ČRo jako bufet,

kam si lze kdykoliv odskočit, občerstvit se, je-li nouze  - a zase si hledat štěstí jinde. Třeba u vidiny zbohatlého estébáka a jeho smetištního hnutí. 

 Dopis vedení Českého rozhlasu v Brně : 

Opravdu sloužíte jako záchytná stanice pro neúspěšné estébácké kandidáty ? 

________________

 

Český rozhlas Brno –

ředitelka pobočky, Hana Ondryášová

Beethovenova 4, 657 42 Brno

 

 

 

Vážená redakce Českého rozhlasu, 

          Nemálo mne udivuje, že slyším, že vaše pořady znovu a opět režíruje pan Jaromír Ostrý -  poté, co neúspěšně kandidoval v Brně na senátora za hnutí ANO. 

Plným právem a naprosto správně mu bylo připomenuto, že práce ve veřejnoprávních médiích se s politickou činností jednotlivých stran či hnutí neslučuje – a že proto také – údajně – před senátními volbami z rozhlasu odešel. 

Nestačím se však divit : Senátní volby sotva skončily – a už je v rozhlasu zpátky ?? 

Osobně bych považoval skutečnost, že se někdo rozhodl pro politickou kariéru, za dostatečné zdůvodnění, proč už v rozhlase není – ovšem natrvalo. A ne že když se mu to hodí, tak v rozhlase skončí – pak do něj zase za pár dnů přijde … To totiž vypadá, jako že ČRo je jakási zabezpečovací záchytná stanice pro neúspěšné politické kandidáty. Něco jako bufet, kam si odskočí každý, kdo zrovna nemá žádné finanční zabezpečení. 

Myslíte, že na tom má veřejnost opravdu zájem ? Že tohle je činnost hodnověrného veřejnoprávního média ? 

Krom toho : Kandidovat za hnutí ANO osobně považuji za natolik závažné osobnostní a mravnostní selhání, že by to mělo člověka ze slušné společnosti vyřadit už natrvalo, natož pak z veřejnoprávních médií a možnosti ovlivňovat veřejnost a promlouvat k ostatním. 

Jak kdysi správně říkával můj někdejší šéf : Kdo selhal jednou, selže kdykoliv znovu – a nedá se mu věřit. 

Vy snad panu Ostrému věříte ? Že to při příští příležitosti, pokud nějakou dostane, nezopakuje ? 

Že mu jde o objektivní informování veřejnosti a profesně kvalifikovanou práci, když byl schopen kandidovat za populistické hnutí vedené bývalým estébákem ? 

Mimochodem, jestli je pan Ostrý tak skvělý odborník, že si může přijít do rozhlasu, kdy se mu zachce a bez konkurzu režírovat hned pořady,  tak proč si ho estébák nezaměstná sám, v některém ze svých – jistě skvělých – médií ? 

Doufám, že je vám jasné, že s takovými lidmi přílišné věrohodnosti, ani serioznosti docílit nelze a že takové skutečnosti jsou jedině ke škodě pověsti rozhlasu – i dané stanice -  jakožto seriozního informačního kanálu. 

S pozdravem

 

                                                                                                          Ing. Jiří Fiala 

_________________

_________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-04 16:08
Správně, lépe byla by i petice. Oni sice mají hroší kůži a kašlat budou na petice, ale časem se uplatňuje staré čínské přísloví o té kapce, co vytrvalým kapáním na jedno místo nakonec rozbourá i tu skálu. Takž má smysl stavět odpor.

Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-05 07:28
____________________
Vážený pane Fialo,

chci Vás ujistit, že Jaromír Ostrý již v Českém rozhlase nepracuje, ani s ním nijak nespolupracuje. Jeho jméno ale v našem vysílání slýchat můžete a v budoucnu ještě také budete. Během své dlouhé kariéry se totiž podílel na vzniku celé řady pořadů, které se reprízují. Příkladem jsou Toulky českou minulostí. Rozhodně nechci vyřazovat z vysílání pořady jen proto, že je režíroval někdo, kdo se pak rozhodl pro politickou kariéru :-) Ale to byste určitě nechtěl ani Vy. Je znát, že o našem programu a souvislostech přemýšlíte, čehož si moc cením.

Moc Vám děkuji za Vaše postřehy a dotazy. Doufám, že jsem je zodpověděla k Vaší plné spokojenosti.

S přáním pěkného dne

Hana Ondryášová
ředitelka
_______________

Tak prý už nepracuje...
Zajímavé, že je to taky slýchat u nových dílů...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.