádí v praxi pravý opak - a dokazuje tak jen to, že se žádným závažným zločinem bojovat neumí, dost možná ani nechce, o justičním zločinu to platí trojnásob - a tak se raději soustřeďuje na oděrky. Ty zvládá... Najít, i vydezinfikovat. 

Je to totéž, jakoby práce kvalifikovaného chirurga, jemuž byla svěřena záchrana celého organismu, byla svěřena mladičké sestře po maturitě - a ta se dala do toho, co jediné umí - totiž vyčistit a obvázat oděrky, zatímco pacient na operačním stole právě vypouští duši. 

Soudce Elischera zatkli za to, že údajně si vzal od Vietnamců, vyrábějících drogy, milionový úplatek. S tím, že jim za to slíbil snížit tresty v odvolání. 

Jeho myšlenkový postup se dá vcelku snadno pochopit : Vietnamci často nemluví česky, od nich se to nemusí ani nikdo dozvědět, krom toho, jestli dostanou 6, 8 nebo 10 let - kdo to chce soudit, jestli to bylo nebo nebylo za úplatek, když to do očí nijak zvlášť nebije (na rozdíl třeba od Zelenky a jeho zrušení rozsudku nad Rathem údajně kvůli nelegálním odposlechům - a jestliže Elischer dostal milion za snížení trestů - můžeme se jen dohadovat, kolik asi tak dostal Zelenka za kompletní zrušení rozsudku, navíc v mediálně nejznámější kauze, jež opravdu - jak se říká - mlátí dveřmi...).

Co to ukazuje ? 

Že je ta justiční pakáž zkorumpovaná prakticky celá, od Vrchního po poslední okresní soud. Mimochodem, naprosto totéž, jenom v menším, jsem viděl 2x za svého pobytu ve věznici v Ostrově, kde soudce Čermák z OS KV vždy záhadně pouštěl na půlku skoro výhradně právě Vietnamce, ač jejich tresty byly jedny z nejvyšších - a když jsem se o tom zmínil předsedovi soudu Fikkerovi, jen pokrčil rameny, že to nelze nijak dokázat. Elischer měl holt smůlu, že ty jeho Vietnamce sledovali - a tak na něj přišli, jinak to dělal samozřejmě dál, jako - jak se můžeme právem domnívat - naprostá většina soudců všech typů soudů, a Vrchního obzvláště. 

Připomeňme, že právě o Vrchním soudě kdysi vyšlo na povrch, že 75% tamních soudců mělo pozitivní lustrace. To bylo zhruba před 15-ti lety, za ministra Němce. 

Co říci k soudkyni, která je vyšetřována za to, že včas neprodloužila vazbu - a své rozhodnutí dodatečně antidatovala ? 

Snad jedině to, že v dnes běžné justiční praxi - je to naprostá běžnost a úplná prkotina. V podstatě jde o administrativní chybu - jak také někdy soudci říkají - písařskou chybu - na kterou svedou klidně kde co, včetně zásadních překroucenim v rozsudcích - a nic se jim nikdy nestane. 

Jestliže je soudkyně Zhoufová popotahována za "takovou prkotinu", kdy jen včas nezajistila na krátký čas formální podklad pro vazbu (ta jinak byla zjevně důvodná) - co by tak asi museli udělat těm soudcům, kteří mě prokazatelně bezdůvodně drželi ve vazbě celé měsíce, a to minimálně v těch případech, kde už o tom dnes není nejmenších pochyb a rozsudky byly zrušeny nebo nikdy nevyneseny a trestní stíhání zastaveno. 

Jak to, že ty nikdo nevyšetřuje a netrestá - a jestliže takováhle administrativní prkotina vynese trestní stíhání, co by tak asi muselo vynést vědomé účelové vytváření celých kauz s mnoha navedenými křivými svědky, jako tomu bylo u nejznámějšího konfliktu z února 2011 na Mičánkách, kde Blázna, řízený a krytý Sváčkem, zinscenoval celé rozsáhlé trestní stíhání, včetně několikaměsíční vazby a mnohaměsíčního následného trestu ve výkonu, kde o křivosti a zmanipulovanosti těchto akcí neměl pochyb nikdo, kdo se jich od začátku zúčastnil ?? A jak to, že tyto lidi nikdo nestíhá, nevyšetřuje a hlavně - netrestá ?? 

