Estébák problémy neřeší, ale vytváří

 Resp. kamufluje ty malé - a tím vytváří velké a později už těžko řešitelné. A Malá je toho jasným důkazem. 

 Předesílám, že tento článek je určen těm, kteří kdy mohli mít sebemenší iluzi o velkoestébákovi jako úspěšném podnikateli, jak se také snaží sám nejčastěji presentovat. Věřím, že jich mezi našimi čtenáři nebude mnoho, ale mohli by aspoň nějaké takové znát - a článek jim případně poslat.

Ti vyspělejší totiž žádnou iluzí o tomto zmetkovi nikdy trpět nemohli. 

Stačí se podívat na stav silnic a dálnic - aby bylo každému jasno, co estébák vyřešil, přitom se dušoval, že je to jeho priorita. Nejen že žádné nové nepostavil, ale není ani schopen udržovat ve sjízdném stavu ty stávající - a ty jsou pak čím dál horší. 

Zvlášť to pocítíte, když se vrátíte z (vyspělejšího) zahraničí nebo doprovázíte cizince na jejich cestách po ČR. Ti jen kroutí hlavou, jak to může takto vypadat po 30-ti letech od tzv. sametu. 

Stavět a udržovat silnice není tak těžké jako zajišťovat a udržovat spravedlnost v této zemi - a podle toho také vypadá - a bude vypadat. Protože kdo nezvládl úkol jednoduchý, těžko čekat, že zvládne úkoly mnohem těžší. 

Pokud někdo nevíte, nebo jste zapomněli, jak to za vlády estébáků - té oficiální - u nás vypadalo - tak takhle : Problémy oficiálně žádné neexistovaly, kdo se na ně pokoušel upozorňovat, byl rozvraceč a západní agent. 

Tak přesně k téhle vizi se mílovými kroky blížíme. 

Všimněte si : Úřady už naprosto masově žádné problémy neřeší, od justice převzaly jednoduchý koncept - nic se nestalo, všechno je v pořádku - nikomu se omlouvat za nic nebudeme a nemusíme, protože není za co. Pokud snad přece nějaké problémy jsou, pak si je zavinil stěžovatel sám - jak jinak. 

Aby estébák zamezil i směšnému projednávání žalob na stát (které i předtím bylo ryze formální a s minimální naději na úspěch i při jasně prokázaných škodách zaviněných státem), zavedl na ně poplatky, na které už málokdo má nebo je ochoten je platit při vědomí, jaké "služby" za ně tak asi dostane. 

Tedy : Problém se nijak neodstranil, jen přikryl, zakamufloval a znemožnil očím veřejnosti. O to víc pak doutná pod povrchem.

Jeho následky pak budou o to tragičtější. Jako každý ucpaný a přetopený kotel, pod který se dále čile přikládá. 

Justice je dlouhodobě nejproblematičtějším resortem po dlouhá léta, kde změny od sametu neproběhly buďto žádné, nebo jen ryze kosmetické, bez vlivu na její zásadní chod. Řešit tyto problémy může jen skupina dobře připravených, proškolených a zkušených lidí s vrozeným smyslem jak pro organizaci, tak pro spravedlnost - a ještě to bude úkol na celou generaci. 

Jestliže estébák není schopen ani udržovat silnice, jak může být schopen řešit takto zásadní problém, který ani nehodlá připustit ? 

Jeho hloupoučká husička, kterou tam v současnosti poslal, je obrazem dvojího : Jednak neprosté neschopnosti hnutí ANO dodat JAKÉHOKOLIV  odborníka v JAKÉMKOLIV  oboru, natož tak složitém a divokém, jako je bezesporu justice. A jednak výkladní skříní personalistiky tohoto estébáckého hnutí i estébáka samotného - kde jediným kvalifikačním předpokladem je bezbřehý obdiv k amorálnímu estébákovi. 

A kdo takový obdiv může mít ? Komu mohou imponovat zcizené a ulité fondy StB na další boj proti vnitřnímu nepříteli i po zinscenovaném sametovém "převratu" a impérium za ně nakoupené ?

Slušným a poctivým lidem asi sotva.  

Rozumní lidé navíc i ví, kam tyto pekelné peníze, akumulované na udržení a pokračování zla, jedině povedou. Zase jenom do horoucích pekel. 

Protože problémy se ani neodsouvají, ani nekamuflují - ale řeší. K tomu je ovšem potřeba nejen kvalifikované, ale také zásadní a pracovité lidi. To je něco, co je s amorálkou estébáků a na ně navázaných profitujících mafiánských band zcela neslučitelné. 

Cizinci, kteří poznali český státní aparát, třeba při opatrovnických sporech, svorně říkají, že nemá s demokracií co dělat. Že to je zvláštní hybrid mafiánského kapitalismu postaveného na socialistické morálce a naprosté absenci vnější kontroly, především té veřejné, morální. 

