Babiš chystá jednání ?

A o čem ? O revizi rozsudků - nebo o revizi působení svého estébáckého hnutí na ministerstvu (ne)spravedlnosti ?  

 

 Nevím, jestli si to postižení v kauze H-Systém naplno uvědomují - ale Babiš je osobně odpovědný za jejich katastrofální situaci a rozsudky, jež ji nastolily - a proto doufám, že mu v posledních volbách dali svůj hlas... 

To on zodpovídá za stav justice - a ministerstva spravedlnosti - již dobře 5 let !! 

Takže skutečnost, že navrhuje postiženým jednání o jejich situaci, je jenom neuvěřitelnou licoměrností a drzostí. 

On ji měl dávno řešit sám, resp. vůbec nedopustit, aby se něco podobného mohlo stát !!

A to lze jedině provedením hluboké justiční reformy - přesně takové, jakou navrhujeme my už léta a s jakou jsem já osobně kandidovat do Senátu přede dvěma roky. 

Všimněte si : Právě před rokem vrcholila protipolská kampaň v našich - a četných evropských - médiích ohledně reformy polské justice (rozuměj : Zbavení se starých struktur v tomto klíčovém odvětví společnosti), právě před rokem psali představitelé našich nejvyšších soudů protestní dopis na podporu svých stalinských kolegů v Polsku. 

EU tehdy vydávala Polsko za vykřičenou zemi - u nás samozřejmě právo naprosto v pořádku, právní jistoty a záruky - zajisté - jako nikdy. Údajně bezproblémový, ba vzorný stát. 

Uplynul pouhý rok. 

EU žalobu proti Polsku nepodala a přestala na ně útočit. Pochopitelně, hlavně pod tlakem ostrých protestů - včetně těch našich - proti takovému postupu s poukazem na to, jak vypadá "právní stát" u nás, kde EU kupodivu žádné problémy neshledává. 

Po roce už je - najednou - shledávají jak rusofilní president, tak i estébácký premiér - a oba shodně kupodivu hovoří o "zjevné nespravedlnosti" - zatímco Poláci úspěšně pokročili v reformě justice a podobný, natož takto masový případ by tam dnes nebyl prostě možný. 

Přitom : Rusofilní opilec z Hradu puč na Nejvyšším soudě, o který dnes jde především, sám osobně zorganizoval, estébák Bureš pak nese přímou odpovědnost za stav justice posledních 5 let - a - podle něj - "funguje". 

Právě jsme všichni viděli, jak. 

Nezapomeňme, pokud jde o H-systém, na jednu důležitou věc, kterou - kupodivu - dosud nikdo nezmínil. Totiž - na prachy. O ty jde - jak všichni víme - až v první řadě - a čím větší buran, tím lačnější po mamonu. 

Dokážete si spočítat, jaký "vejvar" chystali justiční mafiáni - ve své skromnosti hlavně sobě - pokud by všechny domky a byty v H-systému prodali potřetí ? 

To by přece nebyly žádné drobné na svačinu, to by byly desítky, možná i stovky milionů !! 

Pak, samozřejmě, i taková malá "provize" jistě stojí za "změnu právního názoru" - kdy soudce Krčmář rozhodoval - bez jakékoliv zodpovědnosti a zpětné vazby - o tom, jestli dostane nebo ne několik desítek milionů. 

Čemu se pak kdo diví ?? 

No - a kdeže máme, slavná EU - ten "vyspělý právní stát", ty "nezpochybnitelné právní záruky" … které jsou dnes již v Polsku samozřejmostí ?? 

Pak chápu vaše taktní a tristní mlčení. 

Jenže - mlčet - v téhle situaci - když i vy už musíte dobře vědět, oč tu jde a jak to ve skutečnosti vypadá - jen "trochu málo". 

Vlastně - ne trochu, ale hodně. 

Čekali bychom od vás - my všichni - podstatně ostřejší reakce a hlavně daleko rasantnější kroky. 

A ne že "právní stát", když se ukáže, že žádný ve skutečnosti není - bude suplovat estébácký premiér, sám s právem hodně na štíru a jeho rusofilní backgroundový palácový ochraňovač a inspirátor. 

 

_________________

 

_________________

Dnešní soudci, novodobí Nerové. Za špatné rozhodnutí nenesou odpovědnost!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dnesni-soudci-novodobi-Nerove-Za-spatne-rozhodnuti-nenesou-odpovednost-Tohle-uz-mi-nestaci-takze-Znamy-advokat-sleduje-deni-kolem-kauzy-H-System-a-prave-bouchl-do-stolu-545490 <https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dnesni-soudci-novodobi-Nerove-Za-spatne-rozhodnuti-nenesou-odpovednost-Tohle-uz-mi-nestaci-takze-Znamy-advokat-sleduje-deni-kolem-kauzy-H-System-a-prave-bouchl-do-stolu-545490

 

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2018-07-28 14:06
Libor Michálek kandiduje do Senátu. Jeho článek jen prozrazuje dalšího naivu :

Do Senátu bude kandidovat také Libor Michálek. Zde se vyjadřuje ke kauze H-Systému

blog.aktualne.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-07-28 14:09
Máme nejméně bezdětných žen z celé Evropy (zajímavé)

echo24.cz/.../...

Vysvětlení je nasnadě : Státní a justiční preference rozvedených samoživitelek před řádnými, vdanými matkami.

Snaha pořídit si dítě za každou cenu jako zdroj výborné a bezpracné obživy (jinde v Evropě jsou svobodné matky zatíženy mravním handicapem, jako ty, co si k dítěti ani nedokázaly sehnat otce).
______________Manželství homosexuálů opět na stole

vlastimilpodracky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=669533
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-07-28 14:10
Další možnost, koho lze volit do Senátu. Kuras kandiduje do Senátu proti Drahošovi

parlamentnilisty.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-07-28 14:13
Monsport - advokát mocných :

lidovky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-07-28 14:16
Vyšší soudní úředníci :

ceska-justice.cz/.../...


ceska-justice.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.