Inu - protože toho žádný útvar v současnosti není schopen, protože ministrem spravedlnosti je neschopný Pejsáček a ministerským předsedou bývalý estébák - a ne přesvědčený, svědomitý a morálně vyspělý demokratický politik, kterému jde o hladký a správný chod státu, a ne o vlastní prospěch a preference. 

To, co v současnosti v justici vidíme - a to, co by se tam správně mělo dít - je asi jako rozdíl mezi lacinou pouťovou atrakcí - a špičkovým chirurgickým výkonem na světově proslulém pracovišti. 

A na ten si ještě budeme muset zatraceně počkat. 

Ale i tak - to přece něco ukazuje. Totiž - kdo jsou převážně dnešní soudci a z jakých vrstev se rekrutují. 

Říkat, že to jsou postkomunističtí soudci, případně potomci soudců komunistických - to v praxi znamená asi tohle : Bezskrupulozní, amorální grázlové, kteří mají jedinou hodnotu - a tou jsou prachy. V jakékoliv podobě, v jakémkoliv množství. 

Mravnost a morálka jsou jim k smíchu, stejně jako byly k smíchu jejich dědům, kteří posílali na šibenice odpůrce komunistů jako na běžícím pásu - a nebáli se ani svědomí, ani morálního zatracení, ani veřejné, ani rodinné ostudy. Prostě jim bylo všechno jedno - všechno zaprodali a obětovali vlastní kariéře a vlastnímu - velmi pomíjivému - prospěchu. 

Bez morálky to prostě nejde - a nikdy nepůjde. 

Justice je službou státu. A dokud v ní nebudou lidé, kteří službu spravedlnosti nebudou brát jako svoje celoživotní poslání, jež jsou ochotni klidně dělat i zadarmo - do té doby to bude jen opovrženíhodná banda chamtivých dacanů, a ne morální elita společnosti, mající jít příkladem a vzorem pro všechny ostatní. 

Tak, jak to - snad - kdysi, před válkou, bylo. A jak to - snad - někde ve vzdálené budoucnosti - zase bude. Ale ne samo, ne bez přičinění - a ne za netečného přihlížení ostatních. 

 

 https://zpravy.idnes.cz/ivan-elischer-soudce-vrchni-soud-v-praze-uplatek-obvineni-zasah-pw3-/domaci.aspx?c=A180313_175017_domaci_ane

 

http://www.ceska-justice.cz/2018/03/policie-obvinila-soudkyni-liberce-kvuli-nezakonne-vazbe/

 

 https://zpravy.idnes.cz/zasah-policie-prazsky-vrchni-soud-ivan-elischer-fth-/domaci.aspx?c=A180313_091059_krimi_hm1

 

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2018-03-13 19:57
A to jen nepatrně pozvedli pokličku, pod kterou to bublá. O.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-03-14 16:13
Vtip dne: Začínají fungovat kontrolní mechanismy, komentuje případ zadrženého soudce Elischera Pelikán J))))))))

zpravy.aktualne.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-03-14 16:14
"Dezinfekci" na soudech provadi zatim jen Polsko.
Slovensko bude zrejme nasledovat po odstoupeni Ficovy vlady.
Cesko jeste zdaleka nezacalo!
Vychodni Evropa je i 30 let po revoluci stale tam, kde byla. Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-03-14 16:28
Slováci nedůvěřují policii a soudům, vyplývá ze zprávy europoslanců

novinky.cz/.../...
____________

No - vida !! A u nás ti pitomci důvěřují ?? Pak jedině vidět, že vůbec neví, o čem je řeč a jak to tam vypadá.

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.