Jmenovat kvalifikačně a morálně naprosto bezcennou husičku ministryní do tak klíčového oboru jakým je justice je nejen přiznáním naprosté bezradnosti, neschopnosti a absence jakékoliv personální politiky, ale také okázalé pohrdání zájmy státu a urážkou veřejnosti jako celku.

A to má ještě ten estébácký idiot tu drzost se odvolávat na první republiku.

Tam, pokud by někdo s tak idiotským návrhem vůbec jenom přišel, tak by se z politiky vyřadil jednou provždy - a navždy.

A to také radím těm, kteří snad dosud tvořili rezervoár jeho voličského potenciálu - prokazujíc tím nejen slepou víru ve zcela nemožné zázraky a nadpřirozeno a naprostou nedůvěru v sebe, vlastní úsilí a vlastní schopnosti - aby se konečně vzpamatovali a podívali se objektivně, kam je estébák vede a kam vše pod jeho kontrolou směřuje : K naprosté evropské periferii a ostudnému vyloučení definitivně z řady národů, které mají mít na vývoj a směr Evropy zásadnější vliv.  

Také proto si tak dobře rozumí s rusofilním agentem na Hradě. Protože jsou z jednoho hnízda a s jedním úkolem. 

Pamatujte si dobře : Estébák za vás nic nevyřeší a ani nechce. On si chce jen přes vás nahrabat co nejvíc pro sebe a své firmy, založené estébáckými fondy na podporu izolace země od vyspělejší Evropy. K tomu potřebuje jen hloupé, slepé stádo, jdoucí - jako v té francouzské komedii - osel za mrkvičkou na udici. Tu mrkvičku vám taky bude pořád držet před nosem - aniž by byla šance, že si do ní kdy kousnete. 

Přestaňte mu to slepé stádo dělat. Už jenom tím, že věříte jeho pohádkám, a ne vlastním očím, si dáváte nesmírně ubohou vizitku. 

A zajímejte se více o to, co v kterém resortu skutečně vytvořil a co kde předvedl - vyjma rozesílání svých ubohých příbuzných a ještě ubožejších známých na všechny možné pozice a posty. 

Nebuďte hloupými oslíky, jež je možno koupit za mrkvičku či koblihu - protože vaše hlasy jsou pak jen bezcenným smetím a nemají žádnou reálnou hodnotu.

A právě z toho estébák vychází. 

____________________

____________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2018-07-05 17:49
Vítejte v soudcovské republice - na Slovensku.

Jako většinou, ještě o dva stupně horší než u nás.

Pokuta 200 tisíc euro za prohlášení poslance, že jedna z jeho kolegyň je součástí justiční mafie. Tedy, dá se vcelku předpokládat - za pravdivý výrok.

Pravda tedy stojí na Slovensku 200 tisíc euro. Neboť mafiány dokáže vždy rozčílit.

_____________

Vitajte v sudcovskej republike
komentare.sme.sk/.../...
0 # Kedul 2018-07-09 17:34
"Ministryně spravedlnosti Malá rezignuje
...
Předpokládám, že navrhnu panu prezidentovi, aby pověřil mě, abych měl dostatek času najít návrh na nového ministra spravedlnosti..."

novinky.cz/.../...

Trestne stihany bures bude ridit ministerstvo ktere jej stiha ... stbaci nemaji absolutne zadnou moralku ani cest .. .vzdy ukazi nove a monohem hlubsi dno nez v minulosti ...
0 # Kedul 2018-07-12 09:31
Igor Ševcov má být vyhoštěn z Česka. Policie o tom rozhodla před dvěma týdny a argumentuje mimo jiné tím, že byl před časem odsouzen za natáčení sprejerství. "Policie má přitom mé vyjádření, že můj klient je čistý a všechny rozsudky byly zrušené. A nevzala to na zřetel," řekl Aktuálně.cz advokát Pavel Čižinský s tím, že podal proti vyhoštění odvolání.

zpravy.aktualne.cz/.../...


Jakypak odvolani? Mareni uredniho rozhodnuti. Zneuziti pravomoci verejneho cinitele. ..... jeden po druhem zavrit na 10 let nepodminene celou sluzebnu fizlu kteri si nevazi luxusni pece prostredku a pravomoci sverenych statem a namisto vymahani zakona pachaji trestnou cinnost na nevinnem a vdavaji protipravni usneseni.
Kdyz to vypada jako idiot chova se to jako idiot a skodi to a je to nebezpecne tak je to idiot a nedava se tomu do ruky zbran a uniforma...
0 # Saxána 2018-07-12 13:07
Myslím si, že to není přehnaný formalismus dodržet postup dle Ústavy ČR - aby poslanci hlasovali o důvěře vládě až bude kompletně jmenována. Jeden člen nejmenován!

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.